X
  • #1 15 May 2013 22:45
    skim
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Mam dekoder wiwa hd80 mini
    Pewna niezwykle uzdolniona istota urwała w nim gniazdo antenowe. Wymienić to nie problem. Nie wiem tylko w jaki sposób otworzyć tą obudowę i jej nie połamać? Na spodzie jest aż jedna śrubka, dalej są zapewne jakieś zatrzaski (trzymają jak zaraza). Tylko gdzie ich szukać i w którą stronę są zwrócone, żeby ich nie wyłamać?

Sprawa trywialna, ale będę wdzięczny za pomoc :)
  • #2 15 May 2013 22:53
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Trzeba pokombinować.
    skim wrote:
    Wymienić to nie problem.
    Nie był bym taki pewny. :-)
  • Helpful post
    #3 29 May 2013 09:52
    wieniufa
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Pytanie wcale nie banalne. Nie jest tak łatwo ten dekoder rozebrać. Trzeba górną pokrywę zdemontować przez odginanie tylnych krawędzi . Zatrzaski są około 1 cm od krawędzi. Dwa boczne zatrzaski są lepiej usytuowane. Można próbować je odgiąć przez pierwsze górne boczne szczeliny wentylacyjne.Jedna jest bardzo blisko gniazda audio cinch i drugą symetrycznie w tej samej odległości z drugiej strony.
  • #4 04 Jun 2013 16:28
    skim
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Problem rozwiązany ;)
    Faktycznie, znalazłem te zatrzaski. Ogólnie widzę, że to jest urządzenie typu "jednorazówka" (obudowa nie nadaje się do otwierania w celu naprawy). Otworzyłem bez wyrządzania większych szkód.

radekrpisz wrote:
    skim wrote:
    Wymienić to nie problem.
    Nie był bym taki pewny. :-)

No faktycznie :) Takie gniazdo znaleźć w elektronicznym to jest poważny problem, albo chociaż inne, ale takie które będzie pasować. Zrobiłem tak: zdjąłem metalową osłonę gniazda, przylutowałem wewnątrz krótki odcinek koncentryka, przymocowałem metalową osłonę z powrotem i na końcu kabla przymocowałem gniazdo :P Trochę inaczej niż przewidział producent, ale działa :)

Dziękuję kolegom za pomoc :)
    Pozdrawiam ;)
  Search 4 million + Products
Browse Products