Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Electricity Light and Lighting ->Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
danap7
Level 1
danap7
Level 1
Post#1 08 May 2013 06:00  Topic author   

Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Witam
Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
jacekko0
Level 31
Helped: 141
Post rating: 29
jacekko0
Level 31
Post#2 08 May 2013 06:53    

Re: Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Co eksplodowało, najczęściej kondensator elektrolityczny co może się zdarzyć zwłaszcza w tanim sprzęcie.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
retrofood
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
Helped: 540
Post rating: 13
retrofood
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
Post#3 08 May 2013 07:21    

Re: Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

danap7 wrote:
Witam
Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie!
Dlaczego nie podajesz żadnych danych technicznych?
"Wybuchła"? A co "wybuchło"? Dlaczego nie poprosiłeś na miejsce kogoś kompetentnego zaraz po zdarzeniu?

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Electricity Light and Lighting -> Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu
Page 1 of 1

Similar topics to wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Lampa LED z - czujnikiem ruchu nie gaśnie (1)
Jak ominąć czujnik ruchu, żeby lampa zawsze po zmierzchu włą (3)
lampa z czujnikiem ruchu (5)
lampa z czujnikiem ruchu świeci non stop (7)
Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci. (3)
Lampa wyłączana czujnikiem ruchu. pytania i prośby (7)
Lampa z czujnikiem ruchu - pobór mocy w stanie czuwania (12)
Lampa halogenowa z czujnikiem ruchu - nie działa gdy jedzie auto (15)
Taśma Led RGB z czujnikiem ruchu (2)
Lampka LED z czujnikiem ruchu. Livarno - Lidl (14)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.066 seconds