Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Piaskowanie na mokro - kilka pytań.

dragi_gd 02 Maj 2013 19:10
  • #1 02 Maj 2013 19:10
    dragi_gd
    Poziom 13  

Witam

Panowie mam pytanie odnośnie sprzętu do mokrego piaskowania.
    Chcę kupić karchera z serii K i teraz moje pytanie czy kupić 4, 5, 6, czy 7 ??

Jakie powinien mieć parametry karcher ?

Będę piaskować małe elementy metalowe (wahacze, wózki, felgi) oraz kostke brukową, podjazdy przed domem itp.

Panowie różnica miedzy tymi seriami to przede wszystkim wydajność l/h i ciśnienie które wacha się od 110bar do 160bar.

Czy do piaskowania felg taki karcher K5.520 będzie już odpowiedni ?

Wiem że najlepiej byłoby użyć piaskarki zasilanej kompresorem, ale po prostu mnie nie stać (na razie) , a po drugie to chodzi o elewacje budynków i podjazdy (tu byłby problem z mobilnością).

Moim celem jest zacząć na tym a z biegiem czasu rozwijać się i dokupić kompresor i syfonówke.

Proszę przede wszystkim o porade tych, którzy piaskowali na mokro felgi i mogą realnie ocenić jak to idzie.

• #2 02 Maj 2013 22:30
    zuzil
    Poziom 11  

Piaskowanie na mokro wiąże się z tym że elementy praktycznie od razu rdzewieją, na pewno nie zalecam do piaskowania elementów karoserii i podwozia samochodów.
    Jeśli o wydajność myjki to im więcej tym lepiej, ja posiadam 130l i daje rade ale jest to i tak jak dla mnie za mało.

• #3 02 Maj 2013 23:05
    dragi_gd
    Poziom 13  

Dzieki za info

wiem ze od razu ruda wychodzi
    Myslalem o piaskowaniu elementow małych nie calych podwozi.

Jeśli chodzi o felgi to myslalem o tym aby wypiaskować i od razu uruchomić nagrzewnice (taka jak w komorach lakierniczych) aby wysuszyć element i po suszeniu od razu farba podkladowa aby rudy nie wszedł.

Myslisz ze to ma sens ?

• #4 03 Maj 2013 01:42
    1078231
    Usunięty  
  • #5 03 Maj 2013 02:38
    2222198
    Usunięty  
  • #6 03 Maj 2013 09:20
    dragi_gd
    Poziom 13  

Docelowo myslalem nad czyms mobilnym typu atlas copco o wydajnosci 2 do 3.2 m3
    Chodzi o to ze ja chce tym zaczac bo i tak musze myjke kupic wiec niech ma wiele zastosowan dlatego pytam czy da rade

W innym temacie gosc slabsza myjka bo k5.20 ladnie dosc czybko wypiaskowal felgi z felicji wiec chyba to da rade grunt to dobrac dobre scierniwo prawda

• #7 03 Maj 2013 18:29
    dragi_gd
    Poziom 13  

Przegladalem teraz jeszcze ogłoszenia i widziałem w przedziale cenowym sprezarke o wydajności 400l/min i robocze ciśnienie 7,5 bara czy tym już się da piaskowac felgi ? butla miała 250l

Dodam ze dobralbym pistolet do piaskowania cos co miałoby male zapotrzebowanie na powietrze i pracowalby z podobna wielkoscia ciśnienia.

Powiedzmy potrzebuje 160l/min i ciśnienie 6 - 7 barow

piaskowanie felg by na tym wchodzilo w gre i małych elementow.

Dodatkowo nabede i karchera.

Co sadzicie o takim zestawie do piaskowania na sucho ?

• #8 03 Maj 2013 18:40
    1078231
    Usunięty  
  • #9 03 Maj 2013 18:45
    2222198
    Usunięty  
  • #10 03 Maj 2013 20:18
    dragi_gd
    Poziom 13  

czyli musi być sporo wieksza wydajność ?
    Kurcze na chwile obecna nie dam rady kupic nic innego wiec lepiej teraz nie ladować się w koszty które i tak nie przyniosą zysku.

Czyli póki co zostaje przy opcji karchera ponieważ jego potrzebuje. Zobaczymy czy z lanca do piaskowania taki karcher poradzi sobie z felgami i innymi częściami.

• #11 04 Maj 2013 01:22
    2222198
    Usunięty  
  • #12 04 Maj 2013 17:27
    dragi_gd
    Poziom 13  

Dobra panowie teraz rozumiem, dla zarobkowego działania to piaskowanie na sucho to min. 5m3/min a do celów nie zarobkowych tylko powiedzmy od czasu do czasu wypiaskowanie czegos to 1m3/min starczy ? (pewnie będzie dużo czasu przy piaskowaniu zmarnowanego ale się da tak ?

CO powiecie o mokrym piaskowaniu ? Da się czymś takim popiaskować stalówki lub alu od czasu do czasu (też nie zarobkowo) ? Czy myjka z 160barów da radę ?

Powiedzcie jeszcze jakie ścierniwo do mokrego ?
    Czy piasek rzeczny czy plażowy idealnie suchy ? czy może elektrokorund lub piasek budowlany ??

Co sadzicie ?

• #13 04 Maj 2013 17:40
    2222198
    Usunięty  
  • #14 04 Maj 2013 19:26
    dragi_gd
    Poziom 13  

nie wazny efekt po tylko czy wogole się da i widać ze się da

teraz pytanie jakiego srodka uzyc u nas aby tak wlasnie zaraz po mokrym i osuszeniu tego zabezpieczyć przed wejściem rdzy

• #15 11 Maj 2013 13:53
    dragi_gd
    Poziom 13  

nikt nie podpowie jakim piaskiem np. piaskowac na mokro alu a jakim np. staowki ?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty