Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Telewizor Samsung do 2000

grubs 22 Kwi 2013 13:02 2691 4
  • #1 22 Kwi 2013 13:02
    grubs
    Poziom 32  

Witam proszę o opinie dot. modeli telewizorów samsung
    UE40EH6040
    UE40ES5500
    UE39F5500

Są one w podobnej cenie ale nie wiem za bardzo które są lepsze.
    Seria F jest z tego roku no i ma wifi dodatkowo. Seria EH to chyba podświetlenie hybrydowe więc chyba nie warte uwagi. Niby od tyłu ale nie jest to pełne tylne podświetlenie.
    Więc zostaje model ES z krawędziowym podświetleniem
    Czy jakość obrazu jest lepsza w nowej serii F?
    Telewizor pewnie wyjdzie ok 200 zł drożej niż ES więc czy warto dopłacać chodzi mi głównie o obraz.

• #3 22 Kwi 2013 18:30
    grubs
    Poziom 32  

Ale jak jest z obrazem w tej nowej serii?
    Czy jest podświetlany krawędziowo?
    Jak wypada na tle ES5500, który ma dobre opinie w necie?
    W f5500 cena szybko spadła czy nie ma on jakiś ukrytych wad.
    Ciężko coś znaleźć, myślałem, że ktoś go ma może i się wypowie!

Witam widzę że jeszcze niewiele wiadomo o tej serii ale zaryzykowałem i zamówiłem.
    Nie zamykam tematu bo mam w domu 2 samsunga więc jak przyjdzie postaram się napisać jakieś krótkie porównanie.

W związku z prośbami o napisanie jak się sprawuje....
    Cóż jak dla mnie niczym nie różni się od es5500 w zasadzie to pod względem obrazu to ES wygrywa. Nie będę się rozwodził dlaczego i analizował w szczegółach za i przeciw ponieważ oba telewizory podłączone są pod jedną antenę dachową przez jakiś (pewnie słabej jakości rozdzielacz sygnału) ale jak dla mnie obraz w porównaniu do plazmy samsunga (którą posiadam) niebo a ziemia. Być może jest to spowodowane tym że na plaźmie obraz jest z telewizji kablowej a nie anteny.
    Nie wiem w każdym razie obraz w tych ledach wydaje się jakiś sztuczny, przejaskrawione kolory a twarze wyglądają czasem jak maski. W es trochę mniej widoczny jest ten efekt. Ale to może być kwestia sygnału. Ustawieniami także się nie bawiłem jedynie podstawowe tryby sprawdzone (typu film, naturalny etc.)
    Co do smart tv to różni się chyba tylko oprawą graficzną od starszego typu. Wifi działa bez zarzutu.

• #4 02 Sie 2013 08:26
    JanusZZZERA
    Poziom 1  

Od kilku tygodni mam LED- Panasonica TX-L42E6EK. Wcześniej miałem LCD- Sony KDL-37V5500. W mojej subiektywnej opinii:
    - po wyłączeniu oszczędzania energii i korekcji kolorów (zmniejszyłem nasycenie-w sony miałem tak samo) obraz mi się bardzo podoba.
    - Wi-Fi działa rewelacyjnie- szybkie ładowanie filmów z YT- brak przycięć....
    - minus, jaki napotkałem to wyjście optyczne prostopadle do ściany- musiałem wiercić dziurę żeby zmieścić kabel
    Za tą cene-1999 rewelacja

• #5 02 Sie 2013 11:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme