Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panowie proszę męskie rady, baba kupuje telewizor

mongobilly 30 Kwi 2013 13:48 2829 10
  • #1 30 Kwi 2013 13:48
    mongobilly
    Poziom 9  

Szukam na gwałt telewizora, bo lada dzień wyłączony zostanie sygn. analogowy, a nie chce kupować dekodera, wolę nowy TV :)

W pierwszej wersji na 100% zdecydowana byłam na SAMSUNG UE32EH5300, ale w sklepie powiedziono mi, że to stary model i lepiej wybrac cos z nowszych, dlatego szukać opinii znawców trafiłam tutaj.

Serdecznie dziękuję za pomoc :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x6

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? różnie, jak sobie fotel przesunę ;) ale ok. 2 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasem 2,3

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na wys. ok. 50 cm., a kiedyś może go powieszę

6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jest od str. poł-wsch, ale cień dają drzewa i mam rolety :)

7.Jaki masz obecnie telewizor ? działający, ale do wymiany :) stary sony

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? coś co pozwala oglądać filmy z internetu, fajnie by było gdyby miał wejście usb, czyli film zgrywam na pena i oglądam w TV, może zdjęcia też tak można oglądać?

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? o kurde, nie wiem....tzn. teraz mam okrągły kabel z anteny, a do tego chcę podlączyć internet - router ...czyli jednak nie podłączyć, ech....wcale się na tym nie znam :/ albo może da się podłączyć kabelek z internetu bezpośredno do TV?

10.Jakie urządzenia ? poza internetem ( np. z kabla) to chyba nic

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? obecnie oglądam 30 min. dziennie, ale gdybym mogła oglądać programy z netu, to znacznie wiecej ok. 3 h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ładniej wygląda błyszcząca, ale ogólnie to bez znaczenia dla mnie

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kino skandynawskie :) czyli szaro, ponuro, lasy...

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tyle żeby znaleźć film, program tv..

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? wcale

16.Preferencje co do marki ? brak

17.Preferencje co do wielkości ? 32-42

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? np. gdy widzę K. Cipołek, Maciorowicza, itd..

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? nocą :)

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 1700

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi

• #3 03 Maj 2013 13:48
    alaalunia
    Poziom 2  

Witam ja pod0bnie jak założycielka wątku baba, więc się podłączam bardzo proszę o pomoc w doborze telewizora, prawie w ogóle nie znam się na parametrach, do tej pory nie miałam dobrego telewizora. Chciałabym, aby był to telewizor 32, w miarę łatwy i miły w obsłudze, nie awaryjny, myślę też o wifi, ale się nie upieram. Proszę o różne propozycje jeśli chodzi o parametry i klasy, ewentualnie o pytania pomocnicze jeśli są konieczne. Pozdrawiam Ala

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3x6 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2 m (zwykle 1,5-2)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 lub 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zwykle wprost, ale czasem też bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na razie stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce z boku, pokój od strony wschodnio-południowej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Samsung, ale to prezent dzieło przypadku
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nieśmiało myślę o wifi, zastanawiam się nad ambilight, ale to sama nie wiem czy warto
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nie wiem, ale na razie ogólnodostępny, bez kablówek etp,
    10 .Jakie urządzenia? nie wiem, nie znam się, ale może odtwarzanie i nagrywanie filmów z usb i przenośnego dysku
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? max 4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową (wydaje mi się, że mniej męczy oko), ale się nie upieram dostosuję się do rad
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? te, które do niedawna były ogólnodostępne, bo nie miałam sensownego tv
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chyba tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie wiem, ale może mąż by się przekonał, nie jest to ważne (mam 3 letnie dziecko chyba, że niedługo dla niego będzie ta funkcja przydatna?)
    16. Preferencje co do marki? lubię sony, myślałam o philipsie (ale teraz nie wiem ma takie złe opinie na forum), nie nastawiam się na żadną markę, po lekturze forum sensowne wydaje mi się nawet lg, które do niedawna zupełnie wykluczałam, tak, że różnie marki mogą być
    17. Preferencje co do wielkości? 32 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? głośne reklamy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 0k 2200 zł, ale chętnie dużo tańszy np. 1800zł, gdyby mnie ktoś przekonał, że warto to może też droższy
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? szczerze mówiąc nie wiem, nie wykluczam, ale też jak na razie nie jest to jakiś priorytet

• #4 03 Maj 2013 16:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 03 Maj 2013 19:07
    alaalunia
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Co do wymiarów szafki na telewizor to ten sharp byłby dosłownie na styk (nie wiem czy 0,5 cm by zostało i ciężko by się go ustawiało). Więc chyba większe niż 32 cale odpadają. Zastanawiałam się wcześniej nad Philipsem 32kdl4258 lub 32kdl4508 oraz nad sinym 32ex650 lub 655. Tego Philipsa 32pfl5008h nie zauważyłam. Co do Proponowanego Panasonica to w ogóle nie mam zdania tzn. nie potrafię ich porównać do w/w modeli. Cały czas myślę czy ambilight i 3d to jest coś za co warto dopłacać. Zależy mi jednak na dobrym telewizorze. Jako laik w temacie i posiadacz byle jakiego telewizora (do niedawna teraz nie mam wcale) trudno mi jest cokolwiek weryfikować i oczekiwać. Proszę jeszcze raz o podsumowanie i potem na spokojnie pomyślę. A tak nawiasem mówiąc tego Sharpa takiego taniego nie znalazłam, a może jakieś wskazówki jak znaleźć dobrą cenowo ofertę. Ten model 32kdl5008 znalazłam najtaniej za 2149 zł. Pozdrawiam serdecznie. Ala

• #6 03 Maj 2013 22:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja byłbym zdecydowanie za wielkością 40" - to jest Twój zdecydowany target.
    Napisz na PW dostaniesz info.
    Jeśli jak przypuszczałem będziesz się upierać przy 32" - to Philips PFL 5008 z jakością skalowania i z Ambilightem da Ci najwięcej satysfakcji.

• #7 11 Maj 2013 18:32
    IzaG
    Poziom 2  

To ja również jak wyżej, proszę o fachową pomoc :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 4
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od południa ale są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 32' LCD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB (odtwarzanie filmów, muzyki, ew. zdjęć), HDMI (podłączenie komputera stacjonarnego)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfra+ i cyfrowa telewizja naziemna
    10 .Jakie urządzenia? DVD, dekoder, ew. laptop i komputer stacjonarny
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe, filmowe, informacyjne, edukacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? docelowo chciałabym móc korzystać z oglądania filmów online i myślałam o zakupie Smart TV Android dongle
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
    16. Preferencje co do marki? Sony, ale niestety za wysoka cena, Panasonic, Philips, może Samsung?
    17. Preferencje co do wielkości? 32-40
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chyba nierealnie do 1600 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

• #8 12 Maj 2013 00:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 12 Maj 2013 09:44
    IzaG
    Poziom 2  

Dziękuję :)
    i proszę o pomoc w podjęciu decyzji:
    wskazany Philips, czy Toshiba?

Zauważam różnice w kartach produktów obu telewizorów, ale niestety niewiele mi one mówią i nie potrafię wybrać...

• #10 12 Maj 2013 09:59
    jacekko0
    Poziom 31  

Mógłby być jeszcze Samsung UE32F5300.

• #11 13 Maj 2013 00:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu na portalu masz kilka osób którzy zrobili wpis po zakupie tego modelu Philipsa. Są bardzo zadowoleni. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme