Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.
Autor
Wiadomość
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 24 Kwi 2013 19:57   

Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Witam.
Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji Multipli 1,9jtd 2003r. manualna klima.

Albo proszę o informację skąd idzie zasilanie (12+) na przekaźnik umiejscowiony w skrzynce przekaźnikowej koło akumulatora.

Problem polega na tym że po załączeniu klimy w kabinie kontrolka się zapala obroty lekko skaczą na obrotomierzu, przekaźnik (ten koło akumulatora, drugi rząd od szyby mały) łapie ale na przewodzie "niebieskim z żółta kreską" nie ma napięcia (12+)
Drugi przewód "czerwony z białym" idzie bezpośrednio na sprężarkę.

Gdzie jest bezpiecznik zasilający i czy to idzie bezpośrednio z zasilania czy przez jakieś jeszcze czujniki układu klimy?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 19:57   

Powrót do góry

coperfild
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kambodża

Post#2 24 Kwi 2013 20:17   

Re: Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Musi być klima napełniona żeby zadziałał presostat .
Powrót do góry

PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:23   

Re: Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Jest napełniona w 100% bo popołudniu wyjechałem z serwisu bo myślałem że nie ma czynnika, ale był i tylko dobiłem gaz.
A z drugiej strony presostat działa chyba w układzie sterowania przekaźnika a nie w układzie zasilania (prądowego).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:23   

Powrót do góry

spinacz
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Włocławek

Post#4 24 Kwi 2013 20:40   

Czy w gnieździe zapalniczki masz zasianie ?? Jeśli nie to masz uszkodzony bezpiecznik F15 15A znajduje się w skrzynce bezpieczników wewnątrz pojazdu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:40   

Powrót do góry

PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:57   

Mam zasilanie, bo mam podpiętą ładowarkę od navi.
Czyli rozumiem że bezpiecznik F15 odpowiada też za zasilanie sprężarki (przez przekaźnik).
Powrót do góry

spinacz
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 24 Kwi 2013 21:04   

Tak mam w opisie, a sprawdzałeś czy wszystkie bezpieczniki są dobre wewnątrz samochodu ?
Zasilanie wygląda tak: akumulator -> bezpiecznik 80A -> przekaźnik przy bezpiecznikach wewnątrz kabiny -> bezpiecznik 15A -> przekaźnik sprężarki -> sprzęgło magnetyczne.
Powrót do góry

PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Post#7 Post autora tematu 24 Kwi 2013 21:27   

spinacz napisał:
Tak mam w opisie, a sprawdzałeś czy wszystkie bezpieczniki są dobre wewnątrz samochodu ?
Zasilanie wygląda tak: akumulator -> bezpiecznik 80A -> przekaźnik przy bezpiecznikach wewnątrz kabiny -> bezpiecznik 15A -> przekaźnik sprężarki -> sprzęgło magnetyczne.

Sprawdziłem tylko wszystkie do których użytkownik ma dostęp (w schowku)
Teraz tak;
-Bezpiecznik 80A- gdzie jest umiejscowiony(ale podejrzewam po mocy że zasila dużo odbiorników więc raczej jest dobry,
-Przekaźnik przy bezpiecznikach w kabinie, gdzie jest i który to?(rozumiem że chodzi o te bezpieczniki w schowku).
-Bezpiecznik 15A F15 (ten od gniazda zapalniczki jest ok bo zapalniczka działa)
-Przekaźnik sprężarki jest ok bo działa i łapie jak włączę klimę w kabinie tylko nie przychodzi na niego napięcie( ale chyba jak piszesz zasilanie z niego idzie z przekaźnika w kabinie)
-Sprzęgło sprężarki jest sprawne bo jak podawałem napięcie z aku (12+) to sprężarka łapie i klima chłodzi.

Więc rozchodzi się raczej o ten przekaźnik w kabinie, co nim steruje(cewką )?
Powrót do góry

spinacz
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 25 Kwi 2013 06:13pomocny post - solucja   

Przekaźnik K27 lub K26 powinien być zaraz przy miejscu na zapasowe bezpieczniki wyżej od nich lekko przesunięty w prawo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Kwi 2013 06:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry

PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Post#9 Post autora tematu 25 Kwi 2013 08:25   

Dobra, wstyd się przyznać ale dałem ciała po całości :D

Okazało się że bezpiecznik F15 15A był spalony i po wymianie wszystko działa.

Ale ja jako osoba nie paląca nie pamiętałem że w popielnice jest gniazdo zapalniczki miałem podłączony tablet i ładowarkę do telefonu do tego gniazda obok i wszystko chodziło ba nawet w bagażniku mam ładowarkę do latarki wpiętą w gniazdo i też świeciła.

Więc na tej podstawie stwierdziłem że bezpiecznik jest dobry i nie ma sensu go wyciągać.
Plusy są takie że poznałem instalację elektryczną i już wiem gdzie są przekaźniki do większości urządzeń :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.
Strona 1 z 1