Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung Galaxy SIII - Nie łączy się z komputerem

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> Samsung Galaxy SIII - Nie łączy się z komputerem
Autor
Wiadomość
waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 04 Kwi 2013 13:30   

Samsung Galaxy SIII - Nie łączy się z komputerem

Witam, przetrzepałem internet ale nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania problemu. Problem polega na tym, że jest strasznie trudno połączyć telefon z komputerem przy pomocy kabla. Zaznaczam, że wszelkie możliwości łączenia przy pomocy różnych kabli, na różnych komputerach i z różnych gniazd USB nie przyniosły poprawy. Problem nadal nie ustępuje. Telefon po podłączeniu daje sygnał pokazuje się na nim ikona, że jest połączenie przez USB, włączone jest debugowanie i nic. Ostatnio wymieniłem oprogramowanie na Android 4.2, Jelly Bean, poprawa jest taka, że czasami rzadko daje się go połączyć. Zainstalowałem KIES (nowy), sytuacja wygląda tak, że nastąpiło połączenia ale po wgraniu kilku plików do telefonu zostało zerwane. Po wykonaniu analizy błędów w "kiesie" przy połączeniu program KIES instaluje na nowo sterowniki (chyba do USB) i po ponownym uruchomieniu komputera jest połączenie ale jak poprzednio po jakimś krótkim czasie zostaje zerwane i od nowa trzeba wykonać te czynności opisane wyżej i tak w koło. Próbowałem zainstalować znalezione w sieci sterowniki do kabli USB Samsunga ale "lipa". Wkurza mnie to bo telefon jest nowy nie modyfikowany sieć Orange. Próby robiłem na dwóch komputerach na jednym jest XP na drugim WIN 7. Chętnie przyjmą jakąś pomoc bo powili tracę cierpliwość.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2013 13:30   

Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 Post autora tematu 06 Kwi 2013 07:44   

Re: Samsung Galaxy SIII - Nie łączy się z komputerem

Problem rozwiązał się jakoś sam. jakimś cudem te sterowniki się zainstalowały i telefon się łączy z komputerem przy pomocy KIES-a ale na drugim kompie tym z XP nie daje rady. Łącząc go bez kies-a jako urządzenie do wymiany plików multimedialnych komputer go nie widzi pomimo, że wszystko w telefonie jest dobrze ustawione. Co może byś nie tak?.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2013 07:44   

Powrót do góry

leonov
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#3 06 Kwi 2013 13:45   

Ewidentnie wina sterowników, na tym kompie z Win7 działa bo prawdopodobnie system zainstalował "swoje" sterowniki, niestety XP tego nie zrobi i trzeba próbować z różnymi wersjami sterowników.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2013 13:45   

Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 Post autora tematu 06 Kwi 2013 20:32   

Przyznam, że jak na telefon za tak dużą kasę to sprzęt w łączeniu z kompem jest beznadziejny. To co teraz jak będę chciał go podłączyć do innego kompa np w pracy, to będę musiał mieć ze sobą sterowniki?. To jakaś porażka przecież jest. Na stronie Samsunga szukałem sterowników do kabla USB ale ich nie znalazłem. Te znalezione w necie nie działają. Chyba dam sobie spokój bo jak pisałem wcześniej tracę już cierpliwość.
Powrót do góry

tomsz666
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Białystok

Post#5 14 Cze 2013 23:47pomocny post - solucja   

Miałem podobny problem. Mi pomogło zainstalowanie najnowszego Windows Media Player 11 i teraz wszystko działa jak należy. Mam WinXP Pro.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 Post autora tematu 16 Cze 2013 22:02   

Problem się rozwiązał po wymianie softu w telefonie na nowszy, ale rada może być pomocna. Dzięki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> Samsung Galaxy SIII - Nie łączy się z komputerem
Strona 1 z 1