Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny
Autor
Wiadomość
przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: SZCZYTNO

Post#1 Post autora tematu 24 Kwi 2013 12:48   

Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Witam jestem na poziomie wyboru kotła gazowego.Byłbym wdzieczny za pomoc fachowców w jego doborze interesuje mnie kocioł dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania, cena do 3500 złotych.Bedzie on montowany w mieszkaniu w bloku na parterze.Mieszkanie ma 80m2,blok jest docieplony
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#2 24 Kwi 2013 18:32   

Re: Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny

Musisz rozejrzeć się za dostępnością serwisu w Twojej okolicy, od tego zależy na jaką markę kotła możesz Sobie pozwolić , popytaj tu i tam w miejscowych firmach i sklepach instalacyjnych co proponują Ci instalatorzy. Najlepiej by montaż kotła i serwis wykonywała jedna firma.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 18:32   

Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#3 24 Kwi 2013 18:40   

Cena za sam kocioł? A reszta? Poza kotłem trzeba odpowiedni wkład kominowy. Do tego, o ile to nie prosta wymiana, instalacja gazowa, projekt. Zastanów się nad finansami. Sam kocioł za 3500 to jakiś Termet, albo Ceraclass Junkersa z otwartą komorą spalania. Radziłbym jednak przemyśleć temat i zainstalować kocioł o zamkniętej komorze spalania. Będzie znacznie bezpieczniejszy i oszczędniejszy. Pewnie ktoś tu będzie miał wątpliwości, ale ja przy mieszkaniu 80mkw zalecałbym kocioł kondensacyjny. Niestety taka zabawka kosztuje cokolwiek drożej. W przypadku kotłów o zamkniętej komorze parametrem decydującym w doborze jest długość komina. Zacznij więc od opinii kominiarskiej. Szczegóły były już tu wiele razy wałkowane.
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 24 Kwi 2013 19:36   

pytałem o sam projekt,pytanie było bardzo proste chyba??opinia kominiarska jest a ja pytałem o kocioł z zamknietą komora a nie otwartą jak pan wyżej pisze co do serwisu to u mnie w mieście vaillant i junkers ma najwiekszy serwis
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 24 Kwi 2013 20:28   

No skoro tak to poszukaj czegoś w tych okolicach (junkers / Vaillant). Choć ja Osobiście poleciłbym kotły Beretta lub Immergas, oby dwa są produkcji Włoskiej.
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:39   

każdy doradza coś innego osobiście słyszałem złe opinie o kotłach które proponujesz
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 24 Kwi 2013 20:48   

No wiesz. Każdy pies Swojej budy broni. Skoro ktoś montuje i serwisuje np Aristona. To taki właśnie kocioł będzie chciał Ci zamontować, A gdy zapytasz Te osobę o markę np Vaillant to Osoba ta (nie każda) odradzi Ci Vaillanta "bo coś tam", a zachwalać będzie Aristona. Tak to po prostu bywa jak w podanym przykładzie. Ja mam wielu klientów/użytkowników Immergas i Beretta którzy są z kotłów zadowoleni i wgl. Często awarie kotłów wynikają z złej eksploatacji i braków przeglądów okresowych. Każdy kocioł się psuje bo nic nie jest wieczne, jeden szybciej a drugi później. Na to nie ma regóły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:48   

Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 24 Kwi 2013 21:17   

przemyslawoslaw86 napisał:
pytałem o sam projekt,pytanie było bardzo proste chyba??

Chyba jednak o kocioł... :D

opinia kominiarska jest

I co kominiarz napisał? Jaka jest długość komina?

a ja pytałem o kocioł z zamknietą komora a nie otwartą jak pan wyżej pisze

Ale kasa wskazuje, że raczej na kocioł o otwartej. No chyba, że o sam kocioł bez przyległości i tu się nie zrozumieliśmy. Bo przyległości, czyli instalacja gazowa i komin czasem kosztują tyle co kocioł. Ceraclassa znajdziesz nawet poniżej 2000zł ale dobrze zrobiony komin do niego też będzie kosztował i tu nie warto oszczędzać. Teraz robię poprawki u klientki, której skropliny ze źle wykonanego komina zniszczyły płytę główną.

co do serwisu to u mnie w mieście vaillant i junkers ma najwiekszy serwis

Ja zawsze byłem wielbicielem Junkersa :D
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 25 Kwi 2013 13:01   

Chodzi mi o markę kotła w proporcjach cena=jakość, nie mam zamiaru przepłacać za markę.
Powrót do góry

przemyslawoslaw86
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 28 Kwi 2013 19:06   

prosił bym posiadaczy tego kotła o opinie-buderus logamax u042k
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2013 19:06   

Powrót do góry

Rafał Cichocki
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Warszawa

Post#11 11 Cze 2013 09:38   

Witam jestem na poziomie wyboru kotła gazowego.Byłbym wdzieczny za pomoc fachowców w jego doborze interesuje mnie kocioł dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania, cena do 3500 złotych.Bedzie on montowany w mieszkaniu w bloku na parterze.Mieszkanie ma 80m2,blok jest docieplony

Witam,
polecam Panu kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania marki Junkers, model Ceraclass ZW 14-2 DV AE. Kocioł ten ma moc 10-14 kW (na cele centralnego ogrzewania) oraz 7-21 kW (na cele ciepłej wody użytkowej). Te parametry będą odpowiednie dla powierzchni 80m2 oraz jednej łazienki ze standardowym wyposażeniem i kuchni. Cena brutto kotła wynosi 3 690 złotych.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 14 Cze 2013 08:29   

Rafał Cichocki napisał:

Witam,
polecam Panu kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania marki Junkers, model Ceraclass ZW 14-2 DV AE. Kocioł ten ma moc 10-14 kW (na cele centralnego ogrzewania) oraz 7-21 kW (na cele ciepłej wody użytkowej). Te parametry będą odpowiednie dla powierzchni 80m2

Propozycja na pierwszy rzut oka niezła ale tu bym był ostrożny. Najpierw należy ustalić jakie mamy przewody kominowe/wentylacyjne do dyspozycji. Ważna jest ich długość, ponieważ to najważniejszy parametr doboru. Kotły o zamkniętej komorze mają pod tym względem ograniczone możliwości.
Zanim polecimy jakiś kocioł musisz podać więcej danych:
-wymiana czy montaż od początku (w tym drugim przypadku konieczny projekt i pozwolenie)
-w jakim pomieszczeniu ma być kocioł, czy możliwe jest wykonanie nawiewu niezbędnego do pracy kotła z otwartą komorą spalania,
-czy kocioł będzie wisiał przy kominie, czy konieczne jest dłuższe połączenie (ile kolan i długość)
-jakie są/będą grzejniki (parametry doboru).
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Celestynów

Post#13 19 Sty 2014 13:39   

Ja podłączę się do tematu.
Od 12 lat używam kotła "Ulrich kondensich KO21" ( nie miałem z nim większych problemów przez te lata) jednak noszę się z zamiarem wymiany, bo chyba w tym trzeba by wymienić sporo "flaków", które zdążyły się przez ten czas utlenić, m.in. wymiennik spaliny-woda, aluminiowy syfon kondensatu, uszczelki, itp.
Interesuje mnie kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy ok. 21 kW (dom 200 m kw. w tym ponad 100 m to podłogówka). Ważne żeby był w miarę kompaktowy i wiszący - minimalna głębokość (mój obecny ma wymiary 70x50x20). Kotłownia jest minimalistyczna, a stoi w niej dodatkowo zasobnik na ciepłą wodę 150 l.

Może koledzy-fachowcy podsuną jakieś ciekawe propozycje?
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#14 26 Sty 2014 03:53   

Witam. A jakie serwisy kolega ma dostępne w Swojej okolicy?
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 26 Sty 2014 14:48   

Serwisy to myślę, że wszystkie, które są w stolicy. Mój obecny serwisant(autoryzowany) jest gdzieś na Bródnie, więc z tym nie ma problemu.

A może ktoś ktoś się wypowie na temat firmy "Termet". Znajomy monter - serwisant (różnych firm) mówił mi, że są one montowane na takich samych podzespołach co Viessman tyle, że części (te same co do Viessmana) są o połowę tańsze, a więc serwis termeta jest dużo tańszy.. :idea:

Jeśli chodzi o wymiary, to też biorę pod uwagę Buderus...
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#16 01 Lut 2014 11:26   

Podłączę się pod wątek - mam to samo pytanie a to najświeższy temat z serii "jaki kocioł dwufunkcyjny kupić".

W tej chwili mam Junkersa Novatherm - już ma swoje lata, części są mocno zużyte, jest np. problem z ustawieniem temperatury CWU, więc zamiast remontować myślę nad kupnem czegoś nowego. Myślę nad zmianą producenta - Junkers w sumie mnie nie zachwycił (zresztą początkowo kupiłem Junkersa Eurostar, ale trzeba było bardzo długo czekać na CWU, więc po wymianie pism z Junkersem wymienili mi na Novatherm i zwrócili różnicę w cenie. Okazało się, że ten podstawowy Novatherm jest w użytkowaniu wygodniejszy od teoretycznie lepszego Eurostar).

W sumie nie narzekam na ten mój kocioł - już kilkanaście lat u mnie pracuje i po prostu elementy się zużyły, ale z powodu tych początkowych perturbacji myślę nad zmianą producenta. Tym bardziej, że znajomi mają najtańszego Aristona, też wiele lat, a użytkowo ani pod względem awarii nie ustępuje mojemu Junkersowi, więc nie wiem, czy nie kupić po prostu czegoś najtańszego.

Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C. Myślę, czy założenie kotła kondensacyjnego w tym przypadku ma sens? Co prawda jeśli temperatura wody będzie musiała być wysoka to zalety kotła kondensacyjnego będą niewykorzystane, ale przez większość czasu wystarcza znacznie niższa temperatura, a wtedy sprawność kotła istotnie rośnie.

Odnośnie ceny - nie zakładam żadnego pułapu cenowego. Jeśli nie ma istotnych różnic to mogę wziąć najtańsze, co jest na rynku, a jeśli jednak będą istotne oszczędności na gazie (albo inne, poważne plusy) to mogę zapłacić nawet kilkakrotnie więcej.

Co możecie polecić i dlaczego? I czy kotły kondensacyjne mogą w ogóle pracować z temperaturą wody do 90°C, a oszczędności na gazie będą tak duże, że nie będzie to oddanie skórki za wyprawkę?

Jeszcze jedno - roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł. Nie mam żadnych regulatorów (pogodowego ani temperaturowego), jedynie ręcznie ustawiam temperaturę na kotle, a na grzejnikach mam zawory termostatyczne.
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wro

Post#17 01 Lut 2014 11:54   

musculus napisał:
roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł

ooops, i do tej pory nie szukałeś oszczędności? Powiedz, czy Twój budynek jest docieplony i jaka jest wysokość pomieszczeń.
Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Staszów

Post#18 01 Lut 2014 12:02   

Jaguarro napisał:
Serwisy to myślę, że wszystkie, które są w stolicy. Mój obecny serwisant(autoryzowany) jest gdzieś na Bródnie, więc z tym nie ma problemu.

A może ktoś ktoś się wypowie na temat firmy "Termet". Znajomy monter - serwisant (różnych firm) mówił mi, że są one montowane na takich samych podzespołach co Viessman tyle, że części (te same co do Viessmana) są o połowę tańsze, a więc serwis termeta jest dużo tańszy.. :idea:

Jeśli chodzi o wymiary, to też biorę pod uwagę Buderus...

Buderus GB 072 minimalna moc na CO ok. 7 kW,a dla CCW osiąga 30 kW.
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 01 Lut 2014 12:04   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
roczne ostatnio zapłaciłem za gaz około 6600zł

ooops, i do tej pory nie szukałeś oszczędności? Powiedz, czy Twój budynek jest docieplony i jaka jest wysokość pomieszczeń.

Nieocieplony budynek w starym budownictwie (budynek ma ponad 100 lat), najwyższe piętro (nade mną jest tylko zimny strych), 130m² powierzchni, wysokość mieszkania chyba 3,2 metra. Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?
Dodam jeszcze, że moc kotła jest ustawiona na 13kW (tak wyszło z obliczeń i na tyle jest zaprojektowana instalacja).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2014 12:04   

Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Post#20 01 Lut 2014 12:19   

musculus napisał:
Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?

przepraszam, coś mi się ubzdurało że masz 80m2 :-(
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#21 01 Lut 2014 15:59   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
Jeśli 6600 to dużo to jakie powinny być koszty gazu na rok?

przepraszam, coś mi się ubzdurało że masz 80m2 :-(

Swoją drogą zaciekawiłeś mnie - nie zastanawiałem się do tej pory, czy za gaz mam duże czy małe rachunki. Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach? Czy inni lokatorzy w starym budownictwie płacą podobne kwoty za gaz?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy kotły Immergas są produkowane w Polsce? Znajomi coś takiego mają, chwalą i mówią, że to produkt polski, a dotychczas sądziłem, że to włoszczyzna (wolę kupować polskie wyroby żeby wspierać nasz przemysł - jeśli użytkowo nie ma różnic to wybieram polski produkt).
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 01 Lut 2014 16:16   

musculus napisał:
Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach?

Chyba nie ma nawet pojęcia "typowe zużycie gazu".
Co prawda są wątki, gdzie użytkownicy sobie "pokazują", ale...
Miesięcznie ile gazu wypalasz?
Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#23 01 Lut 2014 17:31   

musculus napisał:
Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C.

I może taka temperaturę miałeś ustawioną na kotle???
Powrót do góry

musculus
Poziom 16
Poziom 16

Post#24 01 Lut 2014 18:32   

FOSGEN1 napisał:
musculus napisał:
Czy są jakieś typowe wartości zużycia gazu w starych kamienicach?

Chyba nie ma nawet pojęcia "typowe zużycie gazu".
Co prawda są wątki, gdzie użytkownicy sobie "pokazują", ale...
Miesięcznie ile gazu wypalasz?
Teraz, od 20.11.2013 do 16.01.2014 poszło 707m³

andrzej lukaszewicz napisał:
musculus napisał:
Jest jeszcze druga sprawa - zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego (z uwagi na oszczędność gazu). Jednak u mnie instalacja jest zaprojektowana na temperaturę wody 90°C.

I może taka temperaturę miałeś ustawioną na kotle???
Niezupełnie - mam quasiregulator humanoidalno-pogodowy (jak w mieszkaniu jest zimno to podnoszę temperaturę na kotle, a jak się ociepli i sobie o tym przypomnę to obniżam). Ostatnio, jak było trochę chłodniej to miałem ustawione jakieś 70-75°C (nie wiem dokładnie ile, nie mam skali na pokrętle). Jednak chyba jeszcze nigdy w czasie użytkowania nie doszedłem do pełnej nastawy (nie licząc testów, bo kiedyś testowo dałem pełną temperaturę).
Powrót do góry

Jaguarro
Poziom 2
Poziom 2

Post#25 14 Lut 2014 19:16   

Panowie, znalazłem coś pasującego idealnie do mojej mikro-kotłowni :-)

ACV Kombi Kompakt HRE 24/18

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego kotła?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kocioł gazowy dwufunkcyjny
Strona 1 z 1