Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

canon ix 4000 - nie drukuje niebieski tusz

asia.eight 13 Maj 2013 13:06
 • #1 13 Maj 2013 13:06
  asia.eight
  Poziom 2  

  Witam,

  od jakichś dwóch lat drukuję na tej drukarce i nie było problemów. Używam zamienników TFO praktycznie od samego początku. Przez jakiś czas drukowałam tylko na czarno przy pustym zbiorniku niebieskiego tuszu. Po wymianie na pełny niebieski nie drukuje. Drukarka nie wyświetla żadnych błędów ani nie wskazuje braku tuszu. Głowica została wyczyszczona i nadal nie ma poprawy. Próbowałam z innym egzemplarzem tuszu i nadal to samo. Czy może mi ktoś pomóc? Proszę :)

 • #2 13 Maj 2013 18:03
  leeart

  Poziom 33  

  Pewnie ci zaschła głowica. Należy ją udrożnić. Poszukaj na elektrodzie odblokowywanie głowic w Canonach

 • #3 13 Maj 2013 18:05
  Sługa WSI
  Spec od drukarek

  Witam,
  można odmaczać głowicę w płynie czyszczącym - było już kilka tematów na forum dotyczących czyszczenia głowicy w Canon'ach.

  Ewentualnie można wypłukać z resztek tuszu jeden ze zużytych zamienników a następnie zalać go płynem udrażniającym lub płynem do mycia szyb zawierającym amoniak (np. "Mr. Muscle"). Taki "zamiennik", z założonym czipem Cyan (czip może być "pusty"), zakłada się w miejsce tuszu Cyan, wprowadza się drukarkę w tryb serwisowy i wykonuje głębokie czyszczenie. Kiedy w miejsce tuszu założony jest pojemnik z płynem udrażniającym to nie wolno drukować!

  Taki zbiornik czyszczący można potrzymać kilka dni, codziennie uruchamiając drukarkę w trybie serwisowym i robiąc przynajmniej jedno głębokie czyszczenie. Na koniec zmienia się zbiornik czyszczący na normalny tusz i od razu należy wykonać przynajmniej jedno głębokie czyszczenie. Dopiero wtedy można wydrukować test dysz.

  A właśnie, jak wygląda test dysz, czy możesz podrzucić skan lub zdjęcie?

 • #4 15 Maj 2013 08:29
  asia.eight
  Poziom 2  

  Dziękuję za wskazówki,
  Test dysz wygląda tak:
  canon ix 4000 - nie drukuje niebieski tusz

  Głowica była czyszczona płynem czyszczącym aż do momentu ukazania się niebieskich smug na chusteczce. Może za krótko, spróbuję ją pomoczyć dłużej lub nalać płynu czyszczącego do niebieskiego zbiornika.

  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty