Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Toshiba - Wyskakujący błąd

kata28 03 Maj 2013 14:32
  • #1 03 Maj 2013 14:32
    kata28
    Poziom 2  

Witam,
    Mam laptop Toshiba satellite l500-1ep (mam go niecałe 2 lata).. jakis czas temu zaczal mi wyskakiwac taki komunikat: "Warning: A problem with the cooling system has been detected. Please turn off immediately, and return it for service"
    Oddałam go serwisu gdzie go wyczyszczono zmieniono termopady i pastę termoprzewodzącą..Przez jeden dzien dzialal bez zarzutow a dzis ledwo go wlaczylam i znow wyskoczyl ten sam komunikat, co jest dziwne poniewaz nie byl w stanie az tak sie nagrzac w minute :/ Co jeszcze moge zrobic? czy przeinstalowanie windowsa pomoze?

• #2 03 Maj 2013 14:34
    yang32
    Poziom 36  

Trzeba pilnie wymienić wiatraczek na chlodzeniu laptopa.

• #4 03 Maj 2013 14:36
    kata28
    Poziom 2  

juz dwa razy byl w serwisie.. powiedziano mi, ze wiatraczek jest dobry

• #5 03 Maj 2013 14:38
    yang32
    Poziom 36  

Laptop pisze wyraźnie ze nie. Czasem wiatrak potrafi się przycinać i nie od razu można się zorientować że jest uszkodzony. Serwisy tez są różne i raczej z przewagą tych do niczego.

• #7 03 Maj 2013 14:42
    kata28
    Poziom 2  

czyli musze znow sie z nimi skontaktowac:/ Pan w serwisie powiedział mi, ze laptop chodzil kilka godzin zeby sprawdzic czy jest ok i chodzil dobrze..
    dziwne jest, ze komunikat pojawia sie nawet jak wlacze wentylator na niego i temperatura komputera jest niska

• #8 03 Maj 2013 14:43
    yang32
    Poziom 36  

Nie jest dziwne. Laptop nie sprawdza temeratury, w tym przypadku, tylko czy wiatrak się kreci. Jak się nie kreci to daje taki kompunikat.
    wentylator zapewne się przycina. W okreslonej pozycji dziala dobrze, po jej zmianie się przycina.

• #9 03 Maj 2013 14:46
    kata28
    Poziom 2  

aaha no chyba, ze tak. Dziekuje za odpowiedz :)

• #10 04 Kwi 2014 12:13
    muadeep
    Poziom 8  

WItam,
    Mam ten sam problem.
    W internetach udalo mi sie znalesc informacje ze jest to problem softwarowy.
    I nalezy odinstalowac toshiba value added package. Niestety po odinstalowaniu tego cuda odinstalowuje sie przy okazji HotKey Utility (to czesc tego pakietu), a ta funkcja jest mi bardzo potrzebna.
    Dodam ze wentylator jest sprawny. Pc Health diagnostic pokazuje temp proc. ok 40 stopni. Wentylator sie kreci kiedy jest to wymagane.
    Pytanie czy idzie w jakis sposob usunac/wylaczyc wylacznie aplikacje ktora bada temperature?
    Ktos moze z tym wygral ?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty