Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Philips i dekoder Vectra

kaczkkka 13 Kwi 2013 22:01 2958 9
  • #1 13 Kwi 2013 22:01
    kaczkkka
    Poziom 6  

Witam, mam problem, a mianowicie dziś zakupiłam nowy telewizor marki Philips i po podłączeniu do niego dekodera (Vectra) na wszystkich kanałach jest napisane, że jest szyfrowany. Czym to może być spowodowane? Dodam, że na starym telewizorze wszystko chodziło bez zarzutu.

• Pomocny post
    #2 13 Kwi 2013 22:32
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proszę sprawdzić czy na pewno na pilocie od TV wybrano właściwe wejście pod które podłączony jest dekoder. Bo podejrzewam ze TV pobrał listę na DVB-C i z racji braku modułu i karty w TV pokazał ze jest zakodowany. Dlatego proszę odszukać oznaczenie wejścia w TV pod które podłączony jest dekoder i wybrać je na pilocie. Zakładam ze sam dekoder jest sprawny. Powodzenia.

• #3 13 Kwi 2013 22:52
    kaczkkka
    Poziom 6  

Faktycznie, dziękuję za pomoc. Tylko teraz jest następny problem, dlaczego po przełączeniu na dekoder jest tak słaby dźwięk, że praktycznie go nie słychać

• #4 13 Kwi 2013 23:28
    leszekpo59
    Poziom 26  

kaczkkka napisał:
    Faktycznie, dziękuję za pomoc. Tylko teraz jest następny problem, dlaczego po przełączeniu na dekoder jest tak słaby dźwięk, że praktycznie go nie słychać

Witam ponownie. Nie znam dekodera z Twojej kablowej TV ale moze jest na nim regulacja glosu ktory jest sciszony dlatego cicho gra. Pozdrawiam.

• #5 13 Kwi 2013 23:54
    kaczkkka
    Poziom 6  

Jest to dekoder TechniSat, nie mam tam żadnych innych przycisków, oprócz włączania oraz zmieniania programów. Może to być z winy dekodera?

• #6 14 Kwi 2013 13:25
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. O ile to jest dekoder TechniSat, tak jak piszesz, to siła głosu jest na pilocie. Zakładam, że jest to ten model DIGIT MF4 - K. W dolnej części pilota po prawej stronie, jest regulacja siły głosu dla tego modelu. Pozostałe dekodery Vectra, także posiadają regulacje siły głosu w pilocie. Powodzenia.

• #7 14 Kwi 2013 15:00
    kaczkkka
    Poziom 6  

Tak, to ten model i podgłaszanie pilotem nic nie daje, pilotem od tv też nie. Normalnie głos jest dobrze, tylko po przełączeniu na dekoder nie słychać nic, może to wina dekodera, choć nie wiem, co on do tego mógłby mieć...

• #8 14 Kwi 2013 15:42
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. O ile nie ma wcale głosu, to prosze sprawdź połączenie w TV i w dekoderze. Może nawet jak masz możliwość skorzystaj z innego przewodu. Również spróbuj podłączyć w dekoderze pod to drugie gniazdo EUROSCARD. Pozdrawiam.

• #9 14 Kwi 2013 16:03
    bmserwis
    Poziom 36  

Nie znam tego konkretnego modelu, ale w większości w menu masz regulację poziomu głośności.

• #10 15 Kwi 2013 07:50
    kaczkkka
    Poziom 6  

Trochę pokombinowałam i było to z winy kabla, dziękuję bardzo za pomoc .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme