Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Clarus V51 - Działają tylko 2 z 6 wyjść głośnikowych, brak pilota.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Audio Początkujący -> Clarus V51 - Działają tylko 2 z 6 wyjść głośnikowych, brak pilota.
Autor
Wiadomość
viper512
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Nowy Sącz

Post#1 Post autora tematu 16 Maj 2013 17:28   

Witam.

Kuzyn miał wyrzucać kino domowe Clarus V51, ale jednak postanowił podarować mi je. Niestety nie ma do niego pilota, bo gdzieś zginął. Instrukcji tez nie.

Problem jest taki, że po podpięciu kina do TV i wpięciu głośników, okazało się że działają tylko 2 frontowe wyjścia na głośniki, a pozostałe 4 w tym subwoofer nie działają.
Na tym forum wyczytałem gdzieś, że pewnie jest ustawione na stereo i trzeba przełączyć, ale ja niestety nie mam pilota. Czy jest możliwe, aby zrobić to bez niego?
Ewentualnie, czy możnaby dokupić gdzieś takiego pilota? Szukałem na allegro - żaden tani pilot nie obsługuje tej marki. Próbowałem jakoś ustawić pożyczonego pilocika Vivanco UR12, ale nie udało się zrobić, by to działało.
Czy jest możliwe, że piloty programowalne będą z tym sprzętem działać? Szkodaby wyrzucić kasę w błoto.
Zna ktoś może jakiś sposób na uruchomienie 5.1 ?

Za wszystko z góry dziękuję,
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Maj 2013 17:28   

Powrót do góry

Olek II
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: gdzieś na podkarpaciu

Post#2 17 Maj 2013 11:51   

Re: Clarus V51 - Działają tylko 2 z 6 wyjść głośnikowych, brak pilota.

viper512 napisał:
Zna ktoś może jakiś sposób na uruchomienie 5.1 ?

Pewnie, trzeba na wejście podać sygnał 5.1. Ile informacji jest na forum, tylko poczytać. Jeśli nie ma na wejściu sygnału 5.1, dekoder nie zacznie dekodować i grają tylko dwie kolumny.
Powrót do góry

deejaykari96
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 17 Maj 2013 15:42   

Mam pewną koncepcję na to. Jeśli nie zależy Ci na 5.1 możesz spróbować połączyć tak, jak w załączonym rysunku (mistrzem painta nie jestem, ale wiadomo o co chodzi) W ten sposób podasz sygnał 2.0 na 6 gniazd, i wszystkie głośniki będą grać. Ale niech inni się wypowiedzą, być może mają lepszy pomysł. Jest też druga opcja, Nokia z symbianem, oraz podczerwienią i oprogramowanie iRemote, być może znajdziesz pilot do swojego zestawu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2013 15:42   

Powrót do góry

viper512
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 17 Maj 2013 16:26   

Nie ma raczej wejścia 5.1, bo jest albo przez coaxial (którego nie mam w TV, albo przez złącze euro, albo przez chyba 2x chinch.

Nie bardzo jest gdzie tego JACKa wpiąć.. Ew na chinche.

A możnaby zrobić tak, żeby pod 1 wyjście wpiąć 2 głośniki + sub, a pod drugie 2 głośniki +front, czy nie bardzo? Mogłoby coś paść?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2013 16:26   

Powrót do góry

Olek II
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 17 Maj 2013 17:23   

Wystarczy podłączyć wtyk euro, lub chinch. Warunkiem grania wszystkich głośników, jest dostarczenie dźwięku w systemie 5.1. Inny sposób nie istnieje.
Powrót do góry

viper512
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 17 Maj 2013 17:30   

No tak. Mam podłączone przez eurozłącze pod TV, ale idzie tylko dźwięk 2.0, reszta kanałów nie działa. Z tym że to chyba nie ma wejścia 5.1 tylko jakby on go konwertuje pod 5.1. Ale może się mylę..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2013 17:30   

Powrót do góry

wolek14
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jeleśnia

Post#7 18 Maj 2013 13:05   

Jeśli to ten sam amplituner, to masz odpowiedź.

Olek II, jak chcesz przesłać 5.1 za pomocą Scart?

Tutaj nie ma wielośladowego 5.1, tylko sztuczne poszerzenie panoramy za pomocą jakiegoś procesora. A pewnie aktywować go można tylko z pilota. Być może nawet tego nie ma, i tylne kolumny są "dla picu", a dźwięk z tylnych i przednich kolumn jest identyczny. Fakt faktem jest taki, że dobrze by było sprawdzić końcówki mocy dla tych kanałów. Chyba że jest tam jakaś czterokanałowa hybryda, wtedy złączyć równolegle wejścia.
Powrót do góry

Olek II
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 18 Maj 2013 13:22   

wolek14 napisał:
Olek II, jak chcesz przesłać 5.1 za pomocą Scart?

Normalnie, poczytaj trochę na ten temat. Jeśli dźwięk z telewizora będzie 5.1, to z gniazda scart będzie zakodowany 5.1 w lewym i prawym kanale. Dekoder 5.1 jest w Clarusie.

viper512 napisał:
Mam podłączone przez eurozłącze pod TV, ale idzie tylko dźwięk 2.0, reszta kanałów nie działa

Pisałem wyżej, brak dźwięku 5.1 z telewizora. Z tego co wiem, żadna stacja nie nadaje programów z dźwiękiem przestrzennym, w stereo i owszem. Kiedyś TVN nadawał filmy z dźwiękiem przestrzennym, a odpowiednia informacja była pod logo stacji.

Jeśli w sygnale brak informacji o przestrzenności dźwięku, to skąd mają kolumny wiedzieć co przetwarzać? to tak jakby ktoś chciał odbierać I program radiowy na długich w stereo.

Proponuję tak, podłączyć z odtwarzacza DVD przewodem chinch lewy i prawy kanał, odtwarzać jakikolwiek film, którego dźwięk jest 5.1. Jest tego mnóstwo, a informacja o dźwięku jest na krążku. Dźwięk będzie przestrzenny na wszystkich głośnikach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Audio Początkujący -> Clarus V51 - Działają tylko 2 z 6 wyjść głośnikowych, brak pilota.
Strona 1 z 1