Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Beyma 18"GT-200 jaka skrzynia?

Detox389 26 Kwi 2013 15:58 2631 5
  • #1 26 Kwi 2013 15:58
    Detox389
    Poziom 2  

Witam , posiadam glosnik beyma 18" , chciałbym go zamontować do auta . Problem leży w tym ze nie wiem jaka skrzynię do niego skonstruować. Tutaj są dane głośnika http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=358878.. Chodzi mi o litrarz i przykładowe wymiary tak mniej wiecej. Z gory dziękuje za pomoc.

• #2 29 Kwi 2013 10:36
    JerzyPed
    Poziom 19  

Ja bym Ci zaproponowal znalezienie inngo glosnika przeznaczonego do pracy w samochodach. Firma Beyma zaleca do tego estradowego glosnika litraz 80-250 litrow BR. Jezeli wezmiemy sredni litraz np. 150 litrow netto (czyli po dodaniu objetosci glosnika, tunelu BR, wzmocnien kolumny itd.. litraz bedzie kilkanascie litrow wiekszy), to okaze sie, ze skrzynia jest tak duza, ze nie zmiesci sie w samochodzie. Ten glosnik musi miec odpowiedni wzmacniacz, trudno bedzie szukac takiego wzmacniacza ktory moglby pracowac w samochodzie na 12 voltach. Inna sprawa to brzmienie, ten glosnik (na swojej twardej membranie) nie "potrafi" grac cicho i jednoczesnie pelnym swoim basowym pasmem. Dlatego przy glosniejszym graniu w samochodzie jest niebezpieczenstwo uszkodzenia sluchu. Na rynku mozna kupic znakomite samochodowe, basowe glosniki np 12 calowe lub inne ktore daja duzy pelny bas.

• #3 02 Maj 2013 12:43
    Detox389
    Poziom 2  

Hmm masz racje ... Byłem na złocie ostatnio i rozmawiałem z gościem który zna sie trochę na car audio i powiedział podobnie , ze będzie ciezko go napedzic. mialbys jakieś sugestie jaki glosnik wybrać do auta? Powiem szczerze ze nie Znam sie na tym dlatego chciałbym zaczerpnąć opini kogoś kto sie zna. A ta beyme miałem okazje kupić za "pare groszy" to skozystalem tyle ze nie miałem pojęcia ze będzie tak cieżko .

• #4 02 Maj 2013 14:05
    JerzyPed
    Poziom 19  

Jakosc glosnika przewaznie idzie razem z cena, lepszy glosnik jest drozszy. W zadnym wypadku nie warto kupowac tanich chinskich glosnikow typu Alphard, Pyle, itd, poniewaz jakosc jest kiepska i wytrzymalosc tez. Warto sie rozejrzec za takimi firmami jak np. Infinity, Pioneer, Alpine, JBL, Sony, Kenwood, Hifonisc, Kicker itd. Basowe glosniki do samochodu sa juz od 20cm. Wiekszy glosnik to przewaznie wiecej basu, ale nie warto kupowac moim zdaniem wiekszego niz 12 cali - to juz calkowicie wystarczy. Dla wielu wystarcza 20cm basu. Glosniki mozna przetestowac w dobrze zaopatrzonym sklepie audio i nawet w wiekszych salonach samochodowych.

• #5 03 Maj 2013 19:47
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Uszkodzenie słuchu dźwiękami w paśmie subbasowym/basowym jest trudne, jedna po pewnym czasie możliwe i nie zależy czy to będzie 10" czy 18" głośnik.

Ale racja, on nie nadaje się do auta, lepiej rozejrzeć się za jakimś 10-12" typowo do CA, można zacząć od oferty STX aż po hetrz i inne lepsze marki. Sprzedaj Beyme i kup głośnik do auta :)

• #6 10 Maj 2013 14:54
    JerzyPed
    Poziom 19  

Do WYROKULICY: Jak trudne jest uszkodzenie sluchu glosnikiem estradowym, basowym, 18 calowym w samochodzie, ile potrzeba decybeli zeby uszkodzic sluch?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME