Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

GOLF IV lampka drzwi nie swieci

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> GOLF IV lampka drzwi nie swieci
Author
Poziom 20
Poziom 20

Post#1 Post from the author of the topic 23 Feb 2005 15:07   

GOLF IV małe problemy

witam!
mam parę pytań do posiadaczy GOLFA IV, 1,9 TDI z 97roku lub osób które naprawiały już cos przy tym aucie.

- co może piszczeć w nawiewie na wszystkićh biegach poza pierwszym?
myślę że jeśli to łożyska to można je przesmarować ! ale nie wiem jak dobrać sie do wentylatora, jak i co tam sie rozkreca?

-druga sprawa to elektryczna szyba w drzwiach kierowcy! nie domyka sie do końca i w czasie jazdy szumi co jest przyczyną?i jak się ściąga tapicerkę drzwi?

- lampka w bagażniku nie świeci! wymiana żarówki nie pomogła
bezpiecznika tam chyba nie ma?

- jakie żarówki są używane do podświetlenia konsoli nad radiem?
są one w plastykowych oprawkach czy zwykłe szklane z drucikami?

-i ostatnie pytanie dotyczy węża wspomagania! wąż cieknie czy dostanę bez problemu nowy? i czy dużo roboty jest z wymianą, może sa jakieś specjalne wskazania przy wymianie?

jeśli jest ktoś kto zetknął się z którymś z problemów bardzo proszę o wskazówki gdyż jutro mam troszkę czasu na to aby się z tym uporać
i chciałbym się do tego przygotować i konkretnie zabrać

pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Feb 2005 15:07   

Back to top

oost
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 23 Feb 2005 15:48   

GOLF IV małe problemy

Witam,nie naprawialem takiego golfa,ale takie problemy sa podobne wszedzie odpowiem ci pytania po kolei;
-w dmuchawie moze piszczec przewaznie sam ten wentylator,nic na to nie poradzisz,bo rozbierac to nie ma sensu,przewaznie dostaje sie jakis brud,syf non stop,musi samo przejsc,ja mam nowy samochod i tez piszczy.
-boczek przewaznie jest przykrecony kilkoma wkretami schowanymi gdzies pod klamka-zbunkrowane i dodatkowo sa jeszcze spinki mocujace boczek,musisz odciagnac boczek delikatnie najlepiej gdzies w cieplym pomieszczeniu zeby ci te spinki nie popekaly,nastepnie masz taka prowadnice do szyby,powinno byc ja widac,sa sruby,nakretki na kluczyk 10,musisz lekko poluzowac i dociagnac szybe i dokrecic najlepiej zeby ci ktos pomogl przytrzymac.
-bezpiecznika tam nie ma,ale zobacz czy sa dwa kable dochodzace do swiatelka,mogl spasc + lub -.Moze wlacznik.
-zaroweczki sa przewaznie w plastikowych obudowkach,ja radzilbym tobie wyjac najpierw i dopiero jechac kupic,bo moze np.nie pasowac
-a z wezem to radze zebys pojechal do mechanika bo moze zapowietrzysz cos i bedzie lipa,a kupic mozna chyba wszedzie do vw.Rob wszystko ostroznie.Powodzenia.

Helpful message? + -

Back to top

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post from the author of the topic 23 Feb 2005 15:57   

Re: GOLF IV małe problemy

wielkie dzięki! ale tyle to też wiem!
chodzi mi o konkrety od osób które miały stycznośc z tymi problemami w takim dokładnie modelu! jak napisałem wyżej wyżej posiadaczy lub mechanikow naprawiających ten model!

ale dzięki za zainteresowanie tematem
pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

figurel
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 23 Feb 2005 16:58   

Lampka oświetlenia bagażnika powinna być pod bezpiecznikiem nr 38.
Tapicerka drzwi jest w Golfie IV mocowana trzema śrubami torx w dolnej części poszycia drzwi, jedną w przedniej części poszycia oraz trzema ukrytymi pod uchwytem zamykania drzwi. Uchwyt do zamykania wraz z przełącznikami do podnoszenia szyb jest wciskany na zatrzaski w poszycie. Trzeba podważyć czymś płaskim, i wyciągnąć zachowując ostrożność. Tapicerkę wysuwa się do góry.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Feb 2005 16:58   

Back to top

zbych m
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 23 Feb 2005 20:58   

Odnosnie tapicerki to oprócz śrub na obrzeżu są jeszcze dwie ukryte w uchwycie do zamykania drzwi. Trzeba podważyć i wyjąć zakrywającą część uchwytu żeby do nich się dostać. Po odkręceniu wszystkich śrub tapicerkę lekko odgiąć i unieść do góry.
Oświetlenie bagażnika jest sterowane przełącznikiem przy zatrzasku na tylnych drzwiach i to on najprawdopodobniej szwankuje.
Pozostałych problemów jeszcze nie miałem.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Feb 2005 20:58   

Back to top

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post from the author of the topic 24 Feb 2005 09:50   

niestety bezpiecznik 38 to centralny zamek!
a oświetlenie panela z nawiewami nie ma żadnych żarówek!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 24 Feb 2005 09:50   

Back to top

oost
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 24 Feb 2005 20:23   

GOLF IV małe problemy

Moze masz swiatlo wody tj. jedna zaroweczka do wszystkiego,zobacz co jeszcze ci nie pali

Helpful message? + -

Back to top

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 25 Feb 2005 00:07helpful post - solution   

Witam
Co do wymiany węża to ja nie iwdze problemu układ sam sie odpowietrza tzn nie sam musisz mu w tym pomódz ale to jest banalnebo poprostu po założeniu nowego uzupełniasz olej zapalasz silnik i przekrecasz kierownicą do końca w lewo aż zacznie wspomaganie lekko piszczeć następnie w prawo do końca i ma być gotowe.
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

makki24
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 27 Feb 2005 11:23   

Haj
co do podswietlania jest jedna zaroweczka pod pokretlem predkosci wiatraka.wystarczy wyjac pokretlo zmienic zarowke(zwykla z drucikami)i podswietli sie wszystko od nawiewow.

Helpful message? + -

Back to top

gracus7
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 Post from the author of the topic 12 Nov 2005 19:32   

a więc żaróweczka od podświetlenia faktycznie była zwykła z drucikami i siedziała centralnie pod środkowym pokrętłem trzeba było je zdjąć a teszta to światłowody!!
-szyba nie domykała sie bo była przestawiona na uchwytach!!! wystarczyło je poluzować ,ustawić szybe i mocno dokrecić aby sama się nie przestawiła!!
-jesli chodzi o oświetlenie w bagażniku to do wymiany poszedł cały zamek w klapie koszt 150zł w ASO bo w starym zamku skorodował włącznik krańcowy od lampki i centralnego a tego samego sie nie wymienia!!!
- przewód od wspomagania kosztował w ASO 450zł i trzeba było go wymienić bo stary miał dziurę na kolanku zajeło to zaledwie godzinkę!!!

wielkie dzięki za pomoc i zamykam temat

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> GOLF IV lampka drzwi nie swieci
Page 1 of 1
Similar topics
Golf IV, nie gasnie lampka drzwi pasazera (17)
Toyota Avensis 2001 D4D - Świeci się lampka od drzwi i nie zamyka drzwi z pilota (2)
Lampka bagażnika w Fiat Brava nie swieci (2)
VW passat B5 tdi lampka oleju nie swieci (3)
rover 416 rok 1997 swieci sie czerwona lampka nie zapala zgubione kluczyki z pil (6)
fiat ducato nie swieci sie lampka fiat code i nie kreci rozrusznik (12)
Renault Laguna - Nie świeci lampka po otwarciu drzwi (11)
Caddy VW, nie oświeca się lampka w kabinie po otwarciu drzwi (2)
Daewoo Matiz - Nie świeci lampka i kontrolka po od drzwi kierowcy (18)
VW Golf 3 lampka oleju. Po jakim czasie ta lampka powinna gasnąć? (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.055 seconds

elektroda.pl topic RSS feed