Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapowiedzi satela -wyświetlacz

przemo_slack 11 Kwi 2013 18:44 2850 24
  • #1 11 Kwi 2013 18:44
    przemo_slack
    Poziom 11  

Czy ktoś wie kiedy pojawi się wyświetlacz7'' do Integry? Zapowiadany jest od dawna. Dzisiaj zobaczyłem podobny sprzęt do DSC i sobie przypomniałem zapowiedź Satela.

• #2 11 Kwi 2013 20:24
    SystemDomu.pl
    Poziom 14  

Niestety, ale chyba nadal nie wiadomo kiedy ma dokładnie się pojawić.

• #3 11 Kwi 2013 21:39
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Oficjalnie brak informacji o dacie i cenie.
    Nieoficjalnie to może same plotki, ale ich nie znam.

• #4 11 Kwi 2013 22:03
    b3ck
    Poziom 18  

Satel zawsze się na coś napalał, później zmieniał plany i o tych zmianach jakoś zapominał powiadomić.

• #6 12 Kwi 2013 14:49
    extremeee
    Poziom 25  

@SMDmaniak STAM-IRS jest już stary pozatym to pełnoprawna stacja - miałem go na testach ok. rok temu. Powiem tylko tyle ze ten 7 calowy wbudowany monitor nie nadaje się zupełnie do niczego ;)

• #7 12 Kwi 2013 20:35
    sebfire
    Poziom 16  

Panel ten widziałem już na targach securex .... 2010, jak do tej pory nie wprowadzili i ciężko stwierdzić kiedy wprowadzą.

• #8 12 Kwi 2013 21:53
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Ale jeszcze jest do zrobienia ARU-100 i trojparametryczne ekspandery do PLUS to sie im lepiej oplaca. Wszystko jest dokladnie obliczone.

pozdr

• #10 13 Kwi 2013 16:37
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Ale to zabawka w porownaniu z Nexwell. Satela panel bedzie porownywalny z Nexwellem. INT-TSI bedzie mial podglad kamer IP zdalne programowanie centrali przez LAN. Widgety i makra.

pozdr

• #11 13 Kwi 2013 17:07
    waldmor
    Poziom 13  

będzie..... a kiedy przeczytam , że ma ????

• #12 13 Kwi 2013 17:11
    SMDmaniak
    Poziom 23  

a ile jestes gotow wylozyc za taki panel?

• #14 13 Kwi 2013 17:23
    waldmor
    Poziom 13  

ha, badanie rynku :) ... nie dam się wciągnąć
    będzie, zobaczę możliwości , to się wypowiem. Dobrze wiemy, że Satel ma trochę dziwną politykę cenową i troche marketingowcy jadą na stwierdzeniu, że klient i tak kupi, jak sekta apple. popyt zweryfikuje cenę, jak Satel przesadzi , to w rqazie potrzeby zamontuję inny system z dotykowym panelem, Wg mnie sensoryczny już jest za drogi w stosunku do możliwości.

• #15 13 Kwi 2013 17:29
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Satel stara sie zeby to byl panel prawdziwego zdarzenia a nie szklany manipulator. Tak jak TM40 i PTK 5507.

pozdr

• #16 13 Kwi 2013 17:36
    waldmor
    Poziom 13  

dobrymi chęciami to jest piekło usłane, powtórzę to co kiedyś napisałem, wystarczy Guardx na androida, to na pewno zwiększyłoby popyt na centrale, bo otworzyłoby nowe możliwości, a tak będzie to kolejny zamknięty system jak DSC, Paradox i inne wynalazki, oczywiście pomijając możliwości central

• #18 13 Kwi 2013 18:02
    waldmor
    Poziom 13  

tyle to ja wiem, chodzi mi o to że Satel chce trochę wyważyć otwarte drzwi

• #19 13 Kwi 2013 18:13
    przemo_slack
    Poziom 11  

Aplikacja nawet płatna na androida była by najlepszą opcją. Dodatkowo powinni jeszcze zrobić ściemniacz oświetlenia i była by automatyka prawie jak Nexwell a sporo tańsza.

• #20 13 Kwi 2013 18:28
    SMDmaniak
    Poziom 23  

A za 300zl bys kupil taka aplikacje?

• #21 13 Kwi 2013 19:55
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

przemo_slack napisał:
    Aplikacja nawet płatna na androida była by najlepszą opcją. Dodatkowo powinni jeszcze zrobić ściemniacz oświetlenia i była by automatyka prawie jak Nexwell a sporo tańsza

Już to ktoś gdzieś napisał i miał rację. Na czym Satel lepiej zarobi ? Tylko na sprzęcie - palną cenę jakiegoś tysiaka i będzie kasa lecieć. I tak cena będzie o niebo lepsza niż w systemach "bardziej inteligentnych" jak KNX czy jakieś nexwelle itp.
    Jeśli chodzi o apke na Androida, to pewnie większość by było na to stać, ale część by się znalazło marudnych, że "dlaczego płatne", skoro tyle innych firm od BMS ma takie aplikacje darmowe.
    Myślę, że nam instalatorom lepiej i łatwiej będzie klientowi zamontować panel dotykowy od Satela niż doradzać klientowi zakup tabletu albo jeszcze samemu wybierać i "pieprzyć się" z montażem na ścianie takiego tabletu.

• #22 13 Kwi 2013 22:32
    jacekmc
    Poziom 11  

Kiedy jest problem w firmie z innowacyjnością technologiczną bo wszystko jest oparte na podesłanych pomysłach instalatorów to jeszcze na taki panel od satela poczekamy.

• #23 16 Kwi 2013 14:52
    salmon1875
    Poziom 9  

SMD ... Ciekawy jestem co takiego łączy Cię z tą firmą że jej tak bronisz :)

Ponadto po co komu kolorowy dotykowy ekran kiedy może mieć to już dziś, kupuje zwykłego tableta z Androidem i podłącza do centrali. Ostatnio na szkoleniu widziałem włoską centralę, która jest prosta ma ładny interfejs przez internet a ponadto nie trzeba być cyborgiem żeby móc obsługiwać centralę ma też integrację z kamerami IP i z tego co mówili to już od kilku lat.

Co do nowości Satela to poczekamy i zobaczymy czy rzeczywiście wszystkie rzeczy o których piszesz będą dostępne w tym "panelu" no i czy do zaprogramowania tego wszystkiego starczy czasu i cierpliwości.
    Zdaje mi się że zbyt wiele obiecujesz sobie po tym urządzeniu, przecież to urządzenie będzie jak odgrzewany kotlet czyli LCD w CA-10.

Ja niestety mam już dość czasu spędzonego na testowaniu i sprawdzaniu czy wszystkie opcje włączyłem i czy aby na pewno zadziała system jak się od niego oddale ... szczególnie po aktualizacji.

Pozdrawiam serdecznie

• #24 16 Kwi 2013 16:17
    przemo_slack
    Poziom 11  

salmon1875 jaka to włoska centrala? Czy jest dostępna w Polsce?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme