Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor/Monitor 27-32 cale do 1500

ihit 19 Kwi 2013 12:27 3471 7
  • #1 19 Kwi 2013 12:27
    ihit
    Poziom 2  

Szukam dobrego monitora, który służyłby też sporadycznemu oglądaniu filmów.
    Monitor przynajmniej 27 cali, max 32. Obecnie nie oglądam TV, przyszłościowo może tak. Z uwagi na to, że trudno znaleźć monitor 32, rozważam zakup TV 32 cale jako monitora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - przy pracy jako monitor 70-80 cm, przy oglądaniu filmów ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? jako monitor 1, jako tv 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przede wszystkim prosto, może jedna pod kątem 160-170
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony, dość mocno (zachodnia strona), ale są rolety w razie potrzeb
    7. Jaki masz obecnie telewizor? monitor Samsung P2770HD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - przede wszystkim będzie pełnił funkcję monitora
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - bez znaczenia
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 5-10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - monitor do gier
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 5-10
    16. Preferencje co do marki? jestem zadowolony ze wszystkich Samsungów które miałem, od 17 przez 22 do obecnego 27
    17. Preferencje co do wielkości? bez znaczenia, będzie wisieć na ścianie
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - słabe jakościowo głośniki, obsługa pilota
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami/w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi

Z góry dziękuję za pomoc.

• #5 07 Maj 2013 15:01
    ihit
    Poziom 2  

1 PAWEL, kupiłem wspomniany przez Ciebie LG 32LS570S i jestem strasznie niezadowolony.

- jedyna możliwość braku opóźnienia myszy to tryb PC, w którym kolory wyglądają fatalnie; strojenie/modyfikacje niewiele dają (albo robię to nie tak jak powinienem).
    - czcionki... strasznie nieczytelne. jak ja telewizorze kineskopowym. chropowate
    - bardzo szaro-niebieskie barwy.
    - w grach bardzo ciemno
    - za pomocą kreatora można wybrać lepsze ustawienia, ale wtedy włączają się chyba jeszcze jakieś inne opcje (które tryb PC pewnie wyłącza) i opóźnienie myszy nie pozwala na przyjemną pracę w Windowsie, nie mówiąc o grach

Połączony z komputerem (Radeon HD 6800) za pomocą kabla HDMI/HDMI, przy telewizorze włożonego do portu oznaczonego PC (port 4).

Ściągnąłem najnowszy firmware.

To raczej nie był dobry zakup :(

Proszę o pomoc, może robię coś źle.

• #6 07 Maj 2013 16:32
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Czy obraz bez podłączonego komputera jest dobry, być może wersja kabla HDMI jest istotna.

---------------------
    Zmiana sterownika karty.
    Czy mysz zgodna i zalecana do tv

Przejrzyj: http://solar.blurp.org/tvout.html

• #7 31 Lip 2013 12:25
    stapoz67
    Poziom 1  

Też próbowałem TV samsunga (5500) jak monitora. Miałem te same uwagi - czcionka tragiczna, kolory kiepskie, wszystko chropowate. W czasie gier smuży masakrycznie. Nie na darmo TV kosztuje 1500zł a monitor tej samej firmy i ten sam rozmiar 2300zł. Wg mnie TV kompletnie nie nadaje się jako monitor - teraz tv wisi w kuchni, gdzie jego miejsce :)

• #8 05 Sie 2013 14:40
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Ja mam podłączony jako monitor lg le 5500 37" pod złącze vga pełne 15 pin obraz ustawiony 1920x1080 wyciąga nawet większe rozdzielczości. Obraz bardzo dobry.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme