X

passat b5 1.9 tdi świece żarowe

piotrAudia4b51.8adr 08 May 2013 21:35
  • #1 08 May 2013 21:35
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    Helpful post? (+1)
    witam mam problem z uruchamianiem mojego paska z rana, nie podgrzewa wogóle świec żarowych dopiero jak odłacze kostke od czujnika temperatury to zaczyna grzać świece i wtedy pali na dotyk , jak nie zciągne kostki z czujnika temp.... to musze długo krecic zeby odpalił sprawdzałem świece są dobre nie ma żadnych błędów wymieniłem czujnik temperatury skasowałem bład i nic nie pomogło. dlaczego nie chce podgrzewać świec? dzieje sie tylko tak od rana po nocy potem za każdym razem pali na dotyk.prosze o pomoc.
  • #2 08 May 2013 22:23
    ladamaniac
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Bo już jest za ciepło na świece żarowe, sterownik załącza je tak do +5 stopni, powyżej już nie. Jeśli pali po zdjęciu wtyczki z czujnika temp to możesz mieć problem z ustawieniem pompy. Jeśli silnik jest ok mechanicznie oczywiście.
  • #3 09 May 2013 08:53
    benyy1
    Level 17  
    Helpful post? (-2)
    jak problem jest z pierwszym odpaleniem po nocy a potem jest już spoko to może paliwo się cofa filterek pewnie też dawno zmieniany do sprawdzenia kąt wtrysku
  • #4 09 May 2013 10:17
    Strumien swiadomosci swia
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    benyy1 wrote:
    jak problem jest z pierwszym odpaleniem po nocy a potem jest już spoko to może paliwo się cofa filterek pewnie też dawno zmieniany do sprawdzenia kąt wtrysku

Raczej na zimnym zmierzył bym sprężanie , pewnie nie ma , a uszczelnia się olejem.
    Albo dawka rozruchowa za niska.

Tak czy inaczej temat nie zakończy się happy endem .
  • #5 09 May 2013 18:52
    decybel91
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Sterownik silnika nie steruje grzaniem świec, na ciepłym mniejsze opory i dobrze pali.
    Więc przyczyną jest sam sterownik silnika, mozna go wymienić lub przerobić sterowanie świec na przycisk lub bardziej wyrafinowe metody.
  • #6 09 May 2013 20:24
    Strumien swiadomosci swia
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Np przekaźnik pod alternator.
  • #7 09 May 2013 20:51
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    A jak zapali chmura niebieskiego za nim?
  • #8 10 May 2013 18:12
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    tak jak zapali to dymu pełno ale nie zawsze

Dodano po 1 [minuty]:

od rana też powinien podgrzać swiece na zimnym ,

Dodano po 2 [minuty]:

czy jest ktoś z okolic łodzi lub z kujaw? to podjade na warsztat paskiem i bedzie wiadomo .
  • #9 10 May 2013 18:21
    coperfild
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    od rana też powinien podgrzać swiece na zimnym

kolega wyżej pisał , że jak jest powyżej 5 stopni to świece ci się nie włączą.
  • #10 10 May 2013 18:39
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    no tak ale dlaczego kontrolka od świec żarowych zapala sie tylko na sekunde i gaśnie? a przy innych dislach świeci sie dłużej i palą bez problemu,czy to krótkie świecenie sie kontrolki jest wyznacznikiem podgrzewania świec?

Dodano po 36 [sekundy]:

a może być tak że nie dogrzewają swiece?
  • #11 10 May 2013 18:51
    coperfild
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    tak było w starych dislach , nie szukaj przyczyny w tych świecach , ciśnienie na cylindrach do
    sprwdzenia , a ten tdi to na pompie jeszcze.
  • #12 10 May 2013 19:00
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (+1)
    to jest pasat z 97roku 110km 1.9 tdi. jak zdejme kostke z czujnika temp... to podgrzewa swiece i pali praktycznie na dotyk wiec wina leży po stronie elektronicznej mi sie wydaje no może sie myle bo mechanikiem nie jestem jak by silnik był zużyty to na ciepłym też by cięzko palił i nawet z rana na zimnym po podgrzaniu też by ciężko palił
  • #13 10 May 2013 19:22
    decybel91
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Bzdura że powyżej +5St C nie grzeje świec, grzeje i powinnien grzać, nie ma granicy temp. otoczenia a tylko kwestia temp. płynu chłodniczego.

Napisałem wyżej uszkodzony sterownik silnika.

Kwestia kopcenia itp. to przyczyna mechaniczna, ale nie przejmowałbym się tym.
    Pozdrawiam
  • #14 10 May 2013 19:30
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (+1)
    ja też stawiam na sterownik , a jeżeli chodzi o kopcenie to znajomy ma audi z tym samym silnikiem kopci jemu od rana i pali na tyka .

Dodano po 59 [sekundy]:

kopci ale bez przesady silnik napewno jest dobry,
  • #15 10 May 2013 19:50
    coperfild
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Jak chcesz dalej kombinować z tymi świecami to zobacz :
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270253
  • #16 10 May 2013 21:29
    ladamaniac
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    decybel91 wrote:
    Bzdura że powyżej +5St C nie grzeje świec

A kto napisał, że otoczenia? Sprecyzuję w takim razie: 1,9 TDI nie grzeje świec żarowych przed uruchomieniem silnika, przy temperaturze cieczy powyżej około 5 stopni.
  • #17 11 May 2013 08:03
    benyy1
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Jak odepniesz czujnik ster widzi -40 grzeje świece i do tego tak podnosi dawke ze wlewa prawie wiadro paliwa jak również kąt wtrysku. Daj spokój tej kontrolce skąd wiesz ze masz sprawny czujnik temperatury to że wskazówka się podnosi o niczym nie świadczy. Jedź na diagnostyke sprawdź kąt wtrysku, czujnik temp. dawkę startową i wtedy będzie można coś powiedzieć. A świece grzeją jeszcze jakiś czas go zgaśnięciu kontrolki
  • #18 11 May 2013 17:08
    decybel91
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Napisał że czujnik nowy. Ma parę rozwiązań wyżej, niech wybierze najlepszy.
  • #19 17 May 2013 19:06
    piotrAudia4b51.8adr
    Level 5  
    czujnik temperatury wymieniałem , błedy wykasowane i dalej to samo. założyłem przekaznik żeby oszukać czujnik i wszytko już gra pali na tyka .
  Search 4 million + Products
Browse Products