Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Kwi 2013 17:53
    Tuba92
    Poziom 1  

Witam.
    Mam laptopa firmy Lenovo model B590 z systemem Windows 8, a chciałem zainstalować Win 7, ale nie mogę wejść do BIOS-a. Laptop był brany w T-Mobile.

• #3 17 Lip 2013 17:42
    avernae
    Poziom 2  

Mam ten sam problem, nie mogę w żaden sposób wejść do BIOSu
    F1 (co oczywiste) nie pomaga, ekran logowanie Lenowo sie w ogole nie pojawia (od razu lsitowanie dyskow, pamieci, taktowanie procka etc)
    Enter nie przerywa uruchamiania, po czym pojawia się Boot Menu, z ktorego pomimo wyboru urzadzen bootujacych nic nie startuje (dysk, cd-rom, usb)

Próbowałem oczywiscie uruchamiania Recoverz Kez, kombinacja Fn+R, wsyzstkie Fx

Jakieś pomysly?

• #4 26 Lip 2013 10:50
    kpmaciek
    Poziom 2  

LEnovo seri B -> F1 (czsami trzeba po prostu wciskac go wielokrotnie od momentu wcisniecia przycisku wlaczenia), wchodzenie do biosa przez F1 w b590 powinno byc zasygnalizowane pojedynczym piknieciem komputera.

Jak to nie pomaga to odpalic kompa z przycisku Lenovo OKR i wtedy powinno pojawic sie menu z mozliwoscia wejscia do BIOS..

• #5 26 Lip 2013 13:35
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Poczytaj też to:
    http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000-and-E...90-Bios-Recovery-Key-Combination/td-p/1017357
    Znowu tu piszę, że F1:
    http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/b490_b590_ug_en.pdf

Ja osobiście miałam laptopa z win8 z sieci Plus z internetem LTE i niespodzianka, w biosie nie dało wyłączyć się secure boot....bez tego nie da się zainstalować innego systemu, ciekawe jak z laptopami w t-mobile jest.
    W laptopach normalnych ze sklepu z win8 nie ma żadnego problemu, aby secure boot wyłączyć i zmienić system.
    Zobacz z ciekawości:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2581426.html

• #6 28 Sie 2013 22:50
    szatz
    Poziom 25  

Do biosu w modelu B590 wchodzi się przez F1 - tak jak pisze w instrukcji.
    Cała sztuka polega na tym by zrobić to właściwie czyli tak:
    Laptop wyłączony, przyciskamy i trzymamy klawisz F1, trzymając wciąż klawisz F1 wciskamy i puszczamy Power, trzymamy nieprzerwanie F1 dopóki nie usłyszymy potwierdzenia dźwiękiem, gdy usłyszymy krótkie głośne "biiip" wtedy możemy puścić, jesteśmy w BIOS-ie.
    Podaje z autopsji , sprawdziłem parokrotnie i działa,w innej kolejności nie chce wejść do biosu mimo ciągłego wciskania F1.
    Jeszcze jedno spostrzeżenie - jak nie wchodzi to wyłączcie laptopa wyciągnijcie zasilanie i baterię , następnie wykonajcie jak napisałem wyżej tylko na samej ładowarce.

• #7 28 Mar 2015 20:38
    elriba
    Poziom 6  

Zaraz po uruchomieniu kompa naciśnij F1, jeszcze nim się pojawi logo, a nie po pojawieniu jak to niektórzy pisali. A jak chcesz zmienić opcje bootowania wciskasz F12 też zaraz po włączeniu.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty