Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 46" z pełnym wifi do 3000 zł?

Jacko0o 29 Kwi 2013 11:30 1968 10
  • #1 29 Kwi 2013 11:30
    Jacko0o
    Poziom 15  

Witam.

Temat taki znalazłem, jednak ma już pół roku, więc postanowiłem zrobić nowy.
    Zatem poszukuję telewizora (LCD lub LED) 46" do 3000 zł (można tę granicę ewentualnie nieznacznie przekroczyć, jeśli rzeczywiście będzie warto).

1.Sprzęt wymieniam w związku z wchodzącą cyfryzacją, więc powinien mieć wbudowany tuner i dość dobrze radzić sobie z odbiorem telewizji cyfrowej "zbiorczej" (tej ogólnodostępnej - jeśli jest to jakaś różnica w porównaniu np. z sieciami TV kablowej).

2. Musi mieć wbudowane PEŁNE wifi, czyli odtwarzanie stron, filmików we flashu (np. na ipla, czy tvnplayer), a nie jedynie korzystanie z kilku wgranych widgetów. Gdyby miał też możliwość podłączenia jakiejś anteny w celu wzmocnienia odbioru sygnału wifi, byłoby super bo ruter póki co znajduje się 2 pokoje dalej i nawet laptop ma problemy ze zbieraniem sygnału (w ogóle nie wiem, czy telewizory mają taką możliwość). Czytałem też na forach, że niektóre telewizory potrzebuję szybkiego łącza, żeby z internetu można było w ogóle korzystać - ja mam 8Mb (megabitów, nie megabajtów) i fajnie gdyby to wystarczyło.

3. Musi mieć USB i możliwość odtwarzania z pendrive'a czy przenośnego dysku zdjęć, muzyki czy filmów w wielu formatach. Musi przy tym radzić sobie z odtwarzaniem plików z polskimi napisami.

4. Koniecznie polskie menu.

Powyższe 4 punkty to w zasadzie podstawa: tuner, pełne wifi, USB, polskie menu.
    Na kontrastach, kątach widzenia, wielkościach plamki, czasach odświeżania, sposobach podświetlenia, częstotliwościach itp. się nie znam; poza tym to i tak tylko cyferki "nadmuchiwane" przez producenta, więc jeśli nie będę miał możliwości obejrzenia telewizora w jakimś markecie, zdam się na opinię forumowiczów. Obraz po prostu powinien być jak najlepszy przy użyciu do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej.
    Na złączach również nie za bardzo się znam i nie wiem, czy poza HDMI czy DVI będę potrzebował czegoś specjalnego, czego nie ma w standardzie.
    Czy HD Ready czy Full HD to również nie ma większego znaczenia (chyba że gołym okiem widać wyraźną różnicę).
    3D to jak dla mnie zbytecznych gadżet, więc jeśli nie ma potrzeby do niego dopłacać, chętnie zaoszczędziłbym na nim kilka groszy.
    Czy podświetlenie LED czy LCD - wiadomo, tak jedne jak i drugie są lepsze i gorsze. Nie upieram się więc przy żadnym rozwiązaniu. Ma być po prostu dobre i równomierne (bez plam).

Z góry bardzo dziękuję za propozycje.
    Pozdrawiam, J.

• #3 29 Kwi 2013 11:59
    Jacko0o
    Poziom 15  

Czytałem o nim już wcześniej. Zgodnie z komentarzami: "sa widgety (youtube, ipla, iplex,vimeo, itp. ), ale nie ma np. tvn playera..." - zatem odpada.

• #4 29 Kwi 2013 15:32
    Marcus18
    Poziom 12  

Powiem ci ze tez od paru dni szukam tv 46 cali do około 3000zł i mam metlik w głowie.

W oko wpadł mi troszke przekraczający budżet samsung:
    http://www.ceneo.pl/15822138
    w saturnie za 3100
    Oraz Panasonic Smart TX-L47ET5E
    ale jeszcze wiecej trzeba dopłacic:
    http://www.ceneo.pl/15607618

Niech sie jeszcze ktos wypowie co najlepiej kupić do +-3000zł
    Telewizor jest zakupem na lata i warto sie nad nim poważnie zastanowić i myśle ze kwestia dołozenia paru zł bedzie dobrą inwestycją na lata
    W 2013 panasonic wypuscił nową serie tv a także samsung - jest teraz naprawde duzy wybór i mozna dostać zajoba wybierając tv...
    Nie można także pominąc nowych philipsów które mają super opinie

• #5 29 Kwi 2013 16:03
    maniak96
    Poziom 8  

Podepnę się do tematu, bo również szukam podobnego telewizora.
    Podobnie jak Marcus18 myślałem o Panasonic Smart TX-L47ET5E
    Zaciekawił mnie też tegoroczny model Samsunga UE46F6400. Fakt jest dużo droższy ale na allegro można było go przez krótki czas dostać za 3200, teraz niestety już nie..

• #6 29 Kwi 2013 16:13
    Jacko0o
    Poziom 15  

Wcześniej czytałem (we wspomnianym starym wątku), że polecany jest Samsung 6100 (autor z resztą ostatecznie sam go wybrał), a miał podobne wymagania do naszych. Pół roku to jednak w tej materii sporo i niejedno mogło się dotąd zmienić. Na allegro jednak za niecałe 3000 zł. Electro umożliwia nawet przedłużenie gwarancji do 5 lat (wtedy cena to ok. 3250)...
    Może jest wart zainteresowania?
    Choć również przyznam, że w/w Panasonic zapowiada się nieźle.

• #8 29 Kwi 2013 18:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że TVN Player i to już od miesiąca - każdy TV Philipsa.
    Do Twoich potrzeb Philips ale nowy model który czytam nawet TXT
    46 PFL 4508

• #9 29 Kwi 2013 19:04
    Jacko0o
    Poziom 15  

Tyle że taki Philips chodzi po ok. 4000 zł, a więc zdecydowanie ponad budżet.

• #10 29 Kwi 2013 21:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 05 Maj 2013 21:53
    Marcus18
    Poziom 12  

I jak panowie co tam jeszcze polecicie w tej cenie?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme