Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę
Autor
Wiadomość
ziooober88
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 15 Kwi 2013 15:22   

Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę

Witam, posiadam neostradę 10MB, od samego początku były problemy z linią. Mam router Sagem. Problem jest tego rodzaju, że na 1 godzinę przypisuje mi 4 różne adresy IP. Wygląda to w ten sposób, że jak puszczę pinga np. na wp.pl to lecą normalnie odpowiedzi aż w pewnym momencie wyskakuje komunikat:
"Sieć docelowa jest nieosiągalna".
Poleci kilka takich komunikatów i znowu zaczynają lecieć odpowiedzi z wp. W tym czasie zmienia się adres IP.
Czy jest to wina ewidentnie dostawcy? Czy może mój router szwankuje?
Dodam, że puściłem pinga w dwóch konsolach, w jednej ping wp.pl, natomiast w drugiej ping IP_routera. W momencie kiedy pojawił się komunikat, że sieć docelowa jest nieosiągalna w konsoli pingującej ip routera wszystko leciało normalnie i prawidłowo. Można w takiej sytuacji wykluczyć awarię routera?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Kwi 2013 15:22   

Powrót do góry

cnkit
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Warszawa

Post#2 15 Kwi 2013 20:29   

Re: Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę

Kolego awarii routera nie można wykluczyć ale zazwyczaj jest to wina zbyt wysokiej przepustowości łącza w stosunku do odległości od wzmacniacza/centrali/półki u operatora, często miałem takie przypadki że router zmieniany kilkukrotnie na inny zachowywał się dokładnie jak opisałeś czyli ciągle tracił parametry połączenia ADSL i wznawiał połączenie i logowanie do półki. Stąd ciągłe przerwy w PING bo ponowne logowanie zajmuje chwilkę, reklamuj i jeśli masz inny router podłącz na próbę z ustawieniem PPOE i LLC, reszta bez zmian, pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Kwi 2013 20:29   

Powrót do góry

ziooober88
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 01 Paź 2013 21:32   

Re: Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę

Witam, i niestety problem ze zrywającym połączeniem nie został rozwiązany. Ale na 100% nie jest to wina routera tylko laptopa bo podjechałem do znajomego i u niego objaw był ten sam czyli zrywanie połączenia co jakiś czas. Co może być tego przyczyną?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Neostrada - łączy i rozłącza co chwilę
Strona 1 z 1