Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Klasyczny pulpit z menu Start powróci wraz z Windows 8.1?

pseven 04 Maj 2013 11:57
  • Klasyczny pulpit z menu Start powróci wraz z Windows 8.1? Klasyczny pulpit z menu "Start" może powrócić wraz z Windows 8.1 - tak wynika z informacji opublikowanych na łamach portalu Tablet News.

Najnowsza odsłona "Okien" powstała z myślą o nowych sposobach interakcji, takich jak dotykowe nakładki ekranowe. Klasyczny pulpit znany z Windows 7 i wcześniejszych rewizji systemu pozostał dostępny jako alternatywa dla interfejsu "Modern UI" (wcześniej "Metro") pozbawiony przycisku "Start" i bez możliwości ustawienia jako domyślne środowisko. Jako, że zmiana ta wzbudziła niemało kontrowersji, o ile producent przystanie na życzenia użytkowników, wszystko może zmienić się wraz z aktualizacją systemu znaną obecnie pod nazwą kodową "Blue".

Źródło:
    http://tablet-news.com/2013/04/16/microsoft-may-bring-back-the-classic-default-desktop-option-with-windows-8-1

• #2 04 Maj 2013 14:21
    kris6661991
    Poziom 25  

... z interfejsu Windows 8 da się normalnie korzystać. Te kafelki w menu start to w końcu jakaś odmiana od tego co było tyle lat. A wszystko i tak jest i i daje się bez problemu odnaleźć...

• #3 04 Maj 2013 14:30
    zibiii
    Poziom 23  

Te zakichane kafelki i ten caly pozal sie boze interfejs faktycznie jest bardzo intuicyjny - ale chyba dla szympansa ktory widzi cos kolorowego to macnie lapka.

• #4 04 Maj 2013 15:15
    actin
    Poziom 32  

Kafelki dobre są jak mamy dotykowy monitor/ ekran laptopa bądź tablet. Przyznam że na tablecie dość miło się na nich pracuje.

• #5 04 Maj 2013 15:17
    flubber.trip
    Poziom 27  

Wydaje mi się że ci wszyscy przeciwnicy kafelek to albo totalni lenie nie potrafiący przystosować tego do własnych potrzeb, albo ludzie którzy muszą mieć wyłącznik do światła w pokoju kołyskowy, bo już obrotowy nie jest dość praktyczny i intuicyjny. Tak to widzę, bo sam osobiście nie mam żadnych z tym problemów.
    Co do samej aktualizacji, to możliwość wyboru interface'u powinna była być od samego początku, no ale lepiej późno niż wcale ;)

• #6 04 Maj 2013 16:56
    rexina
    Poziom 17  

Używałem windowsa 8 przez tydzień na lapku bez ekranu dotykowego. Od tamtej pory wiem że jeśli nie ma się dotyku to kafelki to totalny bezsens.
    Microsoft robi dobry ruch przywracając stary interfejs, ale to jest podwijanie ogona...

• #7 04 Maj 2013 17:36
    jamtex
    Poziom 23  

"MałyMięntki" Jak zawsze zrobił po swojemu: najpierw produkt potem feedback z rynku :)
    Ciekawe czy chłopaki z Redmont słyszeli o czymś takim jak badanie rynku?
    Interface Windows 8 jest dobry dla dotykowców, lub miłośników jednej aplikacji. Ktoś kto potrzebuje szybko przechodzić pomiędzy aplikacjami, po kilku minutach pracy z nowymi okienkami ma dość.
    Szczerze żałuję tego, że kupiłem nowego laptopa z Windows 8....

• #8 04 Maj 2013 19:48
    rexina
    Poziom 17  

Właśnie.

giepetto napisał:
    Jest metro i normalna itd.

Czy na prawdę podoba Ci się konfigurowanie 2 razy tego samego programu (mówię o google Chrome) dla obu interfaceów? Nie uważam żeby dobrym było że system posiada 2 interface'y by przełączanie się między nimi jest no bezcelowe w komputerze nie-dotykowym. Gdy mamy dotyk - ok, jak dotykamy to pracujemy w metro, jak nie to normalnie.

• #9 04 Maj 2013 21:31
    2222198
    Usunięty  
  • #10 04 Maj 2013 21:35
    otto25
    Poziom 15  

Powiem Wam że używanie W8 nie sprawia bynajmniej mi problemu, a użytkuje go około miesiąca. Aczkolwiek menu Start sie przyda ;)

• #11 04 Maj 2013 21:40
    rexina
    Poziom 17  

giepetto napisał:
    Co zajmuje ze 3 minuty jednorazowo po zainstalowaniu ?

Tak, 3 minuty... to zależy jakie masz ustawienia. Ale gwarantuje Ci, są programy których nie da się skonfigurować w 3 minuty.

Ale nie mówię, wszystko zależy od przyzwyczajeń danej osoby. Niektórzy specjalnie kupują laptopa z W8 mimo że nie ma dotyku. Z gustami się nie dyskutuje.

• #12 04 Maj 2013 21:41
    daavid117
    Poziom 42  

giepetto napisał:
    Nie potrafisz się myszą posługiwać ? :lol:
    Mam myszą o rozdzielczości 1200dpi (w systemie) "celować" w kafelek zajmujący 1/16 ekranu 1680x1050? W tym samym miejscu miałem w "menu start" 8 innych aplikacji, a teraz muszę przewijać by przejrzeć wszystko? Ja rozumiem, że część osób jest dosyć leniwa lub nie pojmuje obsługi myszy i nie potrafi wcelować w powiększone ikony na pulpicie Win7, ale ile takich jest? W czym klasyczny pulpit był zły? Jak widać był idealny, bo i został powielony we wszystkich innych systemach i teraz powróci w okienkach. Start był menu niczym podręcznym i uruchamiającym inne aplikacje w normalnych oknach, a nie jakichś dziwnych Metro, które przypominają "okna" z Android chociażby.

Prędzej się tradycyjnych okienek spodziewałem w Android i tabletach niż odejścia od nich w desktopowym Windows!

I nie, nie marudzę po prostu na nowości, bo pracowałem długo na Win8 (tuż po premierze już) i wiem jaki ten system jest upierdliwy. Teraz pracuję na Win7 i jak wyłączyć wszystkie możliwe efekty to system staje się całkiem znośny i sprawny - bo i od XP niewiele się różni z punktu widzenia użytkownika.

• #13 04 Maj 2013 21:45
    rexina
    Poziom 17  

Najlepiej jak masz celować jak masz monitor 30'' (2560x1920).... tam to chyba całymi dłońmi by można kafelki naciskać...
    Niestety, ale chyba microsoft się przyznał do błędu skoro ma zamiar wprowadzić z powrotem Menu Start.

• #14 04 Maj 2013 21:56
    2222198
    Usunięty  
  • #15 04 Maj 2013 22:06
    daavid117
    Poziom 42  

giepetto napisał:
    O chłopie... Ja bez celowania włączam każdą aplikację w mniej niż 1-2 sekundy... Tak samo robiłem to w win vista, win 7. Jak ? Naciskasz przycisk START, wpisujesz 3-4 pierwsze znaki z nazwy naciskasz enter :D Po jakiego szukasz na liście :lol:
    Google: sarkazm.
    giepetto napisał:
    Przecież nadal jest. Nigdzie nie uciekł...
    Uciekł za kafelki - to one się najpierw wyświetlają.
    giepetto napisał:
    Start jest nadal, tylko wygląda jak pełnoekranowy. Wrzucasz na pierwszy ekran dowolne skróty do najbardziej potrzebnych rzeczy tak jak w W7 i Viście miałeś listę najczęściej uruchamianych i listę własnych skrótów.
    Ile w metro sobie poukładasz kafelków? 20? 24? Zajmują cały ekran, a w Win7 mam podgląd na 40 aplikacji i nadal na pulpit - mogę coś przenosić, przerzucać, uruchamiać z listy. W Win8 przewijasz kafelki aż łaskawie znajdziesz to co potrzebne. Nie używam list najczęściej uruchamianych, bo korzystam z masy aplikacji, do których mam dostęp dzięki klasycznej, długiej liście w menu start. Nie pojmujesz chyba czym jest ergonomia, a kafelki kiedy posiada się mysz/trackpoint/touchpad zaprzeczają całkowicie ergonomii, bo to po prostu marnotrawienie przestrzeni, która zwykle była zagospodarowana klasyczną listą i widokiem pulpitu.
    giepetto napisał:
    Uruchamiasz zwykłe aplikacje w zwykłym trybie. Metro w trybie metro. Czy Ty w ogóle używałeś tego Windowsa ???
    Nie, dokładnie dzień po premierze tego Windowsa siedziałem przed wyimaginowanym systemem i zastanawiałem się jak to badziewie skonfigurować. Metro w trybie metro? To jest jakaś aplikacja, którą warto w tym śmiesznym, nieokienkowym trybie uruchamiać? Wydaje mi się, że jesteś jednym z tych, co chyba Win XP ledwo pamiętają, że o 98 nie wspomnę...

• #16 04 Maj 2013 22:18
    2222198
    Usunięty  
  • #17 04 Maj 2013 22:39
    jamtex
    Poziom 23  

Kolego "giepetto", zanim zaczniesz nagrywać filmy, powiedz: do czego używasz komputera? Jeśli to surfowanie po internecie, to faktycznie masz rację to czy inny każdy będzie dobry.

Ja używam Windowsa od wersji 3.1, z każdą następną wersją Windows stawał się łaskawszy dla użyszkodników. Wpadki takie jak Me czy Vista, kładły się cieniem na tej "jusefriendlności" Windowsa, ale brak przycisku start w Windows 8 to zwyczajnie porażka.

Bronisz interface'u stworzonego z myślą o ekranie dotykowym a nie myszce!

• #18 04 Maj 2013 22:45
    2222198
    Usunięty  
  • #19 04 Maj 2013 22:57
    jamtex
    Poziom 23  

Czy Ty wiesz o czym piszesz?
    Ochłoń trochę!

Wiesz Ty przynajmniej co jest dalej? Piszesz i piszesz, chcesz pouczać innych a chyba nie bardzo wiesz o co chodzi. Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.

• #20 04 Maj 2013 23:37
    2222198
    Usunięty  
  • #21 05 Maj 2013 03:17
    DawwidW
    Poziom 15  

flubber.trip napisał:
    Wydaje mi się że ci wszyscy przeciwnicy kafelek to albo totalni lenie nie potrafiący przystosować tego do własnych potrzeb, albo ludzie którzy muszą mieć wyłącznik do światła w pokoju kołyskowy, bo już obrotowy nie jest dość praktyczny i intuicyjny. Tak to widzę, bo sam osobiście nie mam żadnych z tym problemów.

Bardzo podoba mi się to porównanie do włącznika światła. Próbowałeś kiedyś włączyć światło włącznikiem obrotowym mając zajęte ręce?

• #22 05 Maj 2013 06:00
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Ja nie mam nic do interfejsu metro, niech sobie będzie dla osób które są laikami, dzieci czy zastosowań w tabletach i ogólnie urządzenia z macanym ekranem to rozwiązanie jest ergonomiczne. Ale do wafla dlaczego nie zostawili opcji wyboru, może gdyby od zawsze ten interfejs tak wyglądał to było bo to spoko, ale M$ przyzwyczaił miliardy do danego interfejsu i nagle to zmienił. To tak jak by zmienić na świecie ruch, u nas dać lewostronny a w GB prawostronny.
    Windows 8 to naprawdę kawał dobrej roboty, ten system szaleje w 3s (SSD) odpalam laptopa i mam gotowy komputer do pracy. Nie wiem może te zmiany nasilę to polityka M$.

• #23 05 Maj 2013 08:37
    jamtex
    Poziom 23  

Specjalne tłumaczenia dla kolegi gieppeto, który mocno dyskutuje, niestety nie wie o czym pisze:

1. Uruchamiamy aplikację w tym wypadku screenshot z mojego laptopa:

2. Hurrraaaa jest odkryty przez Kolegę przycisk "start" !

3. Opssss a to co, trzeba myszkę wbić w ekran?

4. Ale zaraz, mamy przecież prawy klawisz myszki - hurraaa !

5. A wreszcie mam ikonki moich programów - ale fajnie, w moim przypadku jest to jedyne 6 ekranów:

Kolego kup sobie ten system, pobaw się nim na urządzeniu które nie ma ekranu dotykowego, a nie czerp wiedzy z internetu.

• #24 05 Maj 2013 11:48
    Krzysiek16
    Poziom 24  

Szanująca się firma szanuje swojego klienta, więc nic dziwnego, że po wpadce z Metro UI postanowili przywrócić pasek Start, do którego byli przyzwyczajeni użytkownicy. Inna sprawa, że Microsoft celował bardziej w tablety i inne macane sprzęty, a nie w normalne biurkowe blaszaki.

• #25 05 Maj 2013 12:00
    jamtex
    Poziom 23  

Krzysiek16 napisał:
    Szanująca się firma szanuje swojego klienta, więc nic dziwnego, że po wpadce z Metro UI postanowili przywrócić pasek Start, do którego byli przyzwyczajeni użytkownicy. Inna sprawa, że Microsoft celował bardziej w tablety i inne macane sprzęty, a nie w normalne biurkowe blaszaki.

Racja.
    Ale nie tak dawno, kupiłem synowi tablet z Androidem i szczerze mówiąc, Android jest lepszym rozwiązaniem niż Windows 8. Zwłaszcza, jak ktoś tak jak ja czy syn, już przyzwyczaił się do niego używając smartfona.

• #26 05 Maj 2013 13:27
    Argennto_1
    Poziom 33  

Niech jeszcze przywrócą Aero i jestem gotów się na 8 przesiąść.

• #27 05 Maj 2013 14:20
    2222198
    Usunięty  
  • #28 05 Maj 2013 14:37
    daavid117
    Poziom 42  

@UP: Nie wszyscy korzystają z trzech aplikacji na krzyż. To uruchamianie (przez wyszukiwanie) było przecież takie samo w Win7, więc nie wiem gdzie rewelację widzisz. Problem w tym, że gdy uruchamiałeś START, to widziałeś cały pulpit, pasek na dole - wszystko pozostawało na miejscu, bo START był swoistym menu kontekstowym. Teraz klepniesz START i znika wszystko, a pojawiają się za to kafelki. Czyli sam tutaj zaznaczasz, że to co było, było dobre i sam z kafelków nie korzystasz, bo przecież wpisujesz nazwę programu i naciskasz ENTER. Więc kafelki lubisz, bo ładnie wyglądają, czy jak?

Gratuluję! Uruchomiłeś Worda, Excela i Notatnik! Teraz uruchom Prime95 w trybie zgodności z WinXP, Crysis 2 w trybie bezpiecznym i dorzuć do tego jakiś soft, którego nazwy nie umiesz przeliterować - powodzenia w szukaniu na trzech/czterech stronach aplikacji w tym Metro. Nie potrafię pojąć jak wyświetlanie czegoś na trzech ekranach może być wygodniejsze od wyświetlenia tego w jednym menu, które zajmuje tylko fragment ekranu i nadal jest w 100% czytelne, w 100% "obsługiwalne" przy użyciu klawiatury. "Co Ty próbujesz udowodnić, że nie potrafisz się jednak posługiwać komputerem?" Naprawdę nie potrafisz się posługiwać myszą? Czy może klawiaturą, dzięki której też można normalne menu START przeglądać bez problemu. Deewolucja wśród użytkowników komputerów jednak postępuje. Nie zauważyłem też by twórcy chociażby Total Commandera przerzucili się nagle na duże ikony naśladujące kafelki "bo to wygodniejsze". Czytelne listy są najbardziej ergonomiczne, a mechanizm wyszukiwania jest oczywiście pomocny. Metro przeczy pierwotnej idei Windows - nie jest menu kontekstowym, ani nawet menu w oknie - to normalne menu pełnoekranowe, które zasłania nam wszystko. To główna rzecz jaka denerwuje mnie w Android i innych systemach mobilnych - brak okien, które mogę sobie zwijać i otwierać dowolnie. Windows w desktopach z tym Metro po prostu zrównuje w dół.

No, ale rozumiem, kupiłeś sprzęt z tym systemem, zapłaciłeś za niego to i wstyd się przyznać, że to chłam.

• #29 05 Maj 2013 15:07
    rexina
    Poziom 17  

Kolego giepetto, jeśli sądzisz że microsoft daje Ci możliwość "personalizacji" to znaczy że nigdy nie używałeś prawdziwego linuxa (np. gentoo + Xmonad), ale to inna bajka.

Jeśli zaletą windowsa 8 jest to że mogę odpalać programy naciskając Win+nazwa to podziękuje, ale jednak zostanę przy siódemce, gdzie mogę robić dokładnie to samo ale na szczęście nie mi cały ekran nie miga uruchamiając interface metro. I dokładnie jak kolega daavid117 napisał widać resztę pulpitu.
    A teraz wyobraź sobie że uruchamiasz SolidWorks, potem AutoCAD'a i jeszcze 4 terminale.
    Wyobraź sobie również, że niektórzy potrafią kliknąć myszą w coś mniejszego niż 1/16 ekranu.
    Więc jeśli Ci się ten system podoba w używaniu myszką to bardzo mnie to cieszy. Ale niektórym się to nie podoba i jak widać microsoft to zauważył chcąc wydać normalne menu start. W tym momencie twierdzisz że jesteś mądrzejszy od samego M$ skoro uważasz że nie powinni tego robić...

• #30 05 Maj 2013 15:58
    daavid117
    Poziom 42  

No nic, post kolegi wyżej bardzo dobrze podsumowuje wszystkie jego wypowiedzi (ubliżanie, przekręcanie wad w zalety). Wszyscyśmy głupi, nie umiemy się posługiwać komputerami, a doświadczenie z kilkoma (albo i kilkunastoma u niektórych?) innymi systemami jest nic warte przy "argumentach" tego kolegi. Na tym panowie zakończmy dyskusję ;).

PS. Nie mam żadnych problemów - ani z uruchamianiem aplikacji, ani jakichkolwiek innych. Zacznij zbierać podpisy pod petycją do M$, że mają nie dawać użytkownikom normalnego menu START, bo to zło wcielone!