Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu
Autor
Wiadomość
pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: radom

Post#31 Post autora tematu 10 Maj 2013 23:17   

Re: Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu

jutro napiszę co zrobiłem i jaki efekt z tego wyjdzie,może faktycznie wezmę całą głowicę zmienię lub same zawory.pomyślę jutro i napiszę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2013 23:17   

Powrót do góry

grala1
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kalisz

Post#32 10 Maj 2013 23:33   

Nie wierzę w to aby ktoś pogiął zawory przy kręceniu wałkami rozrządu - ile to trzeba siły użyć aby je zgiąć. Chyba że ktoś jest niespełna rozumu.
Zapomnij o wymianie samych zaworów bez frezowania gniazd lub bez ich docierania. Jak już to cała głowica.
Kup manometr i zmierz to ciśnienie.
Ktoś pisał o tym by sprawdzić czy tłumikiem dmucha czy ciągnie powietrze - sprawdź to.
Można podać sprężone powietrze na cylinder przy zamkniętych zaworach i sprawdzić w ten sposób który zawór nie trzyma.
Można też patrząc na krzywki na wałkach oraz ustawiając tłok w GMP sprawdzić czy rozrząd jest poprawnie ustawiony
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#33 Post autora tematu 11 Maj 2013 00:10   

ok jutro sprawdzę czy tłok jest ustawiony w GMP i czy dmucha przez wydech czy ciągnie . zajadę też i zapytam ile cała głowica by kosztowała
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#34 Post autora tematu 11 Maj 2013 17:49   

no nic,przy przekręcaniu kołem pasowym pierwszy tłok (od strony rozrządu )jest na samej górze i w tym momencie znaki wszystkie się pokrywają.sprawdzaliśmy cienkimi przedłużkami wysokość. podczas próby odpalania jest taki pierwszy duży wystrzał powietrza z tłumika,przy kolejnym kręceniu powietrze jest wypychane lecz w o wiele mniejszym stopniu. a może to być immo? wykluczając ( może ) krzywe zawory?

Dodano po 2 [minuty]:

zamówię z neta manometr i w śroe pewnie go dostanę to sprawdzę ciśnienie. Tutaj w motoryzacyjnym mają,lecz typowo warsztatowe i po 100 euro do każdego rodzaju samochodu.tak mi powiedział sprzedający
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#35 11 Maj 2013 19:59   

Jak już się tak bardzo uparłeś na pomiar kompresji to bez pomiaru widać że jej nie ma więc nie potrzebne zakupy. Teraz jest czas na ustalenie przyczyny: sprawdzić drożność dolotu powietrza (może jakaś szmata wam wpadła do przepustnicy hehe - kiedyś znalazłem w traktorze beret), drożność wydechu (nawet jak skutecznie zatkany to i tak się odezwie ale dla pewności można odkręcić rurę od kolektora), jeśli jedno i drugie ok to zwalać głowicę.

Dodano po 5 [minuty]:

Może zapodaj jeszcze fotkę głowicy z góry ze zdjętą pokrywą tylko przed zrobieniem zdjęcia ustaw rozrząd żeby był na znakach.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#36 11 Maj 2013 20:16   

Nawet zatkany doszczętnie wydech nie da takiego odgłosu, nie ma cudów żeby tłoki bez zapłonu nabiły tam po 13atm, do podwieszenia zaworów. Zatkany doszczętnie dolot prędzej - ale to tez trzeba by przepustnicę zaspawać w gardzieli chyba. Majstry źle rozrząd złożyły, zagrzechotało, a teraz nie chcą się przyznać.
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Post#37 11 Maj 2013 20:28   

To prędzej było tak że wałki przecież nie kręcą się gładko tylko "skokami" bo sprężyny trzeba krzywkami zdusić, a jak nie szło kluczem i ręką to rurkowy wzmacniacz momentu obrotowego został zastosowany.
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#38 Post autora tematu 11 Maj 2013 20:34   

dzisiaj po zdjęciu pokrywy zaworów , kręcąc wałkiem rozrządu nie chodzą dwie szklanki zaworów , tak jakby były zablokowane bo stoją cały czas w tej samej pozycji. ale pomimo to i tak coś powinien załapać Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu

Dodano po 1 [minuty]:

sorry dzisiaj juz nie dodam tego zdjęcia ustawionymi znakami bo już odjechałem od tigry,bo ona nie stoi u mnie
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Post#39 11 Maj 2013 20:37   

Jeśli szklanki nie chodzą to na 100% zaworki zgięte - głowica out.
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#40 Post autora tematu 11 Maj 2013 20:37   

poważnie mówię ,że te skoki są cały czas, przy kręceniu wałem grzechotką gdy znaki dochodzą do siebie , następuje ten przeskok
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#41 11 Maj 2013 20:38   

Koniec pisania, głowica/silnik out. I nie bierzcie się sami więcej za samodzielną wymianą rozrządu. Wątek blokuje do czasów postępu pracy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2013 20:38   

Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#42 Post autora tematu 25 Maj 2013 16:52   

witam ponownie. głowica zmieniona i już normalnie odpala tigra, lecz jest znowu jeden problem lub dwa nawet. nie chodzi ona na trzeci cylinder , ewidentnie to słychać i nie chce się coś przełączyć na gaz i w ten sposob nie mogę też sprawdzić czy na gazie też nie chodzi na tym cylindrze.co może być teraz przyczyną? przewody,świeca , iskra sprawdzone. znaki elegancko się pokrywają bo odpala od razu za pierwszym razem. na benzynie normalnie silnik pracuje. dodam tylko ,że od gazu został odłączony filtr fazy lotnej wraz z wtryskami przy zmianie kolektorów i nic więccej. Obroty są ok 1,5 tyś.
Powrót do góry

grala1
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kalisz

Post#43 25 Maj 2013 17:50   

Jest iskra na tym 3? Paliwo podawane na 3?
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#44 Post autora tematu 25 Maj 2013 19:09   

iskra jest jak nic,dzisiaj juz nie zobacze czy leci paliwo bo troche za późno jest , ale po zdjęciu tego trzeciego przewodu ona pracuje tak jak przy w piętym. Nie ma różnicy w pracy silnika,bo jak tamte trzy się zdejmuje jeden po drugim silnik zaczyna skakać a tutaj nic.może dopiero jutro sprawdzę lub w poniedziałek
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#45 Post autora tematu 27 Maj 2013 22:34   

witam. nie mam sił do tej tigry po woli:) iskra jest,paliwo dochodzi normalnie bo świeca mokra. Może być załóżmy że wtrysk może być uszkodzony? i lać paliwo cały czas?jeśli tak to jakie były by tego objawy? rozpędzać normalnie się rozpędza,tylko na wolnych chodzi dziwnie,słychać to parkotanie cały czas.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2013 22:34   

Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#46 27 Maj 2013 23:07   

A uszczelka pod ssącym cała?
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#47 Post autora tematu 28 Maj 2013 10:19   

tak cała , ale zrobiłem coś takiego.podłączyłem laptopa bo akurat mam od gazu i wyskoczył mi komunikat o brak sygnału czasu wtryskiwacza nr 3 . zrobiłem tak,że rozkręciłem kolektor żeby dostać się do listwy i zamieniłem kostki z wtrysku z 3 na 4 i 4 na 3. Po skręceniu odpaliłem laptopa i silnik i normalnie odpalił,lecz dalej jest ten sam komunikat.dlatego też napewno nie chce się przełączyć na gaz bo wyskakuje cały czas ten błąd. poniżej obrazek jak to wygląda
Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu

Dodano po 51 [minuty]:

po odpięciu akumulatora na ok 10 min przy wyłączonym zapłonie i odpaleniu, zaczął normalnie chodzić, bo zapewne wykasował się błąd i tak samo z gazem, słychać to cyknięcie podczas przełączania na gaz i chodzi na gazie. lecz po paru minutach znowu są 4 dźwięki z brzęczyka gazu i wywala błąd na pewno i się przełącza na benzynę z powrotem i z powrotem parkocze cały czas i nie da się z powrotem przełączyc na gaz
Powrót do góry

ladamaniac
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Tarnowa

Post#48 28 Maj 2013 19:42   

Pròbnik z diody led i rezystora i już wiesz czy masz sygnał na wtryskiwacz, czy nie. Po przełożenu kostek wypadanie zapłonu poszło za wtyczką na czwarty, czy zostało na trzecim.
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#49 Post autora tematu 28 Maj 2013 21:21   

witam. włożyłem tą zwykłą diodę (z zapalniczki) w wtryskiwacz i odpaliłem , dioda się świeciła,tak ledwo ale się świeciła i nic nie zdziałam już dzisiaj bo wypadła mi ta gumka z wtrysku bo chciałem zamienic wtryski miejscami i zobaczyć jaki będzie efekt. Będę musiał jutro na szrot jechać i kupię od razu dwa wtryski i zamienię zobaczymy co się stanie. w razie coś zdjąłem klemę od aku także

Dodano po 3 [minuty]:

w sumie to nie pamiętam na którym wypadał zapłon po zamianie miejsc, ale jak były zamienione kostki i tak był komunikat że z trzeciego wtrysku brak sygnału. może wtrysk do bani.jutro lub w czwartek się okaże czy coś pomogła wymiana tych dwóch wtrysków

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam, diodę włożyłem w kostkę od 3 wtrysku a nie w wtryskiwacz:)
Powrót do góry

shalashaska
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: krakow

Post#50 30 Maj 2013 09:29   

pablo1111 napisał:
witam ponownie. głowica zmieniona i już normalnie odpala tigra, lecz jest znowu jeden problem lub dwa nawet. nie chodzi ona na trzeci cylinder ,

Normalnie dajesz czadu :D. Jeżeli nie chodzi na jeden cylinder to należy sprawdzić świecę, przewód WN, wtrysk, lub komprsję. Ale nie przepina Ci się na gaz więc znowu coś skopałeś.
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#51 Post autora tematu 30 Maj 2013 23:45   

wiem,że daję czadu:) kurde już niewiem co robić. Przewody WN sprawdzone i wymienione,świeca też, a nie chce się przełączyć na gaz bo wyskakuje ten błąd na kompie. Napisałem wcześniej,że jak odepnę od aku na parę sekund to normalnie chodzi i przełączy się na gaz i chodzi do tego momentu kiedy komp nie zanotuje z powrotem błędu o wtrysku. Wtrysk też wymieniony i to samo. Ale znalazłem temat ,że winą może być komp główny gdyż są tam 4 luty odpowiedzialne za przesył sygnału i że jak się któryś przegrzeje to ten sygnał zanika. coś w tym stylu znalazłem:)

Dodano po 2 [minuty]:

ps nie mam jak sprawdzić kompresji bo manometra nie mam tutaj
Powrót do góry

diodabg
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: dublin

Post#52 31 Maj 2013 00:08   

ale masz przeboje!!! aż mi cię szkoda...
wymiana rozrządu w H kosztuje 150euro i miałbyś kłopot z głowy...
a tak kupa stresu straciłeś te same pieniądze albo i więcej i ciągle stresujesz sie nie sprawnym autem...
oddaj auto do mechanika zapłacisz 50 albo 100eu i problem z głowy...
przecież pewnie tam pracujesz wiec wydaj troszke za usługe na której się nie znasz i będzie ok... powodzonka
Powrót do góry

ladamaniac
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Tarnowa

Post#53 31 Maj 2013 06:45   

Zerknij lepiej na wiązkę od gazu i sterownik gazowy, tu są dużo większe szanse usterki, zwłaszcza przy mocno zruszanej wiązce, kompy gazowe też padają znacznie częściej niż benzynowe - wtyczki śniedzieją zimne luty wtyczek, przekaźnikòw przełączających, rezystorów emulatorów itp.
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#54 Post autora tematu 07 Cze 2013 11:14   

witam śledzących temat:) Są postępy:) Dzisiaj zmieniłem świecę z 2 cyl na 3 cyl,bo ta na trzecim była strasznie mokra,ale napewno nie miało to wpływu na działanie na benzynie bo odizolowałem przewody co idą od wtrysków benzynowych i z 2 wtrysku bodajże zielonego przewodu poprowadziłem kabelek do przewodu do wtrysku 3 ( wszystko przy odpiętym aku) i co? chodzi na benzynie elegancko:) siedziałem tak z pół godz i czekałem aż coś się zacznie dziać i nic:)ładnie się wkręcają obroty:) nadal pozostaje gaz,bo normalnie się on przełącza na gaz ale pracuje już na trzech cały czas na gazie. I teraz trzeba wykombinowac coś z gazem:)
Powrót do góry

raczka0040
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: gorlice

Post#55 10 Cze 2013 11:51   

jaką kolego masz instalacje sekwencja czy zwykły??
Powrót do góry

kapeq
Poziom 3
Poziom 3

Post#56 11 Cze 2013 00:52   

Sprawdź czujniki
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#57 Post autora tematu 11 Cze 2013 06:48   

witam.sekwencja ESGI wtryski REGFAST czy coś takiego niebieskie,dzisiaj podłączę przewody z drugiego wtrysku na trzeci i zobaczymy czy będzie chodził. A nie będzie za niskie napięcie wtedy na wtryskach tych dwóch jak przeciągne te przewody?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2013 06:48   

Powrót do góry

raczka0040
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: gorlice

Post#58 11 Cze 2013 09:11   

Raczej zainteresowałbym się na Twoim miejscu emulatorem wtrysków skoro nie działa jeden wtrysk to tak jak by emulator go odłączał sprawdź dobrze instalację
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#59 11 Cze 2013 21:31   

raczka0040 napisał:
Raczej zainteresowałbym się na Twoim miejscu emulatorem wtrysków skoro nie działa jeden wtrysk to tak jak by emulator go odłączał sprawdź dobrze instalację
W końcu ktoś na to wpadł no no :D :D :D :)
Powrót do góry

pablo1111
Poziom 10
Poziom 10

Post#60 Post autora tematu 11 Cze 2013 22:20   

może to głupio zabrzmi , ale szukałem już tego emulatora i nie mogę go za nic znaleźć. czujnik ciśnienienia, wszystko wiem gdzie jest ale tego nie mogę zlokalizować
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Tigra nie odpala po wymianie rozrządu
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  123  Następny