Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

WD2500AAJS - Nie wykrywa dysku?

KubaCzochra 05 Maj 2013 15:36
  • #1 05 Maj 2013 15:36
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Witam!
    Od kilku dni mam problem z dyskiem WD2500AAJS, mianowicie BIOS nie wykrywa tego dysku, nie wiem dlaczego tak się dzieje.
    Na początku miałem taki problem, że komputer raz widział dysk i się włączył raz nie, jednakże jak się włączył to podczas pracy dostawał taką mega ścinę i tracił połączenie z dyskiem. Tak więc kupiłem nowy kabel SATA. Ok, zadziałało zrobiłem format pomyślałem, że może był zawalony i już nie dawał rady co okazało się błędem po po 2 dniach normalnego działania bez utraty kontaktu z dyskiem znów to nastąpiło i utracił, tylko że teraz w ogóle go nie wykrywa. Już nie ma fazy przejściowej raz jest raz nie, tylko stale go nie wykrywa, przywróciłem domyślne ustawienia BIOS-u ale to także nic nie dało. Do tego chciałbym dodać, że dysk w ogóle się nie grzeje jest zimnym, wiec może to być problem z kablem zasilającym niestety w zasilaczu do SATA mam tylko jeden więc nie mam jak sprawdzić czy to jego wina.
    Z góry dziękuje za rady i pomoc.

• Pomocny post
    #3 05 Maj 2013 15:44
    karolark
    Poziom 39  

Na początek silnik działa ?

• #4 05 Maj 2013 15:48
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Zasilacz to MODECOM FEEL 400ATX
    Moc max 385W~

Dodano po 1 [minuty]:

Silnik to znaczy? Jeżeli chodzi o cały komputer to włącza się i wykrywa DVD na taśmie ATA w BIOS-ie tylko nie wykrywa dysku na kablu SATA.

• Pomocny post
    #5 05 Maj 2013 15:51
    Epox
    Poziom 38  

Zasilacz badziewie... Podaj pełną specyfikacje MoBo itd. masz możliwość podpięcia do innego kompa ? Z silnikiem chodzi o to czy słychać jak zaczyna kręcić talerzami przy rozruchu ??

• Pomocny post
    #6 05 Maj 2013 15:52
    karolark
    Poziom 39  

Silnik to znaczy czy kręci - słychać jak pracuje ?
    Jeżeli nie to do zmiany transile
    A co do zasilacza to jest jego atrapa zmień na coś markowego

• #7 05 Maj 2013 16:00
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Fakt, może i badziewie ale czego się spodziewać po 7-8 latku (dokladnie nie pamiętam).

Dysk twardy: j/w
    Płyta główna: ASUS M2N-MX
    Procesor: Intel Duo Core 2,3 GHz
    Ram: 2 GB
    Karta graficzna: Nvidia GeForce 8500 GT

Jeszcze coś potrzebne ?

Dodano po 2 [minuty]:

W ogóle nie słychać pracy dysku, brak mu energii moim zdaniem, mam możliwość sprawdzenia go u kolegi.

• Pomocny post
    #8 05 Maj 2013 16:02
    Dacomos
    Poziom 33  

Jesteś pewien że masz ten procesor i tą płytę ? :D

• #9 05 Maj 2013 16:03
    KubaCzochra
    Poziom 5  

No tak

• Pomocny post
    #10 05 Maj 2013 16:04
    karolark
    Poziom 39  

No to dziwne bo cpu intela a płyta pod AMD ?

• #12 05 Maj 2013 16:07
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Pomyliłem się z laptopem, sorki.
    Procesor ADM Athlon 64x2 Dual Core Procesor 2,3 GHz

• Pomocny post
    #13 05 Maj 2013 16:12
    Dacomos
    Poziom 33  

Sprawdz czy dostaje zasilanie dysk - jeżeli tak i nie słychac silnika to do wymiany transil i rezystory R000

• #15 06 Maj 2013 13:24
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Dobra byłem u kolegi jednego i drugiego, u nich również brak pracy dysku i nie wykrywa go. Tak więc powiedziałem co mi szkoda i odkręciłem płytkę na dysku i moim oczom ukazała się spalenizna...
    Jestem prawie że pewny, że to wina tej właśnie spalenizny.
    Pytanie więc moje brzmi czy da się uratować dysk, czy bardziej opłacalne będzie kupno nowego ?

• #17 06 Maj 2013 13:29
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Ale jakie tego koszty w przybliżeniu, sam na własną rękę się nie podejmę takiego zadania... a i fundusze ograniczone ; >

• #18 06 Maj 2013 13:34
    Epox
    Poziom 38  

Podstawowe pytanie czy masz na tym dysku dane których stracić nie możesz ? Jeśli masz to trzeba kombinować. Jeśli jakoś przeżyjesz ich stratę to zakup nowego dysku. Narawa opładalna w przypadku odzysku ważnych danych w innym nie ....

• #19 06 Maj 2013 13:40
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Na danych mi nie zależy na tym dysku jest tylko czysty win xp ze sterownikami, nic więcej...
    Tak więc polecacie wymianę dysku... no cóż.
    A pytanie teraz do zasilacza, czy to jego wina ? Czy zasilacz skoro teoretyczne działa bo winą nie wykrywania był sam dysk, jest do przyjęcia, czy jednak też do wymiany ?

• #22 06 Maj 2013 13:49
    KubaCzochra
    Poziom 5  

Tak więc, dzięki za pomoc... ale jak zacznę to podsumowywać to jak już kupie lepszy dysk i zasilacz, to będzie mi żal że dobry zasilacz działa przy 7-8 letnim badziewiu i zacznę składać po kolei kolejne części, wiec muszę się 2 razy zastanowić czy bardziej opłacalne nie będzie kupno nowego komputera... a tak mi go szkoda tyle lat z jednym pc-tem.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty