Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny
Autor
Wiadomość
przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: SZCZYTNO

Post#1 Post autora tematu 24 Kwi 2013 12:48   

Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Witam jestem na poziomie wyboru kotła gazowego.Byłbym wdzieczny za pomoc fachowców w jego doborze interesuje mnie kocioł dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania, cena do 3500 złotych.Bedzie on montowany w mieszkaniu w bloku na parterze.Mieszkanie ma 80m2,blok jest docieplony
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 12:48   

Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#2 24 Kwi 2013 18:32   

Re: Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Musisz rozejrzeć się za dostępnością serwisu w Twojej okolicy, od tego zależy na jaką markę kotła możesz Sobie pozwolić , popytaj tu i tam w miejscowych firmach i sklepach instalacyjnych co proponują Ci instalatorzy. Najlepiej by montaż kotła i serwis wykonywała jedna firma.
Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#3 24 Kwi 2013 18:40   

Cena za sam kocioł? A reszta? Poza kotłem trzeba odpowiedni wkład kominowy. Do tego, o ile to nie prosta wymiana, instalacja gazowa, projekt. Zastanów się nad finansami. Sam kocioł za 3500 to jakiś Termet, albo Ceraclass Junkersa z otwartą komorą spalania. Radziłbym jednak przemyśleć temat i zainstalować kocioł o zamkniętej komorze spalania. Będzie znacznie bezpieczniejszy i oszczędniejszy. Pewnie ktoś tu będzie miał wątpliwości, ale ja przy mieszkaniu 80mkw zalecałbym kocioł kondensacyjny. Niestety taka zabawka kosztuje cokolwiek drożej. W przypadku kotłów o zamkniętej komorze parametrem decydującym w doborze jest długość komina. Zacznij więc od opinii kominiarskiej. Szczegóły były już tu wiele razy wałkowane.
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 24 Kwi 2013 19:36   

pytałem o sam projekt,pytanie było bardzo proste chyba??opinia kominiarska jest a ja pytałem o kocioł z zamknietą komora a nie otwartą jak pan wyżej pisze co do serwisu to u mnie w mieście vaillant i junkers ma najwiekszy serwis
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 24 Kwi 2013 20:28   

No skoro tak to poszukaj czegoś w tych okolicach (junkers / Vaillant). Choć ja Osobiście poleciłbym kotły Beretta lub Immergas, oby dwa są produkcji Włoskiej.
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:39   

każdy doradza coś innego osobiście słyszałem złe opinie o kotłach które proponujesz
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 24 Kwi 2013 20:48   

No wiesz. Każdy pies Swojej budy broni. Skoro ktoś montuje i serwisuje np Aristona. To taki właśnie kocioł będzie chciał Ci zamontować, A gdy zapytasz Te osobę o markę np Vaillant to Osoba ta (nie każda) odradzi Ci Vaillanta "bo coś tam", a zachwalać będzie Aristona. Tak to po prostu bywa jak w podanym przykładzie. Ja mam wielu klientów/użytkowników Immergas i Beretta którzy są z kotłów zadowoleni i wgl. Często awarie kotłów wynikają z złej eksploatacji i braków przeglądów okresowych. Każdy kocioł się psuje bo nic nie jest wieczne, jeden szybciej a drugi później. Na to nie ma regóły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:48   

Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 24 Kwi 2013 21:17   

przemyslawoslaw86 napisał:
pytałem o sam projekt,pytanie było bardzo proste chyba??

Chyba jednak o kocioł... :D

opinia kominiarska jest

I co kominiarz napisał? Jaka jest długość komina?

a ja pytałem o kocioł z zamknietą komora a nie otwartą jak pan wyżej pisze

Ale kasa wskazuje, że raczej na kocioł o otwartej. No chyba, że o sam kocioł bez przyległości i tu się nie zrozumieliśmy. Bo przyległości, czyli instalacja gazowa i komin czasem kosztują tyle co kocioł. Ceraclassa znajdziesz nawet poniżej 2000zł ale dobrze zrobiony komin do niego też będzie kosztował i tu nie warto oszczędzać. Teraz robię poprawki u klientki, której skropliny ze źle wykonanego komina zniszczyły płytę główną.

co do serwisu to u mnie w mieście vaillant i junkers ma najwiekszy serwis

Ja zawsze byłem wielbicielem Junkersa :D
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 25 Kwi 2013 13:01   

Chodzi mi o markę kotła w proporcjach cena=jakość, nie mam zamiaru przepłacać za markę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Kwi 2013 13:01   

Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 28 Kwi 2013 19:06   

prosił bym posiadaczy tego kotła o opinie-buderus logamax u042k
Powrót do góry

Rafał Cichocki
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Warszawa

Post#11 11 Cze 2013 09:38   

Witam jestem na poziomie wyboru kotła gazowego.Byłbym wdzieczny za pomoc fachowców w jego doborze interesuje mnie kocioł dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania, cena do 3500 złotych.Bedzie on montowany w mieszkaniu w bloku na parterze.Mieszkanie ma 80m2,blok jest docieplony

Witam,
polecam Panu kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania marki Junkers, model Ceraclass ZW 14-2 DV AE. Kocioł ten ma moc 10-14 kW (na cele centralnego ogrzewania) oraz 7-21 kW (na cele ciepłej wody użytkowej). Te parametry będą odpowiednie dla powierzchni 80m2 oraz jednej łazienki ze standardowym wyposażeniem i kuchni. Cena brutto kotła wynosi 3 690 złotych.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 14 Cze 2013 08:29   

Rafał Cichocki napisał:

Witam,
polecam Panu kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania marki Junkers, model Ceraclass ZW 14-2 DV AE. Kocioł ten ma moc 10-14 kW (na cele centralnego ogrzewania) oraz 7-21 kW (na cele ciepłej wody użytkowej). Te parametry będą odpowiednie dla powierzchni 80m2

Propozycja na pierwszy rzut oka niezła ale tu bym był ostrożny. Najpierw należy ustalić jakie mamy przewody kominowe/wentylacyjne do dyspozycji. Ważna jest ich długość, ponieważ to najważniejszy parametr doboru. Kotły o zamkniętej komorze mają pod tym względem ograniczone możliwości.
Zanim polecimy jakiś kocioł musisz podać więcej danych:
-wymiana czy montaż od początku (w tym drugim przypadku konieczny projekt i pozwolenie)
-w jakim pomieszczeniu ma być kocioł, czy możliwe jest wykonanie nawiewu niezbędnego do pracy kotła z otwartą komorą spalania,
-czy kocioł będzie wisiał przy kominie, czy konieczne jest dłuższe połączenie (ile kolan i długość)
-jakie są/będą grzejniki (parametry doboru).
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Celestynów

Post#13 19 Sty 2014 13:39   

Ja podłączę się do tematu.
Od 12 lat używam kotła "Ulrich kondensich KO21" ( nie miałem z nim większych problemów przez te lata) jednak noszę się z zamiarem wymiany, bo chyba w tym trzeba by wymienić sporo "flaków", które zdążyły się przez ten czas utlenić, m.in. wymiennik spaliny-woda, aluminiowy syfon kondensatu, uszczelki, itp.
Interesuje mnie kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy ok. 21 kW (dom 200 m kw. w tym ponad 100 m to podłogówka). Ważne żeby był w miarę kompaktowy i wiszący - minimalna głębokość (mój obecny ma wymiary 70x50x20). Kotłownia jest minimalistyczna, a stoi w niej dodatkowo zasobnik na ciepłą wodę 150 l.

Może koledzy-fachowcy podsuną jakieś ciekawe propozycje?
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#14 26 Sty 2014 03:53   

Witam. A jakie serwisy kolega ma dostępne w Swojej okolicy?
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 26 Sty 2014 14:48   

Serwisy to myślę, że wszystkie, które są w stolicy. Mój obecny serwisant(autoryzowany) jest gdzieś na Bródnie, więc z tym nie ma problemu.

A może ktoś ktoś się wypowie na temat firmy "Termet". Znajomy monter - serwisant (różnych firm) mówił mi, że są one montowane na takich samych podzespołach co Viessman tyle, że części (te same co do Viessmana) są o połowę tańsze, a więc serwis termeta jest dużo tańszy.. :idea:

Jeśli chodzi o wymiary, to też biorę pod uwagę Buderus...
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#16 01 Lut 2014 11:26   

Podłączę się pod wątek - mam to samo pytanie a to najświeższy temat z serii "jaki kocioł dwufunkcyjny kupić".

W tej chwili mam Junkersa Novatherm - już ma swoje lata, części są mocno zużyte, jest np. problem z ustawieniem temperatury CWU, więc zamiast remontować myślę nad kupnem czegoś nowego. Myślę nad zmianą producenta - Junkers w sumie mnie nie zachwycił (zresztą początkowo kupiłem Junkersa Eurostar, ale trzeba było bardzo długo czekać na CWU, więc po wymianie pism z Junkersem wymienili mi na Novatherm i zwrócili różnicę w cenie. Okazało się, że ten podstawowy Novatherm jest w użytkowaniu wygodniejszy od teoretycznie lepszego Eurostar).

W sumie nie narzekam na ten mój kocioł - już kilkanaście lat u mnie pracuje i po prostu elementy się zużyły, ale z powodu tych początkowych perturbacji myślę nad zmianą producenta. Tym bardziej, że znajomi mają najtańszego Aristona, też wiele lat, a użytkowo ani pod względem awarii nie ustępuje mojemu Junkersowi, więc nie wiem, czy nie kupić po prostu czegoś najtańszego.

Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C. Myślę, czy założenie kotła kondensacyjnego w tym przypadku ma sens? Co prawda jeśli temperatura wody będzie musiała być wysoka to zalety kotła kondensacyjnego będą niewykorzystane, ale przez większość czasu wystarcza znacznie niższa temperatura, a wtedy sprawność kotła istotnie rośnie.

Odnośnie ceny - nie zakładam żadnego pułapu cenowego. Jeśli nie ma istotnych różnic to mogę wziąć najtańsze, co jest na rynku, a jeśli jednak będą istotne oszczędności na gazie (albo inne, poważne plusy) to mogę zapłacić nawet kilkakrotnie więcej.

Co możecie polecić i dlaczego? I czy kotły kondensacyjne mogą w ogóle pracować z temperaturą wody do 90°C, a oszczędności na gazie będą tak duże, że nie będzie to oddanie skórki za wyprawkę?

Jeszcze jedno - roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł. Nie mam żadnych regulatorów (pogodowego ani temperaturowego), jedynie ręcznie ustawiam temperaturę na kotle, a na grzejnikach mam zawory termostatyczne.
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wro

Post#17 01 Lut 2014 11:54   

musculus napisał:
roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł

ooops, i do tej pory nie szukałeś oszczędności? Powiedz, czy Twój budynek jest docieplony i jaka jest wysokość pomieszczeń.
Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Staszów

Post#18 01 Lut 2014 12:02   

Jaguarro napisał:
Serwisy to myślę, że wszystkie, które są w stolicy. Mój obecny serwisant(autoryzowany) jest gdzieś na Bródnie, więc z tym nie ma problemu.

A może ktoś ktoś się wypowie na temat firmy "Termet". Znajomy monter - serwisant (różnych firm) mówił mi, że są one montowane na takich samych podzespołach co Viessman tyle, że części (te same co do Viessmana) są o połowę tańsze, a więc serwis termeta jest dużo tańszy.. :idea:

Jeśli chodzi o wymiary, to też biorę pod uwagę Buderus...

Buderus GB 072 minimalna moc na CO ok. 7 kW,a dla CCW osiąga 30 kW.
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 01 Lut 2014 12:04   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł

ooops, i do tej pory nie szukałeś oszczędności? Powiedz, czy Twój budynek jest docieplony i jaka jest wysokość pomieszczeń.

Nieocieplony budynek w starym budownictwie (budynek ma ponad 100 lat), najwyższe piętro (nade mną jest tylko zimny strych), 130m² powierzchni, wysokość mieszkania chyba 3,2 metra. Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?
Dodam jeszcze, że moc kotła jest ustawiona na 13kW (tak wyszło z obliczeń i na tyle jest zaprojektowana instalacja).
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Post#20 01 Lut 2014 12:19   

musculus napisał:
Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?

przepraszam, coś mi się ubzdurało że masz 80m2 :-(
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#21 01 Lut 2014 15:59   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?

przepraszam, coś mi się ubzdurało że masz 80m2 :-(

Swoją drogą zaciekawiłeś mnie - nie zastanawiałem się do tej pory, czy za gaz mam duże czy małe rachunki. Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach? Czy inni lokatorzy w starym budownictwie płacą podobne kwoty za gaz?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy kotły Immergas są produkowane w Polsce? Znajomi coś takiego mają, chwalą i mówią, że to produkt polski, a dotychczas sądziłem, że to włoszczyzna (wolę kupować polskie wyroby żeby wspierać nasz przemysł - jeśli użytkowo nie ma różnic to wybieram polski produkt).
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 01 Lut 2014 16:16   

musculus napisał:
Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach?

Chyba nie ma nawet pojęcia "typowe zużycie gazu".
Co prawda są wątki, gdzie użytkownicy sobie "pokazują", ale...
Miesięcznie ile gazu wypalasz?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2014 16:16   

Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#23 01 Lut 2014 17:31   

musculus napisał:
Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C.

I może taka temperaturę miałeś ustawioną na kotle???
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#24 01 Lut 2014 18:32   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach?

Chyba nie ma nawet pojęcia "typowe zużycie gazu".
Co prawda są wątki, gdzie użytkownicy sobie "pokazują", ale...
Miesięcznie ile gazu wypalasz?
Teraz, od 20.11.2013 do 16.01.2014 poszło 707m³

andrzej lukaszewicz napisał:
musculus napisał:
Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C.

I może taka temperaturę miałeś ustawioną na kotle???
Niezupełnie - mam quasiregulator humanoidalno-pogodowy (jak w mieszkaniu jest zimno to podnoszę temperaturę na kotle, a jak się ociepli i sobie o tym przypomnę to obniżam). Ostatnio, jak było trochę chłodniej to miałem ustawione jakieś 70-75°C (nie wiem dokładnie ile, nie mam skali na pokrętle). Jednak chyba jeszcze nigdy w czasie użytkowania nie doszedłem do pełnej nastawy (nie licząc testów, bo kiedyś testowo dałem pełną temperaturę).
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Post#25 14 Lut 2014 19:16   

Panowie, znalazłem coś pasującego idealnie do mojej mikro-kotłowni :-)

ACV Kombi Kompakt HRE 24/18

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego kotła?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny
Strona 1 z 1