Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

laptop działa, ale ekran jest czarny i nic się nie wyświetla

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> laptop działa, ale ekran jest czarny i nic się nie wyświetla
Autor
Wiadomość
djdamn
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Londyn

Post#1 Post autora tematu 22 Lut 2005 23:57   

laptop działa, ale ekran jest czarny i nic się nie wyświetla

Witam,

posiadam laptopa Hi-Grade Notino 2200 i mam następujący problem:
laptop uruchamia się tylko przy podłączonym zasilaczu, na samej baterii nawet nie drgnie, CD-ROM działa poprawnie, dysk wydaję mi się że NIE chodzi, ale tak czy owak komputer się uruchamia, tyle że nic nie wyświetla się na ekranie. Próbowałem podłączyć zewnętrzy monitor, ale dalej nic - czarny ekran.

Co może być powodem? Proszę o pomoc!
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#2 23 Lut 2005 00:08   

Re: laptop działa, ale ekran jest czarny i nic się nie wyświ

Jeżeli NIC nie widzisz na ekranie i wydaje Ci się, że dysk twardy nie pracuje, to na jakiej podstawie domniemujesz, że laptop sie uruchamia? Jakieś dźwięki startu Windows, na przykład? Opowiedz nam, czy ten laptop kiedykolwiek działał, a jeżeli tak, to w jakich okolicznościach odmówił Ci posłuszeństwa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 00:08   

Powrót do góry

djdamn
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 23 Lut 2005 00:16   

Wiem że działa, bo wentylator chodzi i cd-rom normalnie działa i czyta płyty - ogółem słychać że się włancza.

Co do dźwięków windowsa to nic nie słychać bo albo dysk nie działa, albo go nie wykrywa.

Laptopa tego dostałem od znajomych, którzy nie wiedzieli co zrobić z tym problemem i poprostu kupili sobie nowego.

Wiem że napewno działał kiedyś sprawnie, ale w jakich okolicznościach przestał działać, tego nie wiem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 00:16   

Powrót do góry

elektryk
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 23 Lut 2005 01:03   

Podłączałeś zewnętrzny monitor?
PS taki przykład życiowy, jak samochód ma rozwalony silnik, to też czasem można próbować zapalić bo kręci rozrusznikiem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 01:03   

Powrót do góry

djdamn
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 23 Lut 2005 01:07   

tak, podłanczalem zewnętrzny monitor od mojego kompa stacjonarnego i nic to nie dalo
Powrót do góry

Bonifacy
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 23 Lut 2005 01:17   

To że CDROM się obraca i czyta płyty to znaczy ze dostaje zasilanie.

Odepnij wszystko pozostaw tylko minimum ram+procesor+grafika+płyta (cdrom dysk stacje odepnij) i podłącz do monitora.

Mówisz ze na bateri nie startuje wogóle, może zasilacz niewystarcza prądowo na prace.

Przyjżyj się takze procesorowi i pamieci może któreś z nich jest spalone. Przełóż ram z innego laptopa i zobacz rezultat.
Powrót do góry

FAZEREREK
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Białystok

Post#7 23 Lut 2005 01:19   

jesli twardziel niechodzi to nigdy w zyciu nieuruchomi ci monitora...
monitor masz w pełni sprawny...tylko cos nie tak masz z zasilaniem jesli na baterii niechodzi a na zasilaczu tak musisz sprawdzic płytke z zasilaniem a co do tego ze wentylator chodzi i CD R to normalne bo mają oddzielne zasilanie 5V...POZDRAWIAM...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 01:19   

Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#8 23 Lut 2005 01:25   

fazererek, zlituj się, a co ma dysk twardy do obrazu na monitorze? Do wyświetlenia obrazu przez BIOS też Ci dysk twardy jest potrzebny?

do djdamn: Twój notebook posiada złącze TV-Out. Spróbuj podłączyc telewizor (kabel svhs/cinch powinieneś mieć wraz z notebookiem). Być może zgłupiał BIOS lub też pamięta ostatnie ustawienie, które mogło dotyczyć wyprowadzenia obrazu na TV. Nie jestem specjalnie przekonany, że zobaczysz obraz, ale może.....

Powodzenia
Powrót do góry

FAZEREREK
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Białystok

Post#9 23 Lut 2005 23:19   

jankolo chyba pomyliłes laptopa z kąpem stacjonarnym jesli niemiałes do czynienia z laptopami to prosze niepoprawiaj mnie ok...poszukaj a sie dowiesz jak to działa...
Powrót do góry

Luciusz
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Gliwice

Post#10 24 Lut 2005 01:05   

czy jest dysk czy go nie ma matryca musi odpalic albo zewnetrzny monitor... dysk do wyswietlania nic nie ma... mialem notebooka bez dysku i odpalalem knopixa z plytki..... i jakos dysku nie bylo...
wiec kolega ma racje dysk nic nie ma do wyswietlania....

zobacz jescze moze jest skrot klawiaturowy do przelaczania pomiedzy LCD a CRT u mnie (Fn + F4) poszukaj moze tez cos takiego masz...

a druga rada to sprawdz czy sie nie zaciol ten malutki guziczek co wylacza matryce po zamknieciu pokrywy...

pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

aha.... a to ze nie odpala na baterii nie musi oznaczac uszkodzenia... moze poprostu sie juz wysluzyla???!!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> laptop działa, ale ekran jest czarny i nic się nie wyświetla
Strona 1 z 1