X
  • #1 07 May 2013 21:53
    leonard666
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Zmywarka po pobraniu wody natychmiast ją wypompowuje sygnalizując problem techniczny diodą- koniec mycia. Sprawdziłem grzałkę, silnik pompy, przemyłem płaszcz wody oraz wzrokowo przejrzałem programator. Może to wina drożności wężyków hydrostatów bo jeden wężyk nie ma swobodnego przedmuchu. Wężyki wychodzą z dolnego zbiornika komory zmywarki i nie wiem jak są prowadzone kanały. Nie wiem co jeszcze może być do sprawdzenia.
  • #2 17 May 2013 08:04
    kobra2000
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Proponuję sprawdzić hydrostaty i wężyki prowadzące do nich. Do sprawdzenia jeszcze pływak na spodzie zmywarki. Według mnie moduł dostaje informację o przelaniu komory lub zalaniu na dnie wanny.
  • #3 17 May 2013 12:53
    leonard666
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ja również podejrzewam brak drożności w jednym z kanałów układu hydrostatu, ponieważ nie mogę przedmuchać wężyka pierwszego od drzwi zmywarki. Jeżeli wiesz jak mam je udrożnić to był bym wdzięczny za pomoc. Przypuszczam, że należy odkręcić dolny zbiornik w komorze myjącej ale może jest inny sposób.
  • #4 17 May 2013 13:29
    kobra2000
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Najwygodniej jest odkręcić boki. Położyć na plecach i zdjąć osłonę zaślepiającą dostęp do pomp itp (element 301 ze schematu) . Powinien być dostęp do wszystkich elementów.
  • #5 17 May 2013 13:31
    djmars1
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Sygnalizuje zalanie podłogi zmywarki czujnik na spodzie podłogi
  • #6 17 May 2013 14:22
    leonard666
    Level 17  
    Czujnik zalania sprawdzałem miernikiem i jest sprawny. Zmywarkę rozebrałem z bocznych ścian i zdjąłem dolną osłonę ale i tak nie ma dostępu do kanałów. Zdjąłem przewód hydrostatu z króćca dolnego zbiornika i nie znalazłem tam zanieczyszczeń. Założyłem na nowo wężyk i dmuchając w niego energicznie nadal nie mam drożności. Od strony filtra, również nie mogę namierzyć tego kanału. Dmuchając w wężyk drugiego hydrostatu powietrze przepływa swobodnie. Może macie rysunek dolnego zbiornika.
  • #7 22 May 2013 13:05
    leonard666
    Level 17  
    Sprzęt pracuje. Przyczyną był zapchany wspominany wyżej kanał hydrostatu. Aby dobrze go wyczyścić musiałem wymontować dolny zbiornik i przedmuchać go kompresorem.
    Temat zamykam.
  Search 4 million + Products
Browse Products