Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Tonsil GDN 30/120 - identyfikacja przyczyny trzaskania podczas pracy

wilczasty 25 Kwi 2013 20:39 5028 38
  • #1 25 Kwi 2013 20:39
    wilczasty
    Poziom 19  

Witajcie!
    Mam problem z nową sztuką GDN 30/120 zakupionej u producenta. Posiada emblematy i jest na 100% oryginalny.

Problem polega w tym, że przy minimalnie większej głośności (gdy głośnik bardziej sie wychyla) słychać jak coś trzeszczy, takie trzepotanie, coś jak by było słychać pracę zawieszenia głośnika.

Głośnik siedzi w obudowie 70l, chwilowo bez żadnego filtru dolnoprzepustowego, więc może to jest tego powodem?

Jak najlepiej sprawdzić czy głośnik jest ok?

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Link

Film tego nie odzwierciedla, choć minimalnie słychać jak coś "trzepocze".

• Pomocny post
    #2 25 Kwi 2013 20:40
    398216
    Usunięty  
  • #3 25 Kwi 2013 21:06
    wilczasty
    Poziom 19  

dj-MatyAS napisał:
    wilczasty napisał:
    Jak najlepiej sprawdzić czy głośnik jest ok?

P.S.
    Oczywiście wiesz, że sprawdzanie głośnika bez obudowy można wykonywać ze zmniejszoną znacznie głośnością?Film, jak film. Niczego nie wyjaśnia - na dobrą sprawę nie wiadomo czy te zniekształcenia są spowodowane przez automat w kamerce, czy emituje je głośnik.

Tak, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, głośność jest minimalna.
    Na filmiku słuchać do 3-6 sekundy, tak to mniej więcej wygląda w rzeczywistości.

Dodano po 20 [minuty]:

W ogóle to chyba jakiś pechowy głośnik, na pomalowanej membranie jest przyklejony jakiś włos, albo zaciek... na głośniku brak oznaczenia biegunowości.

Po prostu nie chce takiej sytuacji, że wyślę głośnik, wydam te 50zł na wysyłkę i okaże się, że wszystko jest z nim w porządku.
    Nowy Tonsil GDN 30/120 - identyfikacja przyczyny trzaskania podczas pracy

A sprawdzając czy nie ociera, z jaką siłą mogę maksymalnie naciskać?
    Po prostu jak głośniej gra jest taki dźwięk jak bym dokładał delikatnie palce do membrany, ciężko to wytłumaczyć słownie.

• Pomocny post
    #4 25 Kwi 2013 21:24
    398216
    Usunięty  
  • #5 25 Kwi 2013 22:51
    wilczasty
    Poziom 19  

Nie chcę sam z niczym eksperymentować. Z żadnymi generatorami ani nic.
    Raczej nie przesterowałem tego głośnika... Mógłby się sam z siebie uszkodzić?

Te odgłosy słychać tylko przy większych poziomach. Jutro będę miał filtr więc wtedy zobaczę jak to gra.

Dodano po 39 [minuty]:

Tutaj widzę opisany podobny problem:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic319324.html

Te dźwięki można też po części nazwać charczeniem... możliwości jest wiele z tego co widzę.
    A jeśli by to miała być nadpalona cewka to z jakiego powodu tak się mogło stać?

• Pomocny post
    #6 26 Kwi 2013 10:42
    JerzyPed
    Poziom 19  

Jednym z powodow moze byc to, ze membrana nie jest "centryczna" i cewka obciera o scianke w szczelinie. Mozesz jeszcze raz to probowac zbadac przez rownomierne naciskanie na membrane, ale przyloz "ucho" jak najblizej glosnika i dokladnie sluchaj czy slychac charakterystyczny "szmer" w momencie wchodzenia membrany do srodka i czy jest taki sam szmer jest przy powrotnym ruchu membrany. Postaraj sie zlokalizowac "szmer", czy sluchac go z okolic cewki, czy jest on dopiero po kilku milimetrach wsuniecia membrany do srodka i z powrotem, czy szmer pojawia sie juz przy pierwszym milimetrze podczas ruchu membrany. Czy szmer jest tak dlugi jak trwa ruch membrany, czy tylko krotki "stuk"? Wszystko mozna naprawic, ale nie oplaca sie nic robic jak masz gwarancje.
    Pozdrawiam,
    Jerzy

• Pomocny post
    #7 26 Kwi 2013 12:22
    398216
    Usunięty  
  • #8 30 Kwi 2013 13:48
    wilczasty
    Poziom 19  

Głośnik został wysłany na reklamacje, sam jestem ciekaw co mi odpowiedzą.

• #9 02 Maj 2013 11:52
    ZawaDi
    Poziom 16  

Miałem dokładnie ten sam problem co ty, musiałem czekać 2 tygodnie ale opłacało się, ponieważ wymienili mi na nowy : ) Także muszą tobie uwzględnić to.

• #10 02 Maj 2013 11:59
    wilczasty
    Poziom 19  

ZawaDi napisał:
    Miałem dokładnie ten sam problem co ty, musiałem czekać 2 tygodnie ale opłacało się, ponieważ wymienili mi na nowy : ) Także muszą tobie uwzględnić to.

Rozmawiałem z przedstawicielem Tonsilu, powiedział, że jeżeli będzie faktycznie taki problem, to potrwa to 2 dni.

Dodatkowo mój głośnik miał na membranie spory zaciek... postanowiłem to zignorować, ale wyszło jak wyszło.

• #11 10 Maj 2013 12:57
    wilczasty
    Poziom 19  

Stwierdzili, że głośnik jest w 100% sprawny, ale wysłali mi nowy... Więc troszeczkę tego nie rozumiem.

Pozdrawiam!

• Pomocny post
    #12 10 Maj 2013 16:10
    ZawaDi
    Poziom 16  

Według mnie powiedzieli tak tylko dlatego, żeby nie ponosić za to jakichkolwiek kosztów, skoro wszystko było ok, to dlaczego wysłali ci nowy ?

• #13 10 Maj 2013 16:40
    398216
    Usunięty  
  • #14 10 Maj 2013 17:13
    wilczasty
    Poziom 19  

O zwrot kosztów przesyłki będę się dopiero domagać, bo wydałem aż 30zł żeby im odesłać głośnik. Za przesyłkę nowego nie płaciłem.
    Jeszcze nie przyjechał, ale jest w drodze. Dokładnie pamiętam jak wyglądał poprzedni głośnik, bo miał zaciek ma membranie.

Przypuszczam, ze po prostu nie chcieli się przyznać... Kolega wyżej miał taki sam problem, pytałeś może co było z Twoim?

• #15 10 Maj 2013 17:17
    ZawaDi
    Poziom 16  

Nie domagaj się, i tak ci nie zwrócą, ja niby też miałem wysłać wszystko na ich koszt a potem napisali mi że mam jednak wysłać na własny. Ale bynajmniej głośnik odesłali na ich koszt.

Dodano po 1 [minuty]:

W moim była wina ocierania cewki o magnes przy niskich częstotliwościach, dużych wychyłach membrany i dziwne świsty dochodzące z zawieszenia piankowego.

• #16 10 Maj 2013 17:49
    wilczasty
    Poziom 19  

Warto spróbować, żałuje, że nie kupiłem go na allegro, bo chętnie napisałbym w komentarzu jak było.

dj-MatyAS - w jaki sposób można sprawdzić czy jest nowy?
    Pozdrawiam!

• #17 10 Maj 2013 18:18
    398216
    Usunięty  
  • #18 10 Maj 2013 18:34
    ZawaDi
    Poziom 16  

Ja swój głośnik miałem markerem lekko pomazany w środku na zawieszeniu dolnym, różnica ogólnie była widoczna na 1wszy rzut oka, ponieważ magnes był inny tak samo karta gwarancyjna była z całkowicie innej daty produkcji.

• #19 10 Maj 2013 20:10
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Nauczka na przyszłość, trzeba zawsze sprawdzać przesyłkę, nie od razu podpinać przetwornik ale obejrzeć go dokładnie, sprawdzić pod względem jakości wykonania, dokumentacji znajdującej się w razem z nim. Najlepiej przy kurierze.

• #20 10 Maj 2013 20:12
    ZawaDi
    Poziom 16  

Drogi parish, ale ci dzisiejszy kurierzy, nie mają czasu na takie rzeczy, więc i trudno o spisanie protokołu szkody.

• #21 10 Maj 2013 20:16
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Powinno Cię to gó....no obchodzić że Pan kurier nie ma czasu. To jego zakichany obowiązek, tyle. Jego protesty nie powinny Cię obchodzić.

• #22 10 Maj 2013 20:18
    ZawaDi
    Poziom 16  

Szczerze mówiąc, dobrze mówisz w tym momencie, ale przez takie coś Pan kurier dostał nerwicy i powiedział że ma mnie dość z tego powodu że go zatrzymuje, powiedziało to już 2,3 kurierów, i to tylko z tego względu iż czasu nie mają.

• #23 10 Maj 2013 20:21
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Więc poproś o dokładne dane następnego szanownego kuriera który Cię odwiedzi, zagroź że przedstawisz całą sytuację jego przełożonemu a zobaczysz jaki potulny się od razu zrobi. Nie dajcie sobie wejść na głowę, no bez przesady...

• #24 10 Maj 2013 21:40
    wilczasty
    Poziom 19  

Co z tego jak na pierwszy rzut oka głośnik wyglądał dobrze, zaciek postanowiłem zignorować, bo zależało mi na czasie...a później się okazało, że jest z nim coś nie tak.

Przyjechał już nowy głośnik...jutro będę go powoli testował. Jak powinno się poprawnie wygrzewać taki głośnik?

Pozdrawiam!

• #25 10 Maj 2013 21:48
    ZawaDi
    Poziom 16  

Po 1 czy są jakieś wady w nim ? (ocieranie charczenie, zacieki) ?

• #26 10 Maj 2013 22:35
    wilczasty
    Poziom 19  

ZawaDi napisał:
    Po 1 czy są jakieś wady w nim ? (ocieranie charczenie, zacieki) ?

Nie ma zacieków. Nie ociera, zresztą to jest ciężko samodzielnie sprawdzić.
    Jutro wszystko wyjdzie jak go podłączę. Ale po nim wydać, ze jest o wiele staranniej wykonany.

Na karcie gwarancyjnej widnieje napis, ze został wykonany wczoraj...
    Muszę go powoli docierać, w tamtym dopiero to odkryłem po czasie jak mógł już dostać większa moc...

• #27 10 Maj 2013 22:43
    398216
    Usunięty  
  • #28 10 Maj 2013 22:45
    wilczasty
    Poziom 19  

Cytat:
    Mam nadzieję że będziesz to robić z głośnikiem w obudowie?

Nie inaczej :)

• #29 10 Maj 2013 22:51
    ZawaDi
    Poziom 16  

Na moim identycznie było wypisane że został wyprodukowany 2 dni przed przyjazdem do mnie, ja mojego jeszcze nie dotarłem bo czekam na drugi komplet GDWT + GDN czyli gdzieś w okresie wakacyjnym (obecnie mam czas nauki) będę wiedział jak to zagra ( 2x Mini Zeusy + Eltron 100u) jedna kolumna też trochę potrafi narozrabiać. Tobie kolego życzę pomyślnego słuchania wszystkiego na tymże GDN'ie (w obudowie)

• #30 11 Maj 2013 15:57
    wilczasty
    Poziom 19  

Głośnik powolutku rozgrzewam, póki co jest ok, chyba nawet na niskim poziomie gra lepiej :O

Macie może jakiś łatwy sposób na uszczelnienie głośnika w obudowie? Bo zastanawiam się czy to w ogóle jest konieczne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME