Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwrotnica własnej roboty cicho grająca kolumna

s4jm0nk3 23 Kwi 2013 14:34 807 3
  • #1 23 Kwi 2013 14:34
    s4jm0nk3
    Poziom 1  

Witam. Niedawno postanowiłem sprawić sobie zestaw do pokoju. Mam kolumny Acoustic Enegry Aegis Evo One i subwoofer firmy Jamo. Chciałem, żeby zwrotnica odciążyła kolumny od niskich tonów. Zastosowałem kondensator 4,7 uF i lutowałem według schematu który znalazłem w internecie. Kolumna gra zdecydowanie zbyt cicho, porównując do drugiej podłączonej bezpośrednio do ampli jest o jakiąś 1/7 bardziej cicha. Jak sądzicie co może być tego powodem? Zaznaczę tylko, że dopiero wchodzę w ten świat i jestem zielony. Pozdrawiam!

• #2 23 Kwi 2013 14:56
    2073718
    Usunięty  
  • #3 23 Kwi 2013 15:00
    jur1
    Specjalista techniki DVD

A co w tym dziwnego, czysta matematyka. Do głośnika idzie załóżmy 100W muzyki dzieląc to między głośniki z dużym przybliżeniem 10W wysokie tony, średnie 30W a reszta niskie 60W( i tak dałem mało niskich) to jak "wytniesz" niskie tony co ci zostanie - jakieś 40W okrojonej muzyki. To jest i tak mniej niż twoje 1/7 albo aparat pomiarowy uszkodzony.

• #4 23 Kwi 2013 15:03
    Rzuuf
    Poziom 43  

s4jm0nk3 napisał:
    ... jestem zielony ...

Dla "zielonego" mam CENNĄ informację: elektroniki się nie ZGADUJE, elektronikę się LICZY.
    Nie bądź leniwy, na Elektrodzie (i nie tylko) jest mnóstwo wartościowej literatury i przykładów obliczeniowych dla zwrotnic.
    Poza tym bardzo przydaje się wiedza szkolna z "okolic" Prawa Ohma.
    Bez minimum samodzielności w "drążeniu" tematu, Mod wyśle go do kosza.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme