Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy ktoś zna dobre kolumny bez zwrotnicy na sekcji niskoserdniotonowej ??

rob4u 19 Kwi 2013 20:23 2226 11
  • #1 19 Kwi 2013 20:23
    rob4u
    Poziom 9  

Witam,
    czy ktoś z Was zna w miarę dobre kolumny bez zwrotnicy na sekcji nisko-sredniotonowej, które można kupić jako używane do max. 400-500 PLN ??
    Bede wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach !!

• #2 19 Kwi 2013 20:35
    szczypens
    Poziom 8  

Może kolumny od wieży Technicsa

• #3 19 Kwi 2013 20:55
    rob4u
    Poziom 9  

...zapomniałem napisać, ze chodzi mi o kolumny podłogowe do pomieszczenia 25m2 i specjalnego wzmacniacza, który współpracuje właśnie z takimi kolumnami i dopiero wtedy pokazuje swoje możliwości :-)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Z jakiej litery powinno się rozpoczynać KAŻDE zdanie?
    (dj-MatyAS)

• #4 19 Kwi 2013 21:04
    398216
    Usunięty  
  • #5 19 Kwi 2013 21:16
    rob4u
    Poziom 9  

Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza małoznanej firmy NVA - trochę inna filozofia nagłośnienia.

• #6 19 Kwi 2013 22:49
    vanissh
    Poziom 22  

rob4u napisał:
    i specjalnego wzmacniacza

Może o zwrotnice aktywne chodzi?
    Jakiś link by się przydał z informacjami o tym NVA.

• #8 19 Kwi 2013 23:37
    vanissh
    Poziom 22  

rob4u napisał:
    Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza małoznanej firmy NVA - trochę inna filozofia nagłośnienia.

Wzmacniacz jak wzmacniacz (tyko taki minimalizm w nim panuje, ale nieźle wyceniony), specjalnych kolumn nie wygląda żeby potrzebował.
    czy ktoś zna dobre kolumny bez zwrotnicy na sekcji niskoserdniotonowej ??

• #9 20 Kwi 2013 06:54
    rob4u
    Poziom 9  

Tak, układ takiego wzmacniacza jest totalnie zminimalizowany ...można tu zadać sobie pytanie, dlaczego znawcy dźwięku dziwią się, jak tak bardzo prosty lecz dobrze zaprojektowany i ze starannością wykonany (na dobrych podzespołach oczywiście) Gain-Clone potrafi zagrać na poziomie zbliżonym do wzmacniaczy za kilka tys PLN? Dlatego też zaintrygowały i zainteresowały mnie wzmacniacze NVA.

• #10 24 Kwi 2013 08:59
    Arkadyo
    Poziom 29  

rob4u napisał:
    Tak, układ takiego wzmacniacza jest totalnie zminimalizowany ...można tu zadać sobie pytanie, dlaczego znawcy dźwięku dziwią się, jak tak bardzo prosty lecz dobrze zaprojektowany i ze starannością wykonany (na dobrych podzespołach oczywiście) Gain-Clone potrafi zagrać na poziomie zbliżonym do wzmacniaczy za kilka tys PLN? Dlatego też zaintrygowały i zainteresowały mnie wzmacniacze NVA.

Tak tak dobre podzespoły to podstawa. Nie zapomnij tylko zedrzeć laminatu z kondensatorów :D. Świetny pomysł żeby do kostki za 25pln pakować otoczenie za kilkaset. I potem te niezapomniane wrażenia jak odkręcimy gałkę volume i nasz mityczny wzmacniacz z każdym watem oddanej mocy traci z 1000 PLN na brzmieniu i przy kilkunastu watach z mitycznego wzmacniacza potrafiącego zagrać na poziomie zbliżonym do wzmacniaczy za kilka tys. PLN zostaje marketowa kostka za kilkanaście złotych. Ale nie ma co się przerażać marketem bo po kolumny bez filtra dla sekcji niskośredniotonowej też musisz się tam udać, bo tylko tam takie coś dostaniesz - iście audiofilski minimalizm, gdzie cała zwrotnica składa się z filtra I rzędu dla piezoelektrycznej góry.
    Jak GC na tym rozkręcisz to dotkniesz nieba. Nie zapomnij tylko wymienić kabli sieciowych do GC na te ze srebrem i izolacją poczwórną bo inaczej przydźwięki z sieci popsują Ci scenę dźwiękową.
    A tak na poważnie to trzeba naprawdę dobrych kolumn żeby docenić GC wg projektu Petera. No i decydując się na niego trzeba wiedzieć, że małe wartości kondensatorów w sekcji filtrującej są bezlitosne dla brzmienia tej konstrukcji przy większej mocy. Nie wiem czemu się w to pchasz skoro jest parę fajnych tranzystorów czy nawet hybryd na sieci, które GC ustępują tylko w opisach ich właścicieli z audiostereo ale...
    Na pewno jak nie dasz się całkiem ogłupić jakością podzespołów do GC to jest to tania i fajna konstrukcja do cichego grania dlatego kolumny muszą być głośne ale żeby to realizować bez filtra dla midbasa to lekka przesada.
    Polecę Ci monitorki B&W 685 bo po pierwsze to i tak najlepsze kolumny w przedziale do 2,5 tys jakie słyszałem a po drugie na łagodnych filtrach, które jak wiadomo najmniej duszą skuteczność kolumny a tej potrzeba przy GC

• #11 24 Kwi 2013 09:37
    rob4u
    Poziom 9  

Witam i dziekuje serdecznie za podzielenie sie cennymi uwagami! Ogladajac zdjecia NVA AP30 (nie slabego wzacniacza sluchawkowego AP10), ktorego mozna kupic za 80€, przypomina mi troche wzacniacze Naima, ktore tez nie maja wiele w sobie ale mimo stosunkowo prostej konstrukcji i dobrego doboru elementow oraz kosztuja 1.000€ - oczywiscie NVA ma inna koncepcje konstrukcyjna niz Naim. Co do kolumn to slyszalem, ze z NVA zagraja dobrze specjane jednoglosnikowe szerokopasmowce, pierwsze konstrukcje Eposa oraz kolumny 8-ohmowe z b.prostymi zwrotnicami i stad moje zapytanie o takie kolumny. Oczywiscie w naszym kraju trzebaby go wlaczyc do sieci poprzez filtr, ale i tak to warto robic podobnie jak przy PC-ach, ze wzgledu na parametry naszych sieci oraz jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem przy przepieciach sieci.

• #12 09 Maj 2013 14:27
    rob4u
    Poziom 9  

Ponieważ w międzyczasie znalazłem inny system stereo, zamykam temat ...no chyba, ze ktoś ma jeszcze ochotę napisać cos interesującego :-) Dziękuje wszystkim za pomoc!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME