Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

GOLF IV lampka drzwi nie swieci

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> GOLF IV lampka drzwi nie swieci
Autor
Wiadomość
gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: ŻARY - lubuskie

Post#1 Post autora tematu 23 Lut 2005 16:07   

GOLF IV małe problemy

witam!
mam parę pytań do posiadaczy GOLFA IV, 1,9 TDI z 97roku lub osób które naprawiały już cos przy tym aucie.

- co może piszczeć w nawiewie na wszystkićh biegach poza pierwszym?
myślę że jeśli to łożyska to można je przesmarować ! ale nie wiem jak dobrać sie do wentylatora, jak i co tam sie rozkreca?

-druga sprawa to elektryczna szyba w drzwiach kierowcy! nie domyka sie do końca i w czasie jazdy szumi co jest przyczyną?i jak się ściąga tapicerkę drzwi?

- lampka w bagażniku nie świeci! wymiana żarówki nie pomogła
bezpiecznika tam chyba nie ma?

- jakie żarówki są używane do podświetlenia konsoli nad radiem?
są one w plastykowych oprawkach czy zwykłe szklane z drucikami?

-i ostatnie pytanie dotyczy węża wspomagania! wąż cieknie czy dostanę bez problemu nowy? i czy dużo roboty jest z wymianą, może sa jakieś specjalne wskazania przy wymianie?

jeśli jest ktoś kto zetknął się z którymś z problemów bardzo proszę o wskazówki gdyż jutro mam troszkę czasu na to aby się z tym uporać
i chciałbym się do tego przygotować i konkretnie zabrać

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 16:07   

Powrót do góry

oost
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#2 23 Lut 2005 16:48   

GOLF IV małe problemy

Witam,nie naprawialem takiego golfa,ale takie problemy sa podobne wszedzie odpowiem ci pytania po kolei;
-w dmuchawie moze piszczec przewaznie sam ten wentylator,nic na to nie poradzisz,bo rozbierac to nie ma sensu,przewaznie dostaje sie jakis brud,syf non stop,musi samo przejsc,ja mam nowy samochod i tez piszczy.
-boczek przewaznie jest przykrecony kilkoma wkretami schowanymi gdzies pod klamka-zbunkrowane i dodatkowo sa jeszcze spinki mocujace boczek,musisz odciagnac boczek delikatnie najlepiej gdzies w cieplym pomieszczeniu zeby ci te spinki nie popekaly,nastepnie masz taka prowadnice do szyby,powinno byc ja widac,sa sruby,nakretki na kluczyk 10,musisz lekko poluzowac i dociagnac szybe i dokrecic najlepiej zeby ci ktos pomogl przytrzymac.
-bezpiecznika tam nie ma,ale zobacz czy sa dwa kable dochodzace do swiatelka,mogl spasc + lub -.Moze wlacznik.
-zaroweczki sa przewaznie w plastikowych obudowkach,ja radzilbym tobie wyjac najpierw i dopiero jechac kupic,bo moze np.nie pasowac
-a z wezem to radze zebys pojechal do mechanika bo moze zapowietrzysz cos i bedzie lipa,a kupic mozna chyba wszedzie do vw.Rob wszystko ostroznie.Powodzenia.
Powrót do góry

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 23 Lut 2005 16:57   

Re: GOLF IV małe problemy

wielkie dzięki! ale tyle to też wiem!
chodzi mi o konkrety od osób które miały stycznośc z tymi problemami w takim dokładnie modelu! jak napisałem wyżej wyżej posiadaczy lub mechanikow naprawiających ten model!

ale dzięki za zainteresowanie tematem
pozdrawiam
Powrót do góry

figurel
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Słupsk

Post#4 23 Lut 2005 17:58   

Lampka oświetlenia bagażnika powinna być pod bezpiecznikiem nr 38.
Tapicerka drzwi jest w Golfie IV mocowana trzema śrubami torx w dolnej części poszycia drzwi, jedną w przedniej części poszycia oraz trzema ukrytymi pod uchwytem zamykania drzwi. Uchwyt do zamykania wraz z przełącznikami do podnoszenia szyb jest wciskany na zatrzaski w poszycie. Trzeba podważyć czymś płaskim, i wyciągnąć zachowując ostrożność. Tapicerkę wysuwa się do góry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 17:58   

Powrót do góry

zbych m
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Płock

Post#5 23 Lut 2005 21:58   

Odnosnie tapicerki to oprócz śrub na obrzeżu są jeszcze dwie ukryte w uchwycie do zamykania drzwi. Trzeba podważyć i wyjąć zakrywającą część uchwytu żeby do nich się dostać. Po odkręceniu wszystkich śrub tapicerkę lekko odgiąć i unieść do góry.
Oświetlenie bagażnika jest sterowane przełącznikiem przy zatrzasku na tylnych drzwiach i to on najprawdopodobniej szwankuje.
Pozostałych problemów jeszcze nie miałem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2005 21:58   

Powrót do góry

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post autora tematu 24 Lut 2005 10:50   

niestety bezpiecznik 38 to centralny zamek!
a oświetlenie panela z nawiewami nie ma żadnych żarówek!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2005 10:50   

Powrót do góry

oost
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#7 24 Lut 2005 21:23   

GOLF IV małe problemy

Moze masz swiatlo wody tj. jedna zaroweczka do wszystkiego,zobacz co jeszcze ci nie pali
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 25 Lut 2005 01:07pomocny post - solucja   

Witam
Co do wymiany węża to ja nie iwdze problemu układ sam sie odpowietrza tzn nie sam musisz mu w tym pomódz ale to jest banalnebo poprostu po założeniu nowego uzupełniasz olej zapalasz silnik i przekrecasz kierownicą do końca w lewo aż zacznie wspomaganie lekko piszczeć następnie w prawo do końca i ma być gotowe.
Pozdrawiam
Powrót do góry

makki24
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Głogów

Post#9 27 Lut 2005 12:23   

Haj
co do podswietlania jest jedna zaroweczka pod pokretlem predkosci wiatraka.wystarczy wyjac pokretlo zmienic zarowke(zwykla z drucikami)i podswietli sie wszystko od nawiewow.
Powrót do góry

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 Post autora tematu 12 Lis 2005 20:32   

a więc żaróweczka od podświetlenia faktycznie była zwykła z drucikami i siedziała centralnie pod środkowym pokrętłem trzeba było je zdjąć a teszta to światłowody!!
-szyba nie domykała sie bo była przestawiona na uchwytach!!! wystarczyło je poluzować ,ustawić szybe i mocno dokrecić aby sama się nie przestawiła!!
-jesli chodzi o oświetlenie w bagażniku to do wymiany poszedł cały zamek w klapie koszt 150zł w ASO bo w starym zamku skorodował włącznik krańcowy od lampki i centralnego a tego samego sie nie wymienia!!!
- przewód od wspomagania kosztował w ASO 450zł i trzeba było go wymienić bo stary miał dziurę na kolanku zajeło to zaledwie godzinkę!!!

wielkie dzięki za pomoc i zamykam temat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> GOLF IV lampka drzwi nie swieci
Strona 1 z 1