X
  • #1 14 May 2013 19:59
    pbmaks
    Level 6  
    Helpful post? (-3)
    Witam serdecznie posiadam Taki problem
    Włączyłem po kilku dniach nie używania Tablet wyżej wspomniany Goclever T76
    na androidzie (fabrycznie nie rootowany) po jakimś czasie oczekiwania pojawiła się ikonka robocika androida z otwartą skrzynką i znakiem uwaga.
    Po kilku minutach Tablet się wyłączył. Próbuje go włączyć niestety żaden przycisk nie działa, w momencie kiedy podłączam go do ładowania nie widać na ekranie ikonki baterii. tak samo nic nie pokazuje się jeżeli podłączam go przez usb do komputera.
    poradźcie mi czy jest jakiś sposób żeby go zresetować ??
    dzięki z góry za pomoc
  • #2 19 May 2013 09:18
    gangsta529
    Level 14  
    Helpful post? (-3)
    Prawdopodobnie w dolnym lewym lub prawym rogu będzie się znajdował mały otworek (ew. może być na innej krawędzi urządzenia) lecz proszę nie mylić z mikrofonem, jest to tzw. twardy reset, podłącz urządzenie do ładowarki i spinaczem do papieru (drucikiem) wciśnij przycisk na parę sekund.
  • #3 02 Jul 2013 10:36
    zielony29
    Level 8  
    Helpful post? (+4)
    Dołączam się do tematu, Tablet włącza się, pojawia się ekran powitalny i tak zostaje... na wieki. Reset i wgrywanie aktualizacji nic nie daje. POMOCY !!! :cry:

Do gangsta529
    W tym modelu, drucikiem możesz sobie jedynie w uchu pogrzebać. :D
  • #4 02 Jul 2013 14:07
    don_rikardo
    Level 11  
    Helpful post? (-1)
    Witam ! Podłączę się do tematu --- najlepiej wejść na stronę Gooclevera i tam odpowiedź jest na pewno !! Nie pamiętam dokładnie ale chyba -- trzeba wcisnąć równocześnie przycisk głośności "minus" i przycisk włącznika głównego i jak się pokaże ekran startowy to przycisk włącznika należy puscić ale dalej trzymać "minus" do momentu aż sie pokaże ludzik z wykrzyknikiem --- ale dalej nie pamiętam kolejności działań ---- najlepiej wejść na stronę gooclevera i dalej wybrać stronkę z tabletami -- a potem poszukać swojego modelu. Na stronie z wybranym modelem (uważnie patrzeć) jest opcja porady - czy coś takiego-- napisane takim bladym drukiem. Tam jest odpowiedź na te dolegliwości.
    Pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

Przepraszam ---- w odpowiedzi powyżej podałem jak się wchodzi na aktualizacje oprogramowania tabletu OVERMAX DUALDRIVE ! Ale na stronie goclevera jest opisane jak wejść i jak pobrać aktualizacje.
  • #5 02 Jul 2013 16:15
    zielony29
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Tak jak opisałeś uruchamia się właśnie ASR (Android System Recovery) jednak właśnie poprzez to urządzenie nie można zaktualizować oprogramowania gdyż przerywa ono wgrywanie komunikatem "instalation abortet"
  • #6 02 Jul 2013 23:38
    don_rikardo
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Ale szukaj na stronie Goclevera ---- jest tam temat ----nie działajace przyciski boczne ----czy coś takiego
  • #7 04 Jul 2013 18:13
    GoClever Support
    Level 12  
    Positive voted Helpful post? (+9)
    Witaj pbmaks,
    przede wszystkim spróbuj naładować urządzenie przez ładowarkę, a nie przez USB. Wykluczy to ewentualne problemy z niepełnym naładowaniem.

Spróbuj przeprowadzic restart urządzenia wg. poniższej procedury:
    1. Podłącz ładowarkę do tabletu, aż się pojawi ikona ładowania i poczekać koło 20min w przypadku gdy było nie ładowane dłuższy czas
    2.Wciśnij (Vol-) + Włącznik i trzymaj do pojawienia się logo Android, po czym puść Włącznik, ale trzymaj nadal (Vol-)
    3. Na ekranie pojawi się logo Android z wykrzyknikiem wtedy puść (Vol-)
    4. Wciśnij jednokrotnie (Vol-) pojawi się menu
    5. Ponownie wściśnij kilkukrotnie (Vol-) do momentu przejścia na "wipe data/faktory reset"
    6. Następnie wciśnij (Vol+) aby zatwierdzić.
    7. (Vol-) wciskamy aż to wybrania Yes i teraz wciskamy (Vol+)
    8. Po wykonaniu opcji wybrać "reboot system now" przyciskiem (Vol-) i zatwierdzić (Vol+)

Jeśli postępujesz zgodnie z powyższym i pojawia się komunikat "instalation aborted" określ dokładnie w którym momencie / na jakim etapie. Będzie mi łatwiej ustalić przyczynę.

Pozdrawiam.
  • #8 05 Jul 2013 11:47
    zielony29
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Wielokrotnie postępowałem tak jak w Twoim opisie lecz po restarcie dalej następowała zawiecha na ekranie powitalnym. W związku z powyższym chciałem zaktualizować do nowszej jak sądzę wersji, bo tabek od nowości nie był aktualizowany. Ściągnąłem wersję 1205 i usiłuję ją wgrać z karty pamięci przez Android System Recovery. Nie idzie, tak jak z resztą wersji. Zaczyna się instalować, myśli, myśli i w końcu przerywa instalację komunikatem "instalation aborted". Po podłączeniu do kompa przez USB, komputer nie rozpoznaje urządzenia choć wcześniej wszystko było Oki.
    Tablet z bodajże marca ale gdzieś mi się paragon zapodział i jest kiszka.

Poszukam jeszcze na stronie GoClevera ale wątpię żebym tam coś znalazł sensownego.
  • #9 27 Sep 2013 14:40
    1marek133
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Mam ten sam problem. U mnie po próbie aktualizacji wyskakuje instalation aborted. Ekran jak na zdjęciu.
    Goclever/T76GPSTV - Tablet nie chce się włączyć , nie reagują przyciski
  • #10 30 Sep 2013 11:00
    GoClever Support
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jeśli nie działa aktualizacja softu, może lepiej nie kombinować na siłę i zgłosić urządzenie na gwarancję do serwisu. Robi się to poprzez formularz na stronie: http://www.goclever.com/pl/pomoc,c3/procedura-serwisowa,a104.html
  • #11 11 Mar 2014 14:59
    brynek
    Level 20  
    Helpful post? (-3)
    Czy rozwiązał ktos ten problem, mam to samo.
  • #12 02 May 2014 11:16
    Oświetleniowiec
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Proszę o pomoc!
    Kilka lat temu kupiłem sobie tab 104.2.
    2 miesiące po skończeniu gwarancji zepsuł mi się ekran. Wymienili mi ekran za 315 zł w serwisie.(dodatkowo zresetowali tablet) Po wymianie ekranu 3 górne przyciski zaczęły wariować.(samoczynne cofanie, zwiększanie i zmniejszanie głośności) Po rozładowaniu tabletu pojawiał się robot androida z otwartą skrzynką i znakiem uwaga. Teraz nie reaguje na włączanie.(bateria jest naładowana)
  • #13 15 May 2014 21:06
    lusia777
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Miałam tą samą sytuację. Oddałam do serwisu. Stwierdzili, że nie da się naprawić i tablet wymienili na nowy. Tym razem dostałam Overmax Quattator 7. Używałam go do pierwszego, pełnego rozładowania baterii. Naładowałam ją i już nie odpaliłam sprzętu. Na ekranie cały czas świeci się nazwa firmy. Jutro wracam do sklepu. Te wszystkie tablety to jeden szajs. Mam dość.
  • #14 15 May 2014 21:14
    Oświetleniowiec
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Tablet oddałem do serwisu.
    Na razie status to oczekiwanie na naprawę. Jak będzie wiadomo to napiszę w czym był problem.
  • #15 15 May 2014 21:30
    kępes12
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    to i tak dużo ja miałem za naprawę 350 zł. wyświetlacza w tab 7500
  • #16 15 Jul 2014 12:02
    rydzek89
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Do: GoClever Support

Dzięki za pomoc. Zrobiłem tak jak napisałeś i tablet jak nowy:)
    Nie mogłem go załączyć. Włączając pokazywała sie ikonka Androida i jak miała pokazać się tapeta tablet wyłączył się automatycznie. Jeszcze raz dzięki.
  • #17 15 Jul 2014 22:16
    Oświetleniowiec
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    W tablecie uszkodzony był przycisk reset i włączający.
  • #18 15 Aug 2014 11:56
    MarianZam
    Level 17  
    Helpful post? (-1)
    Goclever/T76GPSTV - Tablet nie chce się włączyć , nie reagują przyciski

Witam wszystkich. Mam taki sam efekt jak kolega. Tablet się nie uruchamia a próba aktualizacji daje ekran jak wyżej. Może jest to uszkodzenie pamięci wewnętrznej?
  • #19 15 Aug 2014 13:40
    Oświetleniowiec
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Też tak myślałem, ale to był uszkodzony przycisk resetu (cały czas wciśnięty), dlatego przy włączaniu prosi o zgodę na reset pamięci wewnętrznej.
  • #20 26 Aug 2014 19:42
    MarianZam
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    A udało się komuś wgrać oprogramowanie przec komputer? Ja nie mogę sciągnąć sterowników to tego tableta. Pobrałem juz 3 paczki sterowników ale windows nie rozpoznaje ich.
  • #21 27 Aug 2014 10:56
    Oświetleniowiec
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Jaką masz wersję windowsa? Mi się udało wgrać nowy soft do tab a73 przez windows xp
  • #22 27 Aug 2014 10:59
    MarianZam
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    mam widows 7
  • #23 27 Aug 2014 11:37
    klarun
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    Z windowsem 7 może rzeczywiście nie działać
  • #24 31 Aug 2014 15:30
    MarianZam
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    A co może oznaczać ten wpis przy próbie instalacji systemu?

E:Error in /tmp/sideload/package.zip
    (Status 7)

Plik update.zip wzięty ze strony goclever
  • #25 26 Aug 2015 22:27
    marvolo.r
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam taki sam problem z Goclever terra 101. Włączam tablet, pojawia się logo Goclever, gra muzyczka i na tym się kończy. I mogę tak godzinami powtarzać czynności i nic więcej się nie dzieje. Tablet ma parę miesięcy i pierwszy raz coś takiego się dzieje. Próbowałam polecanego wyżej sposobu z Vol- niestety żadna ikonka androida się nie pokazuje. Tablet w ogóle nie reaguje na taki zabieg. Reset awaryjny z małym otworkiem też nie działa. Oddałabym do reklamacji gdybym nie zgubiła paragonu. Ratujcie proszę!
  • #26 10 May 2016 08:03
    eauto
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Wczoraj o tej porze mialem ten sam problem tzn tablet w/w zgon, uruchamiał się do ekranu "android". Przeglądałem wszystkie fora i "wszystko" przerobilem....
    jak już masz dość to wejdź na chomika i po insrtrukcji pdf zrób aktualizacje i unbrick jak trzeba.
    Instrukcja była dla mnie skomplikowana (jak pilot od TV)
    ... ale poszlo w pół godziny.
    powodzenia

http://chomikuj.pl/cichy83/Tablety/Goclever/Goclever+T76+GPS+TV+unbrick
  Search 4 million + Products
Browse Products