Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu
Autor
Wiadomość
danap7
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 08 Maj 2013 06:00   

Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Witam
Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2013 06:00   

Powrót do góry

jacekko0
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Rzeszów

Post#2 08 Maj 2013 06:53   

Re: Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Co eksplodowało, najczęściej kondensator elektrolityczny co może się zdarzyć zwłaszcza w tanim sprzęcie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2013 06:53   

Powrót do góry

retrofood
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Stalowa Wola

Post#3 08 Maj 2013 07:21   

Re: Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

danap7 napisał:
Witam
Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie!
Dlaczego nie podajesz żadnych danych technicznych?
"Wybuchła"? A co "wybuchło"? Dlaczego nie poprosiłeś na miejsce kogoś kompetentnego zaraz po zdarzeniu?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu
Strona 1 z 1