Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika ->Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima. Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

PtasiorWro
Poziom 20
Post#1 Post autora tematu 24 Kwi 2013 19:57   

Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Witam.
Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji Multipli 1,9jtd 2003r. manualna klima.

Albo proszę o informację skąd idzie zasilanie (12+) na przekaźnik umiejscowiony w skrzynce przekaźnikowej koło akumulatora.

Problem polega na tym że po załączeniu klimy w kabinie kontrolka się zapala obroty lekko skaczą na obrotomierzu, przekaźnik (ten koło akumulatora, drugi rząd od szyby mały) łapie ale na przewodzie "niebieskim z żółta kreską" nie ma napięcia (12+)
Drugi przewód "czerwony z białym" idzie bezpośrednio na sprężarkę.

Gdzie jest bezpiecznik zasilający i czy to idzie bezpośrednio z zasilania czy przez jakieś jeszcze czujniki układu klimy?

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 19:57   

Powrót do góry
coperfild
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kambodża

coperfild
Poziom 20
Post#2 24 Kwi 2013 20:17   

Re: Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Musi być klima napełniona żeby zadziałał presostat .

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:17   

Powrót do góry
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

PtasiorWro
Poziom 20
Post#3 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:23   

Re: Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.

Jest napełniona w 100% bo popołudniu wyjechałem z serwisu bo myślałem że nie ma czynnika, ale był i tylko dobiłem gaz.
A z drugiej strony presostat działa chyba w układzie sterowania przekaźnika a nie w układzie zasilania (prądowego).

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 20:23   

Powrót do góry
spinacz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Włocławek

spinacz
Poziom 22
Post#4 24 Kwi 2013 20:40   

Czy w gnieździe zapalniczki masz zasianie ?? Jeśli nie to masz uszkodzony bezpiecznik F15 15A znajduje się w skrzynce bezpieczników wewnątrz pojazdu.

Powrót do góry
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

PtasiorWro
Poziom 20
Post#5 Post autora tematu 24 Kwi 2013 20:57   

Mam zasilanie, bo mam podpiętą ładowarkę od navi.
Czyli rozumiem że bezpiecznik F15 odpowiada też za zasilanie sprężarki (przez przekaźnik).

Powrót do góry
spinacz
Poziom 22
Poziom 22

spinacz
Poziom 22
Post#6 24 Kwi 2013 21:04   

Tak mam w opisie, a sprawdzałeś czy wszystkie bezpieczniki są dobre wewnątrz samochodu ?
Zasilanie wygląda tak: akumulator -> bezpiecznik 80A -> przekaźnik przy bezpiecznikach wewnątrz kabiny -> bezpiecznik 15A -> przekaźnik sprężarki -> sprzęgło magnetyczne.

Powrót do góry
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

PtasiorWro
Poziom 20
Post#7 Post autora tematu 24 Kwi 2013 21:27   

spinacz napisał:
Tak mam w opisie, a sprawdzałeś czy wszystkie bezpieczniki są dobre wewnątrz samochodu ?
Zasilanie wygląda tak: akumulator -> bezpiecznik 80A -> przekaźnik przy bezpiecznikach wewnątrz kabiny -> bezpiecznik 15A -> przekaźnik sprężarki -> sprzęgło magnetyczne.

Sprawdziłem tylko wszystkie do których użytkownik ma dostęp (w schowku)
Teraz tak;
-Bezpiecznik 80A- gdzie jest umiejscowiony(ale podejrzewam po mocy że zasila dużo odbiorników więc raczej jest dobry,
-Przekaźnik przy bezpiecznikach w kabinie, gdzie jest i który to?(rozumiem że chodzi o te bezpieczniki w schowku).
-Bezpiecznik 15A F15 (ten od gniazda zapalniczki jest ok bo zapalniczka działa)
-Przekaźnik sprężarki jest ok bo działa i łapie jak włączę klimę w kabinie tylko nie przychodzi na niego napięcie( ale chyba jak piszesz zasilanie z niego idzie z przekaźnika w kabinie)
-Sprzęgło sprężarki jest sprawne bo jak podawałem napięcie z aku (12+) to sprężarka łapie i klima chłodzi.

Więc rozchodzi się raczej o ten przekaźnik w kabinie, co nim steruje(cewką )?

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 24 Kwi 2013 21:27   

Powrót do góry
spinacz
Poziom 22
Poziom 22

spinacz
Poziom 22
Post#8 25 Kwi 2013 06:13pomocny post - solucja   

Przekaźnik K27 lub K26 powinien być zaraz przy miejscu na zapasowe bezpieczniki wyżej od nich lekko przesunięty w prawo.

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 25 Kwi 2013 06:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry
PtasiorWro
Poziom 20
Poziom 20

PtasiorWro
Poziom 20
Post#9 Post autora tematu 25 Kwi 2013 08:25   

Dobra, wstyd się przyznać ale dałem ciała po całości Very Happy

Okazało się że bezpiecznik F15 15A był spalony i po wymianie wszystko działa.

Ale ja jako osoba nie paląca nie pamiętałem że w popielnice jest gniazdo zapalniczki miałem podłączony tablet i ładowarkę do telefonu do tego gniazda obok i wszystko chodziło ba nawet w bagażniku mam ładowarkę do latarki wpiętą w gniazdo i też świeciła.

Więc na tej podstawie stwierdziłem że bezpiecznik jest dobry i nie ma sensu go wyciągać.
Plusy są takie że poznałem instalację elektryczną i już wiem gdzie są przekaźniki do większości urządzeń Very Happy

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji?Nie działa klima.
Strona 1 z 1