Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative: Audigy 0570, Audigy 0090, Audigy 2 czy X-Fi 0790. Co wybrać?

kambataro 18 Kwi 2013 09:22 951 6
  • #1 18 Kwi 2013 09:22
    kambataro
    Poziom 11  

Witam szanownych forumowiczów! :)
    W ostatnim tygodniu coś mnie tknęło aby kupić kartę dźwiękową... i kupiłem Audigy SB0570. Po zainstalowaniu oryginalnych sterowników z internetu, cieszyłem się o wiele lepszym i czystszym dźwiękiem niż na zintegrowanej dźwiękówce. Lecz moja radość trwała przez zaledwie jeden dzień, gdyż przy wydobywaniu się z głośników dźwięku(czy to film czy muzyka) zacząłem słyszeć charczenie co jakieś 20-30sekund. Myślałem, że to wina głośników bądź slotu PCI ale głośniki sprawdziłem na integrze(działają ok) a Audigy przełożyłem do innego slotu i dalej to samo :(
    Nie wiem czy to wina nieuczciwego sprzedawcy czy mojego komputera ale jutro idę oddać kartę i chcę kupić kolejną, tylko zupełnie nie mam pojęcia co wybrać gdyż wcześniej ograniczałem się do 40zł i czytałem dobre opinie na temat Audigy SB0570, a teraz stwierdziłem, że lepiej dołożyć i kupić coś działającego, dlatego zastanawiam się nad kartami, które są wymienione w temacie. Czy ktoś może mi polecić, która z nich będzie mi najlepiej służyła do: 1. słuchania muzyki 2. oglądania filmów 3. rzadkiego grania w CS'a
    Karta dźwiękowa będzie działać w towarzystwie windowsa xp SP3 i głośników Creative p5800

• #2 18 Kwi 2013 09:35
    vanissh
    Poziom 22  

Przeinstaluj sterowniki na początek, też mi się tak zdażało, że karta zaczynała ni stąd ni z owąd charczeć. Ten model (albo bardzo podobny) na najnowszych sterownikach właśnie. Zainstalowałem starsze z dołączonej płyty i jest ok.
    PS. Sama karta to taka w sumie lepsza od integrata, szału nie ma.

• #3 18 Kwi 2013 09:45
    kambataro
    Poziom 11  

Nie miałem oryginalnych sterowników, na początku próbowałem tych ze strony Creative, ale przecież to Creative... ;p żadne nie działały. I znalazłem na chomikuj płytkę, ponoć "oryginalne" sterowniki do SB0570. Zainstalowałem i przez dzień/dwa było ok, później zaczęło charczeć więc przełożyłem kartę do innego slotu, a co za tym idzie, zainstalowałem sterowniki jeszcze raz i było dalej to samo :( więc reinstalacja nie pomogła :(

vanissh napisał:

oooooj ja różnice ogromną odczułem ;)
    tylko pytam czy kupić drugi raz sb0570 czy lepiej dołożyć ze 20zł i mieć Audigy2 bądź X-Fi ku któremu zacząłem się skłaniać

• #4 18 Kwi 2013 10:21
    vanissh
    Poziom 22  

kambataro napisał:
    zainstalowałem sterowniki jeszcze raz i było dalej to samo więc reinstalacja nie pomogła

Mam na myśli inną kompilację, nie reinstal tych samych.

kambataro napisał:
    vanissh napisał:

oooooj ja różnice ogromną odczułem

Bo jest ogromna, co nie zmienia faktu, że podstawowe modele Audigy są kiepskie. Starszy Live! wypada lepiej, albo X-Fi (ale nie wiem jak te podstawowe), albo Xonar (tylko podobno graczom czegośtam mogą nie obsługiwać).

• #5 18 Kwi 2013 10:28
    kambataro
    Poziom 11  

Ale wszystkie inne sterowniki nie działają :(
    próbowałem pobierać wszystkie możliwe stery ze strony Creative oraz z innych stron i po rozpoczęciu instalacji wyskakuje błąd "setup is unable to detected a supported product on your system..."
    Działają tylko te jedne, które producent dawał na płycie przy kupnie karty (tylko ja mam pobrane z internetu)

To lepiej kupić tą X-Fi do słuchania muzyki?

• Pomocny post
    #6 18 Kwi 2013 10:46
    vanissh
    Poziom 22  

Nie poradzę ci, nie mam takiego rozeznania w tej materii. Obiło mi się o uszy, że do muzyki to Xonary są lepsze.

PS. Wątek jest w złym dziale, przenieś go to może wiecej osób zajrzy.

• #7 18 Kwi 2013 11:58
    kambataro
    Poziom 11  

Dziękuje za pomoc, w takim razie zapytam w odpowiednim dziale :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME