Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 04 Apr 2013 13:30
  waljo
  Level 21  
  Helpful post? (0)
  Witam, przetrzepałem internet ale nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania problemu. Problem polega na tym, że jest strasznie trudno połączyć telefon z komputerem przy pomocy kabla. Zaznaczam, że wszelkie możliwości łączenia przy pomocy różnych kabli, na różnych komputerach i z różnych gniazd USB nie przyniosły poprawy. Problem nadal nie ustępuje. Telefon po podłączeniu daje sygnał pokazuje się na nim ikona, że jest połączenie przez USB, włączone jest debugowanie i nic. Ostatnio wymieniłem oprogramowanie na Android 4.2, Jelly Bean, poprawa jest taka, że czasami rzadko daje się go połączyć. Zainstalowałem KIES (nowy), sytuacja wygląda tak, że nastąpiło połączenia ale po wgraniu kilku plików do telefonu zostało zerwane. Po wykonaniu analizy błędów w "kiesie" przy połączeniu program KIES instaluje na nowo sterowniki (chyba do USB) i po ponownym uruchomieniu komputera jest połączenie ale jak poprzednio po jakimś krótkim czasie zostaje zerwane i od nowa trzeba wykonać te czynności opisane wyżej i tak w koło. Próbowałem zainstalować znalezione w sieci sterowniki do kabli USB Samsunga ale "lipa". Wkurza mnie to bo telefon jest nowy nie modyfikowany sieć Orange. Próby robiłem na dwóch komputerach na jednym jest XP na drugim WIN 7. Chętnie przyjmą jakąś pomoc bo powili tracę cierpliwość.
 • #2 06 Apr 2013 07:44
  waljo
  Level 21  
  Topic author Helpful post? (0)
  Problem rozwiązał się jakoś sam. jakimś cudem te sterowniki się zainstalowały i telefon się łączy z komputerem przy pomocy KIES-a ale na drugim kompie tym z XP nie daje rady. Łącząc go bez kies-a jako urządzenie do wymiany plików multimedialnych komputer go nie widzi pomimo, że wszystko w telefonie jest dobrze ustawione. Co może byś nie tak?.
 • #3 06 Apr 2013 13:45
  leonov
  Level 39  
  Helpful post? (0)
  Ewidentnie wina sterowników, na tym kompie z Win7 działa bo prawdopodobnie system zainstalował "swoje" sterowniki, niestety XP tego nie zrobi i trzeba próbować z różnymi wersjami sterowników.
 • #4 06 Apr 2013 20:32
  waljo
  Level 21  
  Topic author Helpful post? (0)
  Przyznam, że jak na telefon za tak dużą kasę to sprzęt w łączeniu z kompem jest beznadziejny. To co teraz jak będę chciał go podłączyć do innego kompa np w pracy, to będę musiał mieć ze sobą sterowniki?. To jakaś porażka przecież jest. Na stronie Samsunga szukałem sterowników do kabla USB ale ich nie znalazłem. Te znalezione w necie nie działają. Chyba dam sobie spokój bo jak pisałem wcześniej tracę już cierpliwość.
 • Helpful post
  #5 14 Jun 2013 23:47
  tomsz666
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Miałem podobny problem. Mi pomogło zainstalowanie najnowszego Windows Media Player 11 i teraz wszystko działa jak należy. Mam WinXP Pro.
 • #6 16 Jun 2013 22:02
  waljo
  Level 21  
  Topic author Helpful post? (0)
  Problem się rozwiązał po wymianie softu w telefonie na nowszy, ale rada może być pomocna. Dzięki.
  Search 4 million + Products
Browse Products