Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kosa spalinowa gren 25 demontaż sprzegła

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> kosa spalinowa gren 25 demontaż sprzegła
Autor
Wiadomość
taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wrocław

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2013 23:42   

Witam. Posiadam kose spalinowa Green 25. Podczas odpalania zerwałem sznurek do odpalania. Po zdjęciu obudowy muszę zdjąć sprzęgło odśrodkowe żeby dostać się do szpuli na sznurek, niestety nie potrafię tego zrobić, czy ktoś wie jak to zdjąć?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2013 23:42   

Powrót do góry

KJaniczak
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lipnica Wielka

Post#2 05 Maj 2013 11:25   

Re: kosa spalinowa gren 25 demontaż sprzegła

Witam.
Prześlij jakieś zdjęcie bo dziwne to co piszesz, że trzeba jakieś sprzęgło zdejmować aby sznurek wymienić.
Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 05 Maj 2013 11:55   

Ok później zrobię i prześle. Może trochę źle napisałem (z założeniem sznurka nie mam problemu) chodzi o to że po zerwaniu sznurka szpula startera podczas nawijania powinna stawiać opór, niestety ona się kreci i coś tam przeskakuje-myślę ze jest tam sprężyna która nawija z powrotem sznurek po rozruchu i ona wyskoczyła z uchwytu. Aby się dostać do tej sprężyny muszę zdjąć sprzęgło.
Powrót do góry

KJaniczak
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lipnica Wielka

Post#4 05 Maj 2013 12:05   

taldeko napisał:
chodzi o to że po zerwaniu sznurka szpula startera podczas nawijania powinna stawiać opór,niestety ona się kreci i cos tam przeskakuje-mysle ze jest tam spreżyna która nawija z powrotem sznurek po rozruchu i ona wyskoczyła z uchwytu.Aby się dostać do tej sprężyny muszę zdjąć szprzegło

Może i sprężyna ale na pewno dobrze wymieniasz ten sznurek? Możliwe, że w złą stronę nawijasz i taki zawsze jest objaw. Jak nawijasz nowy sznurek to musisz "kręcić" aż będzie lekki opór, następnie przeciągasz przez "oczko" w obudowie później tylko uchwyt to ciągnięcia i ze trzy supełki na końcu ;)
Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 05 Maj 2013 12:56   

Zrobiłem zdjęcie i tak to wygląda. Jak nawijam sznurek na szpule to ona się kreci cały czas i nie stawia oporu tylko coś przeskakuje (myślę ze to sprężyna) jeśli kręcę w druga stronę to zaskakuje zapadka i kreci się cały wał. Wydaje mi się że coś jest ze sprężyna ale nie wiem bo, żeby się do niej dostać, muszę zdjąć sprzęgło.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2013 12:56   

Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#6 05 Maj 2013 13:27   

Masz zerwany zaczep w sprężynie, a na sprzęgle jest strzałka, w którą stronę się odkręca.
Na forum było opisywane wielokrotnie jak zablokować wał w pilarkach i kosach, aby odkręcić sprzęgło.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8653327#8653327
Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 05 Maj 2013 15:12   

Nie zauważyłem żadnej strzałki w którą stronę odkręcić ale z tego co wyczytałem na forach to zgodnie z obrotem silnika? Wyczytałem tez że trzeba odkręcić świece i włożyć do cylindra przez otwór po świecy sznurek i wtedy wał się zablokuje. Czy mogę tak zrobić i czy to nie spowoduje jakichś uszkodzeń w silniku?
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#8 05 Maj 2013 15:22   

Nie spowoduje.
Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 05 Maj 2013 15:38   

Czy można dokupić taką sprezyne czy bedzie z tym klopot?
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#10 05 Maj 2013 16:02   

Najpierw rozbierz, możliwe ze sprężyna jest w porządku a uszkodzone jest plastikowe kółko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2013 16:02   

Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 14 Maj 2013 00:17   

Witam wreszcie udalo mi sie znależc chwile i zabrać za złożenie kosy.Jest póżno wiec jej nie odpalałem ale jak ciągne za linke startera wszystko działa poprawnie i linka zwija się na szpule więc powinno być ok.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
Powrót do góry

taldeko
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 Post autora tematu 18 Maj 2013 21:52   

Witam.Z kosa wszystko w porzadku odpala i zwija sznurek.Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> kosa spalinowa gren 25 demontaż sprzegła
Strona 1 z 1