Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 70 modyfikacja zwrotnicy

elektryku5 07 Maj 2013 17:40 1806 5
  • #1 07 Maj 2013 17:40
    elektryku5
    Poziom 37  

Witam.

Mam takież kolumny, nawet dają rady, tylko męczy mnie trochę tweeter, potencjometry niestety są padnięte, więc nie zmienię mu głośności, póki co dałem w szereg rezystor 10R, niestety wysokie dalej dają dość ostro po uszach.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/ty__116.jpg
    Mimo tego schematu nie ma żadnej cewki przy wysokotonowym, a potencjometr nie ma równoległego rezystora 30R.
    Co polecalibyście w takim przypadku zmienić? Większe rezystory w szeregu, czy coś innego?

• #2 07 Maj 2013 20:40
    vanissh
    Poziom 22  

Wstawiłeś schemat od Mildtonów. W Altonach tak jak piszesz nie ma tej cewki i rezystora równolegle z regulacją (inny głośnik i inny filtr), one tak grają po prostu. Regulator pracuje w zakresie od 0 do 30 omów, także zamiast tego 10-cio omowego wstaw większy z podanego przedziału, trochę bardziej przytemperujesz tą tubkę.

• #3 08 Maj 2013 13:21
    elektryku5
    Poziom 37  

No racja, z tym schematem pomyłka, u mnie jest GDWT 9/40 z SPL 100dB, więc pewnie tu jest problem, wyliczyłem na jednej stronce rezystory do tłumika i wygląda to tak:
    http://ccs.exl.info/calc_cr.html
    Alton 70 modyfikacja zwrotnicy
    Jak znajdę w sklepie o przybliżonej wartości, to będę walczył dalej.

• #4 08 Maj 2013 13:49
    vanissh
    Poziom 22  

Sama cewka rzeczywiście 6,3Ω, ale cały głosnik ma 8Ω i trochę inne wartości wychodzą. Jednak w sumie nie wiem, która wartość powinna być brana pod uwagę.
    Z drugiej strony producent stosował jeden element oporowy. Przy ustawieniu na "zero" te potencjometry mają 15Ω (liniowe).
    Z trzeciej strony ;-) rezystory do drogich nie nakleżą i można kupić garść i dopasować pod własne ucho.

• #5 08 Maj 2013 18:29
    elektryku5
    Poziom 37  

Poprawiłem obrazek na 8R.
    Dzięki za wartość potencjometru, bo teraz będą wiedział z jakimi wartościami kombinować. Kiedy jeszcze działały, to właśnie na minimum dało się słuchać.

• #6 08 Maj 2013 20:02
    vanissh
    Poziom 22  

elektryku5 napisał:
    Kiedy jeszcze działały, to właśnie na minimum dało się słuchać

Więc wstaw 30 omów (czy co tam w tej okolicy jest) i będzie na minimum (15 jest na zero czyli w środkowym położeniu). Też swego czasu z nimi walczyłem, i czyszczenie, i drugi komplet, a i tak skończyło się na rezystorze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME