Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620

BANANvanDYK 08 Kwi 2013 21:31 11553 12
  • #1 08 Kwi 2013 21:31
    BANANvanDYK
    Poziom 36  

Witam.
    Trafiłem na nerwowego gościa któremu córka ochlapała ekran herbatą. Ciecz spłynęła w dół ekranu powodując zanik obrazu. Serwis stwierdził "wymianę płytki" która kosztuje 1500 zł ponieważ dotknął i stwierdził że została zalana. Telewizor trafił do mnie do sprawdzenia/naprawienia.

Po rozebraniu i dokładnym obejrzeniu okazało się że została zalana płytka która łączy kilka taśm z matrycy do sterownika matrycy LCD. Niestety po umyciu okazało się że uległo korozji kilka punktów lutowniczych oraz zeżarty jeden pin od gniazda ZIF. Konieczna jest wymiana całej matrycy w serwisie gwarancyjnym LG.

Zdziwiła mnie jedna rzecz, czemu elektronika została umieszczona u dołu ekranu. Rzut okiem na ramkę panelu - eureka - panel został celowo obrócony "do góry nogami"!!! Jedyny wniosek z tego, że telewizor został zaprojektowany w taki sposób, aby uległ uszkodzeniu i przy okazji producent zarobił na wymianie matryc w serwisie!!!

Sytuacja może się powtórzyć każdemu innemu zwyczajnemu użytkownikowi takiego telewizora, gdy podczas mycia ekranu płyn spłynie pomiędzy matrycą a ramką obudowy. Wówczas w każdym przypadku gwarancja nie zostanie uwzględniona i użytkownik będzie musiał zapłacić za naprawę, albo zdecyduje się kupić kolejny telewizor.

Przy okazji zapytam. Gość wziął telewizor na raty i jeszcze go spłaca. Czy po zgłoszeniu sprawy do UOKIK, załatwieniu prawnika jest w stanie uzyskać unieważnienie spłaty kredytu ratalnego, lub otrzymać drugi telewizor?

Dodam, że gość przyniósł stary telewizor (kineskopowy) i po podłączeniu się spalił - co za pech...

Oto zdjęcia które na szczęście wykonałem podczas naprawy:
    Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620

• #2 08 Kwi 2013 22:44
    Rysiek2
    Poziom 32  

BANANvanDYK napisał:
    Rzut okiem na ramkę panelu - eureka - panel został celowo obrócony "do góry nogami"!!!

Bardzo ciekawa sprawa. Czy mógłbyś opisać to celowe obrócenie panelu dokładniej?

• #3 08 Kwi 2013 22:45
    telbod
    Poziom 31  

Jeśli mu spłonie TV w pożarze domu, zaleje go woda, albo go ktoś ukradnie może ubiegać się o odszkodowanie. O ile będzie miał ubezpieczenie on lub sprawca.

• #4 09 Kwi 2013 06:32
    BANANvanDYK
    Poziom 36  

Na ramce panelu są wybite oznaczenia "UP" i "DOWN" aby ludzie składający telewizory w fabryce wiedzieli jak właściwie zamontować panel. Przedostatnie zdjęcie przedstawia ramkę z napisem "UP" którą trzeba było odkręcić aby dojść do tych płytek. Niestety zdjęcia napisu "DOWN" nie zrobiłem. Z resztą każdy serwisant spoglądając na zdjęcie konstrukcji zauważy po której stronie znajduje się sterowanie matrycy.

• #5 09 Kwi 2013 07:24
    strucel
    Poziom 27  

No kolego teraz to żeś dowalił, proponuje zgłosić jeszcze że panel po uderzeniu pęka - to też znaczna wada.A tak poważnie proponuję córeczkę ukarać, ale nie, teraz jest bezstresowe wychowanie winni są wszyscy tylko nie biedne dziecko. Zgłaszając nie zapomnij o producentach laptopów które wraz z rozpowszechnieniem modeli z podświetlaniem led mają tak montowane matryce. Wbrew pozorom takie umiejscowienie ma swoje zalety - jak może pamiętasz że szkoły ciepłe powietrze unosi się do góry a przy takim montażu elementy którym w dłuższym czasie ciepło nie służy czyli miejsca klejenia flex do szkła znajdują się w chłodniejszej strefie czyli na dole. Pozostaje przeszkolić klienta z czyszczenia za pomocą nawilżanych chusteczek zamiast mokrej szmaty ewentualnie niech szuka tv z plastikową szybą przed matrycą jak traktuje sprzęt byle jak.

Proszę poprawić spacje!
    [_P_]

• #6 09 Kwi 2013 09:29
    xavanger
    Poziom 7  

Prawda jest też taka iż na górze zwyczajnie niema gdzie umieścić elektroniki bo jest ultra slim ramka prawda? więc umieszcza się ją w panelu pod napisem LG w tym przypadku.
    Na przyszłość TV na ścianę i po zalaniu...
    a co do UOKiKu to TV działał przed zalaniem więc nie wiem w czym może pomóc?

• #7 09 Kwi 2013 19:31
    BANANvanDYK
    Poziom 36  

strucel napisał:
    proponuje zgłosić jeszcze że panel po uderzeniu pęka - to też znaczna wada

Widziałeś jak się w serwisie "czyści" telewizor gdy pomiędzy matrycę a podświetlenie dostanie się kurz? Walą metalowym prętem z gumową końcówką w matrycę!

Czy córeczka to niemowlak, tego nie byłbym pewien sądząc po wieku gościa (nie pytałem bo po co mam się wtrącać w czyjeś sprawy).

Telewizor nie ma ramek typu "ultra slim". Pomiędzy panelem a obudową było jeszcze trochę wolnego miejsca.

Przecież na obudowie panela LCD były wyraźne oznaczenia UP i DOWN. Gdyby został on skonstruowany do odwróconej pozycji, to oznaczenia tkwiłyby we właściwych miejscach. Gdyby panel został umieszczony prawidłowo (taśmy połączeniowe u góry) to przy zalaniu nic by się nie stało! Co najwyżej ucierpiałyby głośniki lub płytka z przyciskami (w tym modelu dotykowymi). Chyba po to stosuje się właśnie takie rozwiązanie? W tym modelu o to czy matryca przetrwa ma znaczenie głębokość penetracji cieczy, które zależy od "szczelności" styku matrycy z obudową oraz matrycy z metalową ramką.

Nieraz byłem świadkiem mycia kuchenną ścierą kineskopu po małym "telemaniaku" który miał odruch uderzania rączkami o ekran... I co? Żył do końca, do chwili wymiany na "LCD LED", czyli jakieś 15 lat. Stara sprawdzona konstrukcja którą pod względem zużycia energii wyprzedza ją tylko "LCD LED".

Jeszcze jedno na koniec. Planowane postarzanie produktu jest faktem i nawet nie macie pojęcia na jak wielką skale się teraz odbywa.

• #8 22 Kwi 2013 22:29
    JUREK127
    Poziom 14  

Mam podobny problem z z tv LG z identyczną matrycą. Uszkodzenie podobne ale trochę mniejsze z jednej strony. Serwis nie uznał gwarancji. Producent bezpośrednio do szkła przystawił stalową rynienkę gdzie łatwo może zbierać się woda której trudno nawet odparować ze względu na ofoliowanie. Gdyby pomiędzy stalową osłoną a szybą matrycy umieścić uszczelkę oraz umożliwić odpływ wody do takich uszkodzeń na pewno by nie dochodziło. Ja wyczyściłem uszkodzone miejsce ale nic to nie pomogło. Zastanawiam się czy uszkodzeniu uległa również logika która jest zintegrowana z MB. Po włączeniu podświetlenie działa a obraz bardzo ciemny i bez treści. Gdy wypnę taśmę po uszkodzonej stronie połowa obrazu po tej stronie robi się jasna . Gdy wypnę drugą taśmę nic się nie zmienia ,obraz cały ciemny bez treści.

• #9 22 Kwi 2013 23:00
    jacekRCA
    Poziom 25  

Wg. mnie to sprawa przegrana, ze względu na zalanie herbatą, czy producent gwarantuje, że jak oblejemy herbatą TV to nam da nowy? Śmieszne!!! Prawdę mówiąc sam bym się wkurzył w takiej sytuacji, ale idąc po rozum do głowy, z czym do ludzi. A czyszcząc TV LCD, podobnie monitor to trzeba pamiętać, żeby położyć go na plecy! Ludzie, nie strzelajcie sobie samobójów!

Ps: Nie zwalajcie winy na dziecko, bo jest niewinne.

• #10 04 Mar 2017 01:05
    jarusz85
    Poziom 18  

Odgrzeję trochę kotleta i dodam że identyczna sprawa jest telewizorem Blaupunkt 40" model: 40/133I-WB-5B-FHBKUP-EU.

Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620 Ostrzegam przed TV LCD LG 42LM620

• #11 08 Mar 2017 10:18
    Wiesław.K.
    Poziom 9  

Człowieku, to Ty chyba widziałeś tylko ten telewizor. Przecież wszystkie matryce w tych nowszych tv są odwrotnie i niestety są narażone na korozję po zalaniu. Jak nie elektroniki na listwach to taśm na szybie.

• #12 08 Mar 2017 18:38
    jarusz85
    Poziom 18  

Wiesław.K. napisał:
    Człowieku, to Ty chyba widziałeś tylko ten telewizor. Przecież wszystkie matryce w tych nowszych tv są odwrotnie i niestety są narażone na korozję po zalaniu. Jak nie elektroniki na listwach to taśm na szybie.

To jest model 3-4 letni w Kauflandzie można było je kupić dwa lata temu.
    W tym roku też chyba były.

• #13 08 Mar 2017 18:56
    Ricoh_220

Poziom 32  

Ludzie dwa przypadki już miałem do naprawy oba teściowa czyściła jak stary kineskop złącza zalane po czasie uszkodzenie złącz. Od tego czasu powiedziałem żonie kochanie sprzątaj wszystko tylko nie ekrany ja to robię sam. I o dziwo mam 2 tv lg i wszystko działa stary ma 10 lat nowy 5 lat. myję go osobiście pianką bez wody.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme