X

NO-IP przy dwóch routerach TP-Link

adibak20 09 Apr 2013 16:17
  • #1 09 Apr 2013 16:17
    adibak20
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Mam postawiony router ADSL TP-Link TD-W8951ND (neostrada) oraz router TP-Link TL-WR1043ND do którego mam komputer na LAN.

Teraz chciałem uruchomić no-ip. Zarejestrowałem się, zalogowałem się, dodałem na routerze ADSL port 1720 tak jak pisało w tutorialu no-ip. Z tym tylko, że jak wchodzę na adres nazwa.no-ip.info to dostawałem się na router ADSL więc dodałem również port port 80 i przekierowałem go na adres ip drugiego routeraz tym tylko, że za pomocą adresu URL nie mogę się połączyć.
    Program który ściągnęłam z no-ip jest odpalony na moim komputerze i teraz nie wiem co ja muszę zrobić jeszcze... Korzystam ze stałych ip. Co muszę zrobić aby przez router połączyć się z komputerem.

Pozdrawiam
    Adibak
  • #2 09 Apr 2013 16:53
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    1. Co jest Twoim celem? Co chcesz osiągnąć? Do czego Ci ten porgram?
    2. Jak masz połączone routery?
    3. Pokaż screen-shot z LAN ADLSa
  • #3 09 Apr 2013 17:23
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Zainstaluj sobie program do pracy zdalnej i te całe przekierowania ominiesz TeamViewer Link
  • #4 09 Apr 2013 17:24
    adibak20
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Moim celem połączyć mój komputer podłączyć do domeny no-ip.info. Mam serwer na komputerze apache itp i chce się dostać do do swojego komputer, mieć zdalny dostęp.

Routery mam podłączone przez lan.
    Ruter ADSL przydziela adresy ip przez DHCP a mój router jak mam ustawić czy statyczne ip czy pozwolić aby pobierał dynamiczny adres od routera ADSL ?

Na ADSL mam otwarte porty:

192.168.1.133 - to adres mojego routera w pokoju:

Teraz ten router w pokoju chce połączyć z moim komputerem. Jest na lanie również o stałym ip
  • #5 09 Apr 2013 17:26
    Heinzek
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Aby dostać się do danej usługi na komputerze z zewnątrz musisz przekierować odpowiedni port na konputer.
    W routerze ADSL przekierowujesz na 1043ND, a w 1043ND na komputer.

edit:

noip służy do przypisania domeny do IP. Na to się portów nie przekierowuje.
  • #6 09 Apr 2013 17:31
    adibak20
    Level 5  
    tak robię:

i mam

Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną nazwa.no-ip.info.
  • #7 09 Apr 2013 17:34
    Heinzek
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    jeśli chcesz się połączyć z portem 1721 to w pasku adresu podajesz nazwa.no-ip.info:1721/

Dodano po 1 [minuty]:

Napisz jeszcze co to za usługa na tym porcie że chcesz się z nią połączyć po HTTP.
  • #8 09 Apr 2013 17:39
    adibak20
    Level 5  
    Już działa. Zapora odrzuca.

Dzięki za pomoc
  Search 4 million + Products
Browse Products