X

Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

08 May 2013 06:00 DAdanap7
  • #1 08 May 2013 06:00
    danap7
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
    Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
    Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.
  • #2 08 May 2013 06:53
    jacekko0
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Co eksplodowało, najczęściej kondensator elektrolityczny co może się zdarzyć zwłaszcza w tanim sprzęcie.
  • #3 08 May 2013 07:21
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Helpful post? (0)
    danap7 wrote:
    Witam
    Długo już czytam to forum i kilka praktycznych rad mi się przydało i dlatego postanowiłem opisać to, co mnie spotkało. Do tej pory jestem w szoku.
    Wybuchła lampa led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.
    Mam w budynku od kilku miesięcy zainstalowane na klatkach schodowych lampy led dedekta. Wszystko było ok, ale w długi weekend właśnie jedna eksplodowała. Przyczyny nie znam i jestem ciekaw, czy komuś się coś takiego przydarzyło? Na szybko zmatowałem lampę z jakimś czujnikiem ruch, bo to parter i ludzie by się „burzyli”. Jestem ciekaw, co jest przyczyną takiego zdarzenia, może ktoś z forumowiczów to wyjaśni lub poda jakiś pomysł. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet tu, że to produkt amerykański i zastanawiam się czy aby na pewno jest przystosowany do polskich warunków.

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie!
    Dlaczego nie podajesz żadnych danych technicznych?
    "Wybuchła"? A co "wybuchło"? Dlaczego nie poprosiłeś na miejsce kogoś kompetentnego zaraz po zdarzeniu?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products