Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmiana sprzedawcy prądu. Duon i regulamin z haczykiem ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Zmiana sprzedawcy prądu. Duon i regulamin z haczykiem ?
Autor
Wiadomość
blackdragon
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 22 Kwi 2013 17:30   

Zmiana sprzedawcy prądu. Duon i regulamin z haczykiem ?

Witam,

pojawiła sie mocna promocja - oferta od doun,
dotycząca zmiany sprzedawcy prądu. Jednakże mam wątpliwości co do regulaminu, w który to cytuję:
Kod Text - [rozwiń]
" W okresie, o którym mowa w ust. 1 powyżej, każda ze Stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze
skutkiem rozwiązującym umowę na koniec miesiąca kalendarzowego, z zastrzeżeniem ust. 5 poniżej. "

a pkt. 5 to:
Kod Text - [rozwiń]

5. W przypadku rozwiązania umowy przez Odbiorcę lub rozwiązania umowy przez Sprzedawcę z przyczyn leżących po stronie Odbiorcy, przed upływem
okresu, o którym mowa w ust. 1, Odbiorca w terminie 14 dni od rozwiązania umowy będzie zobligowany do zapłacenia kary umownej zgodnie z
ustępami poniższymi.

6. Kara umowna będzie liczona jako iloczyn miesięcy, pozostałych Odbiorcy do końca okresu, o którym mowa w ust. 1 oraz kwoty 50 zł.

Jak na moje oko, to można ponownie będzie sobie zmienić sprzedawcę, ale wpierw trzeba będzie zapłacić sporą karę ;]
dobrze mi się wydaję ???
a podobno tak nie wolno: http://maszwybor.ure.gov.pl/portal/or/18/9/Na_co_trzeba_uwazac_przy_zmianie_sprzedawcy.html
... i bądź tu mądry :/

źródło: http://www.duon.pl/new/lista-stron/245/sprz-energii-el/dla-domu/duon_na_grouponie/
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 23 Kwi 2013 11:43   

Re: Zmiana sprzedawcy prądu. Duon i regulamin z haczykiem ?

Czy analizowałeś warunki dostawy i ile mniej (jeśli w ogóle) będziesz miał mniejsze rachunki za prąd, nie podniecaj się ,,mocną promocją''.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2013 11:43   

Powrót do góry

lehoo1
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Katowice

Post#3 23 Kwi 2013 14:05   

Witam!
Ale z przyczyn technicznych, najprawdopodobniej nie będziesz mógł zmienić lokalnego dystrybutora energii.
W efekcie będziesz otrzymywał dwie faktury - jedna za prąd, druga za usługi dystrybucyjne.
Powrót do góry

blackdragon
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#4 Post autora tematu 23 Kwi 2013 15:42   

cirrostrato napisał:
Czy analizowałeś warunki dostawy i ile mniej (jeśli w ogóle) będziesz miał mniejsze rachunki za prąd, nie podniecaj się ,,mocną promocją''.

Czytałem ten ich regulamin plus przykładowa umowa. Doczepiłem się tylko do tego powyższego punktu. Cenowo (nie licząc promocji) wychodzi przy 2000 KWh na rok około 130zł ( za rok) niż od obecnego sprzedawcy Tauron. Porównywałem za pomocą:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

Natomiast licząc ich promocję na ten rok, przy tym samym zużyciu, wyszło mi około 18zł na miesiąc mniej.

I teraz przy założeniu, że Koszty miesięczne dystrybucji: jest taki jaki wg powyższego kalkulatora ( w moim przypadku około 55zł) to nie bardzo już widzę, gdzie mógłby być jeszcze haczyk ? Dodatkowo są opłaty manipulacyjne, Tauron 4zeta Duon 5zł a więc to też nic nie zmienia.

Naprawdę nie wiem gdzie tu może być jeszcze haczyk - a jedną nieprawidłowość, jaka wg mnie jest, opisałem wyżej.

Dodano po 7 [minuty]:

lehoo1 napisał:
Witam!
Ale z przyczyn technicznych, najprawdopodobniej nie będziesz mógł zmienić lokalnego dystrybutora energii.
W efekcie będziesz otrzymywał dwie faktury - jedna za prąd, druga za usługi dystrybucyjne.

No do tego nie wiem jak się odnieść - po prostu nie wiem jak to dokładnie działa.
Ja zanim zacząłem czytać o tym, sprawdziłem czy mogę zmienić sprzedawce opierając się na:
http://maszwybor.ure.gov.pl/portal/or/34/Kogo_moge_wybrac.html
wyszło, że mogę dla mojego regionu.
Powrót do góry

2222198
Usunięty

Post#5 23 Kwi 2013 16:41   

blackdragon napisał:
Cenowo (nie licząc promocji) wychodzi przy 2000 KWh na rok około 130zł ( za rok)
Tylko uważaj żebyś nie oszczędził na drugą stronę i nie modlił się o powrót do starych warunków... Tak jak zmiana na Netię na infrastrukturze TP etc...
Powrót do góry

jerzybabicz
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: chwaszczyno

Post#6 29 Maj 2013 12:23   

Tylko nie DUON . Podpisz umowę i już Cie mają i nie wypuszcza ,a będziesz płacił jak za zboże!!! Podpisałem z nimi umowę na początku 2012 r i była to jedna z gorszych decyzji w moim życiu. Chamstwo, arogancja i bardzo trudny kontakt. Dużo by pisać. Dla zainteresowanych nr tel. 502607750
Powrót do góry

taniaenergia
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 04 Cze 2013 10:20   

Zawsze jeżeli zastanawiasz się nad tak poważną zmianą, która wymaga od Ciebie podpisania umowy, musisz zapoznać się z warunkami innych firm. Jeżeli chodzi o Duon, to oni chyba rok temu mieli podobną ofertę na grouponie i z tego co wiem Ci co skorzystali z tej ofert, teraz płacą więcej. Może się zrehabilitowali i teraz ich oferta jest rzeczywiście świetna, ale jakoś jestem do nich uprzedzona. Teraz masz tyle ofert na zmianę sprzedawcy, że na pewno któraś z nich będzie Ci się opłacać, ale trzeba poszukać. Na allegro i mergeto.pl widziałam takie oferty. Warto sprawdzić kilka zanim się coś wybierze.
Powrót do góry

EnergyWiz
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Katowice

Post#8 01 Lip 2013 10:22   

blackdragon napisał:
Witam,

pojawiła sie mocna promocja - oferta od doun,
dotycząca zmiany sprzedawcy prądu. Jednakże mam wątpliwości co do regulaminu, w który to cytuję:
Kod Text - [rozwiń]
" W okresie, o którym mowa w ust. 1 powyżej, każda ze Stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze
skutkiem rozwiązującym umowę na koniec miesiąca kalendarzowego, z zastrzeżeniem ust. 5 poniżej. "

a pkt. 5 to:
Kod Text - [rozwiń]

5. W przypadku rozwiązania umowy przez Odbiorcę lub rozwiązania umowy przez Sprzedawcę z przyczyn leżących po stronie Odbiorcy, przed upływem
okresu, o którym mowa w ust. 1, Odbiorca w terminie 14 dni od rozwiązania umowy będzie zobligowany do zapłacenia kary umownej zgodnie z
ustępami poniższymi.

6. Kara umowna będzie liczona jako iloczyn miesięcy, pozostałych Odbiorcy do końca okresu, o którym mowa w ust. 1 oraz kwoty 50 zł.

Jak na moje oko, to można ponownie będzie sobie zmienić sprzedawcę, ale wpierw trzeba będzie zapłacić sporą karę ;]
dobrze mi się wydaję ???
a podobno tak nie wolno:
... i bądź tu mądry :/

To żaden haczyk, w każdej umowie niezależnie od tego co to za sprzedawca jest taki punkt.
Każdy sprzedawca energii kupuje prąd dla klienta na 3 miesiące do przodu, dlatego podpisując umowę podajemy deklarowane zużycie kWh. Kara o której jest napisane powyżej jest nakładana na klienta jeśli zrezygnuje z dnia na dzień (żeby odzyskać pieniądze za już kupiony prąd), natomiast jeśli klient dotrzyma 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia przed zmianą sprzedawcy to nie ma prawnej możliwości, żeby dostać karę umowną.

taniaenergia napisał:
Zawsze jeżeli zastanawiasz się nad tak poważną zmianą, która wymaga od Ciebie podpisania umowy, musisz zapoznać się z warunkami innych firm. Jeżeli chodzi o Duon, to oni chyba rok temu mieli podobną ofertę na grouponie i z tego co wiem Ci co skorzystali z tej ofert, teraz płacą więcej. Może się zrehabilitowali i teraz ich oferta jest rzeczywiście świetna, ale jakoś jestem do nich uprzedzona. Teraz masz tyle ofert na zmianę sprzedawcy, że na pewno któraś z nich będzie Ci się opłacać, ale trzeba poszukać. Na allegro i mergeto.pl widziałam takie oferty. Warto sprawdzić kilka zanim się coś wybierze.

Na chwilę obecną DUON jest najtańszym ogólnopolskim sprzedawcą energii. Źródła w stylu allegro i mergeto.pl według mnie nie są najlepszym miejscem do szukania oszczędności w energetyce. Kalkulator energetyczny na rządowej stronie urzędu regulacji energii (wystarczy wpisać w google "URE kalkulator" i wejść w pierwszy link), tam macie możliwość wiarygodnego sprawdzenia każdego sprzedawcy, taryf, stawek. Dodatkowo w kilka sekund sprawdzicie "czarno na białym" jakie będziecie mieć oszczędności bądź straty z danym sprzedawcą.

lehoo1 napisał:
Witam!

Dystrybutora nie da się zmienić. Co do dwóch rachunków, cały czas płacimy do dwóch firm, ale nieświadomie. Od zawsze mieliśmy osobno sprzedawcę i osobno dystrybutora, ale dostawaliśmy jedną zbiorczą fakturę bez możliwości całkowitej kontroli naszych wydatków, co dla mnie jest największym oszustwem ostatnich kilkudziesięciu lat. Dwie faktury to jest wygodne rozwiązanie na kontrolowanie własnych wydatków i do szukania świadomej drogi oszczędzania.
Pomimo zmiany sprzedawcy dystrybutor zawsze zostaje ten sam. Koszty sprzedaży energii są niższe a opłaty dystrybucyjne pozostają bez zmian.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Piotr Krysiak
793003295
8-22
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2013 10:22   

Powrót do góry

edyta0555
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lubawa

Post#9 01 Paź 2013 18:41   

Witam. Właśnie podpisałam umowę z Duonem, niestety dopiero po odejściu kuriera zauważyłam, że w tabelach z cennikami jest błąd, w obu tabelach jest wpisana cena netto, chociaż liczby się różnią. Po prostu w drugiej tabeli są ceny brutto, ale pisze netto. Po skontaktowaniu się z panią, która przygotowywała tą umowę, zostałam poinformowana, że to tylko literówka. Jeszcze jedno, na dodatek nie mogę znaleźć numeru umowy, a wydaje mi się że taki powinna posiadać każda umowa. Jak myślicie powinnam odstąpić od tej umowy ? Mam jeszcze na to cztery dni.
Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: London

Post#10 01 Paź 2013 20:23   

To nie sa zadne literowki, czy pomylki, umowa ma zawierac to na co sie zgadzalas podpisujac ja, wiec jesli tak zostanie to tak bedziesz placic tak jak jest w umowie.
Nie ma co tez dawac sie wprowadzic w ich gre na zwloke, bo obiecankami telefonicznymi nie zmienia umowy , w tym czasie minie termin w ktorym mozna zrezygnowac.
Po prostu natychmiast zrezygnowac z tej umowy i jesli chca poprawic tak jak powinno byc w umowie, to powinni przyslac nowa umowe do podpisania. Na orginale umowy zadne poprawki nie maja mocy prawnej.

Dodano po 7 [minuty]:

Trzeba tez wymagac, aby wszelkie adresy kontaktowe jak i numery telefonow, zwlaszcza adres na ktory mozna wyslac wypowiedzenie umowy lub rezygnacji z wlasnie zawartej.
Bedzie ich to zobowiazywalo do informowania klientow o wszelkich zmianach adresow i nr. telefonow. Bardzo czesto firmy, aby uniknac wypowiedzen umow zmieniaja nr. telefonu danego dzialu, lub adres kontaktowy, aby utrudnic wypowiedzenie i trzymac klienta jak najdluzej i rypac mu wtedy ceny jakie im sie podoba.
Powrót do góry

swiesiek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Elbląg

Post#11 25 Sty 2014 23:33   

"Na chwilę obecną DUON jest najtańszym ogólnopolskim sprzedawcą energii. Źródła w stylu allegro i mergeto.pl według mnie nie są najlepszym miejscem do szukania oszczędności w energetyce. Kalkulator energetyczny na rządowej stronie urzędu regulacji energii (wystarczy wpisać w google "URE kalkulator" i wejść w pierwszy link), tam macie możliwość wiarygodnego sprawdzenia każdego sprzedawcy, taryf, stawek. Dodatkowo w kilka sekund sprawdzicie "czarno na białym" jakie będziecie mieć oszczędności bądź straty z danym sprzedawcą. "
Nieprawda. Handlarze znaja ten kalkulator i pod niego konstruują umowy. W wypadku Duonu ceny niskie obowiązują do jakiejś daty. Kalkulator nie wychwytuje tego. I podaje zawyżone oszczędności. Dodatkowo sugerując, że będzie się je miało na stale - rocznie. Tak naprawdę łatwo samemu można wyliczyć oszczędności opierając się na paru cyfrach. Niestety trzeba dodatkowo zmierzyć się z bandą zdolnych prawników i psychologów, których głównym celem jest takie jej napisanie, żeby bez ich pomocy nie dało się pojąć o co chodzi i jakie będa tego skutki.
Dodatkowo opinia dyskutanta o opłatach za rezygnację tylko z dnia na dzień, jest zwykłą informacją marketingową. Gdyby tak było to maksymalnie by dotyczyła 3 miesięcy. A obowiązuje do końca umowy. Inna sprawa, czy takie postanowienie umowne nie jest postanowieniem zabronionym. Ale dochodzenie tego wiąże się z opłaceniem większej kwoty prawnikom niż Duon płaci. Zatem jest dla zwykłego odbiorcy niewykonalne. Nawet gdy postanowienie takie z mocy prawa nie obowiązuje, to jego psychologiczne zadanie jest spełnione. Prawie nikt nie zrezygnuje.
Powrót do góry

Alpha
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Skoki

Post#12 15 Mar 2014 13:22   

Na wstępie zastrzegam, że nie jestem związany z żadnym sprzedawcą energii elektrycznej, a jedynie ogrzewam dom prądem.
Obecnie firma Duon posiada ofertę "Darmowe godziny", w której do końca 2014r. prąd w nocnej taryfie jest darmowy. W latach kolejnych też nie jest źle, bo 0,11zł/kWh netto (umowa jest do końca 2016r). Dzienna taryfa nie jest już taka dobra, bo 0,37 i 0,3850zł (2015-2016r), jednak przy moim stosunku zużycia (grzeję w nocy), nie jest to aż tak ważne.
Z symulacji, którą stworzyłem w arkuszu kalkulacyjnym, wynikają dla mojego przypadku dość spore oszczędności : 560/230/200zł w kolejnych latach, dlatego poważnie się zastanawiam nad tą ofertą. Minusem są dwie faktury zamiast jednej; niepokoją mnie też trochę przewidywane zużycia prądu na fakturze z Duonu (z powodu opóźnień w otrzymywaniu faktycznego stanu licznika).
Załączam moją symulację (w formacie OpenOffice oraz konwersję na MS Office) - może komuś się przyda lub zainteresuje.

Chiałbym zapytać czy macie jakieś doświadczenia z tą firmą?
Jak sądzicie, jak będą się kształtować ceny energi elektr. w kolejnych latach, bo z jednej strony straszą podwyżkami, a z drugiej agresywna konkurencja wymusza różne promocje.

Załączniki:
Powrót do góry

agnieszka kowalewska
Poziom 1
Poziom 1

Post#13 15 Mar 2014 15:15   

Oferta dotyczy sprzedaży samego prądu i jako taka jest korzystna dla osób, ktore aby mniej płacić za energię elektryczną będą starały się korzystać z urządzeń elektrycznych głównie w godzinach darmowych. Trzeba jednak pamiętać że ciągle będziemy płacić koszty dystrybucji. Nie czepiałabym sie ich że każą sobie płacicc karę za zerwanie wczesniej umowy bo tak jest wszedzie: w komórkach, kablówce itp. Zmianiałam sprzedawcę energii(nie na duon) i wiem, ze to nie boli co więcej miałam satysfakcje, ze wielka firma która do tej pory miała mnie w powazaniu, nagle zainteresowała się czemu złożyłam wypowiedzenie.Wg mnie oferta wygląda na uczciwą, co wiecej pogooglowałam sobie firmę i sa notowanie na giełdzie z dobrymi wynikami więc, chyba nie ma ryzyka "wałka". Sugeruje do telefon do ich Call Center jak będa ściemniac przy wyjasnianiu watpliwości to nie ma co ryzykować, a jak wygląda to uczciwie to....kazdy juz musi sobie skalkulować czy będzie mu się to opłacało.
Powrót do góry

Alpha
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Skoki

Post#14 16 Mar 2014 21:04   

Figa! Teraz, wczytując się w warunki promocji odkryłem, że oferta jest dla tych, co do tej pory używali taryfy G11 (jednostrefowa).
Zabezpieczyli się przed takimi jak ja (którzy ciągną prąd głownie w nocy) - to by ich mogło zrujnować ;)

W każdym razie trzeba śledzić rynek, bo coś się zaczyna dziać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2014 21:04   

Powrót do góry

woel
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 26 Mar 2014 22:35   

Witam,
Dzisiaj dostałem telefoniczną propozycję zmiany dostawcy od firmy DUON i po analizie dokumentów doszedłem do następujących wniosków:

1. Cennik
Tak naprawdę zyskuje się znacząco tylko w pierwszym roku umowy tj. 2014 - wówczas różnice cenowe są atrakcyjne, później to już małe kwoty
2. Kary umowne
Abstrahując od legalności zapisu, kary są drakońskie i wynoszą kwotę równoważną iloczynowi miesięcy pozostałych do końca umowy (po jej wypowiedzeniu) i średnio- miesięcznym koszcie zużywanej energii elektrycznej a wiec tysiące zł, biorąc pod uwagę, że umowa jest zawierana na 4 lata
3. Okresy rozliczeniowe
Półroczny (to minimum) okres rozliczeniowy to za długo i niesie to ryzyko nadpłaty, która będzie uwzględniona dopiero po upływie następnego okresu rozliczeniowego a więc następne pół roku, czyli będziemy kredytować dostawcę energii
4, Zmiana cen energii
W wypadku obniżenia ceny energii przez dotychczasowego dostawcę w trakcie obowiązywania umowy z firmą DUON, ta ostatnia zobowiązuje się do obniżenia ceny w wypadku gdy dotychczasowy dostawca obniży cenę we WSZYSTKICH TARYFACH a nie tylko w tej w której się znajdujemy.
Mało tego musimy złożyć pisemny wniosek do firmy DUON aby obniżyła cenę energii a firma DUON łaskawie zrobi to po upływie półrocznego okresu rozliczeniowego.
Nie będę komentował praktyk firmy DUON, bo każdy może mieć własne zdanie, ja osobiście pozostanę przy dotychczasowym dostawcy.
Pozdrawiam,
woel
Powrót do góry

pwronski
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: LUBLIN

Post#16 28 Mar 2014 22:29   

Duon? z całego...serca odradzam zgadzając się z krytycznymi wypowiedziami. Najpierw proponują świetne warunki, a później podstawiają do podpisania umowę, w której te "świetne" warunki są....przez pół roku, a przez 3 lata trzeba płacić więcej niż u innych sprzedawców. Do tego jest to "ładnie" zrobione, bo jedna taryfa (ja mam 2 strefy) jest niższa od większości z konkurentów, ale druga (tak droga, że nie ma wyższej - przynajmniej na dzień dzisiejszy). Trzeba czytać umowy... tak tylko czasami zawierza się pani z BOK, która mówi, że można w każdej chwili coś zmienić włącznie z dostawcą. W moim przypadku zmienić można...o ile wcześniejszy ma obie taryfy niższe...OBIE!!! Nie piszę już o tzw. karach umownych. O obsłudze klienta po podpisaniu umowy nie wspomnę...albo wspomnę...TRAGEDIA. Po miłej rozmowie przy podpisywaniu nie było śladu (nie tylko przy jednej rozmowie - 1 pan i dwie panie). Jeśli ktoś chce usłyszeć"Podpisał pan umowę i trzeba jej przestrzegać, a nie szukać wyjścia z sytuacji" , to proszę bardzo najlepiej wziąć ofertę duona.
Aaaa. Płacę obecnie dwukrotnie wyższe rachunki niż wcześniej, bo...tak zrobili prognozę. Nawet nie chciało im się poinformować mnie (mogę być mało wiarygodny?) lub operatora sieci (to oczywiście koszt) o odczyt licznika w jakiś dzień bliski końca promocji. Pani obiecywała, że wszystko będzie odczytane na czas, a po pół roku dostanę rozliczenie i korektę faktur. Do dziś nic takiego nie dostałem, a po awanturze łaskawie ktoś wysłał maila z informacją, że mogę wysłać stan licznika mailem. Kwartał po zakończeniu promocji...ciekawe jak naliczą opłaty...ich prognoza z pewnością będzie się różniła od zapisanego przeze mnie stanu licznika. Ciekawe o ile... Poinformuję na forum jak oszukuje DUON, bo nie wierzę w to by na moją korzyść cokolwiek policzył. Niedługo minie rok "współpracy". Ciekawe czy przyślą rozliczenie roczne...

Zgadzam się z głosami w dyskusji w stylu "TYLKO NIE DUON". I NIE POLECAM TEJ FIRMY. Stawki promocyjne tylko"przez chwilę", a później jest gorzej, a do tego obsługa straszna wprost okropna. i ...co gorsze ja wiem więcej (w kwestiach umowy) niż osoby w BOK. A konsultanci podchodzą do klienta w sposób..."PODPISAŁEŚ TO PŁAĆ", "WIDZIAŁEŚ CO PODPISUJESZ". Szkoda, że nie nagrałem dwóch pierwszych osób ze sprzedawcami i zapewnieniami, że można będzie zmienić dostawcę w przypadku niekorzystnych stawek (oczywiście można, ale dobrze to "skonstruowali" żeby się to klientowi w ostatecznym rozrachunku nie opłacało). Następne nagrania mam. Arogancja pani i pana pracujących w BOK aż nadto widoczna.
Powrót do góry

roberro
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Grudziądz

Post#17 02 Kwi 2014 13:21   

Już niedługo będą umowy kompleksowe po zmianie sprzedawcy a więc lokalny dystrybutor + wybrany sprzedawca energii na jednej fakturze. Przewiduje to Prawo Energetyczne i jest już projekt takiej umowy w PTPIREE. Po zmianach PE oraz IRiESD od początku tego roku zmiany są te ułatwione dla gospodarstw domowych. Na początek proponuję jakie oferty ma sprzedawca lokalny a dopiero później sprawdzić resztę (niestety często ukryte są dodatkowe ubezpieczenia i wyższe opłaty abonamentowe)
Powrót do góry

roberro
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Grudziądz

Post#18 18 Kwi 2014 11:44   

Polecam do zapoznania się z tematem bezpiecznej zmiany sprzedawcy

http://www.toe.pl/pl/kampania-edukacyjna
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Zmiana sprzedawcy prądu. Duon i regulamin z haczykiem ?
Strona 1 z 1