Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2

[ + ] [ - ]
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2
Autor
Wiadomość
banditosp
Poziom 12
Poziom 12

Post#31 Post autora tematu 01 Lip 2013 22:54   

Re: Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2

Skończyłem kompresorek który zacząłem budować w tamtym roku dla kolegi a który był trochę opisany w starym temacie .
Kilka fotek i film po niżej :
Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2 Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2 Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2 Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2 Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2
http://www.youtube.com/watch?v=MPlMuicBw38
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2013 22:54   

Powrót do góry

banditosp
Poziom 12
Poziom 12

Post#32 Post autora tematu 07 Lip 2013 10:05   

Wersja w 100% kompletna z filtrem oraz rączką :-)
Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2 Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2
Powrót do góry

toomeek15
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Targanice

Post#33 07 Lip 2013 16:16   

Ile trwa "ładowanie" całego zbiornika ?
Powrót do góry

banditosp
Poziom 12
Poziom 12

Post#34 Post autora tematu 07 Lip 2013 21:04   

100 sekund .
Powrót do góry

darekwko
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Koszalin

Post#35 11 Lip 2013 23:01   

Pełny szacunek za pomysł estetykę wykonania i wytrwałość. Możesz zrobić i myślę, że będzie dużo zainteresowanych schemat takiej sprężarki z agregatem z lodówki. Sam niedługo wymieniam lodówkę i chętnie coś takiego zrobię. Przydałby się schemacik wykaz części i koszty wyszczególnionych części.
Powrót do góry

Maro220
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Częstochowa / Gliwice

Post#36 20 Lip 2013 23:18   

Polecam artykuł :

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/warsztat-rc/kompresor-czyli-jak-malowac-przy-pomocy-starej-lodowki/
Powrót do góry

kaziowichura
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: xxx

Post#37 11 Sie 2013 14:18   

Temat dobrze mi znany - parę już takich zrobiłem

Jest parę filmów o tym jak kompresor przetestować (sprawdzić uzwojenia), usunąć z lodówki i potem podłączyć. Niestety przyda się do tego angielski.

Ogólnie o tym jak taki już wymontowany kompresor wygląda ->

Link

Jak zdemondować z lodówki i gdzie ciąć ->

Link

Jak sprawdzić uzwojenie ->

Link

Powrót do góry

mirek301
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mazowieckie

Post#38 11 Sie 2013 15:47   

Rozwodzicie się nad tym tematem,aa ja nie widzę tu jednej podstawowej rzeczy !!!
Jak został rozwiązany problem smarowania łożysk silnika jak o tłoka sprężarki w agregacie od lodówki ???
Gdy pracuje on w lodówce spręża czynnik chłodzący jak i olej zawarty w instalacji !!!
Poza lodówka pracował będzie na sucho taka jest prawda.
Gra nie warta jest świeczki poza zastosowaniem w modelarstwie bo na dłuższą metę agregat stanie dęba bez smarowania.
Powrót do góry

CMS
Moderator
Moderator

Miasto: Warszawa, Jelonki

Post#39 11 Sie 2013 16:02   

Przecież nikt z budujących taki kompresorek, nie wylewa z niego oleju. Gdyby go usunąć to faktycznie agregat szybko by się zatarł.

Pozdrawiam.
CMS
Powrót do góry

kaziowichura
Poziom 14
Poziom 14

Post#40 11 Sie 2013 16:02   

Dlatego właśnie co jakiś czas warto dodać oleju do wlotu powietrza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sie 2013 16:02   

Powrót do góry

mirek301
Poziom 16
Poziom 16

Post#41 11 Sie 2013 16:29   

Zwróc uwage ze silnik w agregacie jest caly czas w oleju co ułatwia mu także chlodzenie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sie 2013 16:29   

Powrót do góry

kaziowichura
Poziom 14
Poziom 14

Post#42 11 Sie 2013 17:03   

Dużo takich zbudowałeś Mirek i używałeś ?? Wnioskuje że zero - a ja troche tak. A jak chcesz to wchodzisz na net i szukasz haseł 'silent air compressor'

Pewna niemiecka firma Werther compressors robi dokładnie takie same kompresory. Tu masz gotowy komercyjny produkt z wszystkimi atestami itd. ->>>
http://www.axels-modellbau-shop.de/katalog/images/product_images/popup_images/2471_0.jpg
MASA firm takie robi i nie ma w tym nic dziwnego.
Powrót do góry

mirek301
Poziom 16
Poziom 16

Post#43 13 Sie 2013 12:52   

Tak się składa ze parę sztuk zbudowałem i używałem już w latach 90-tych ubiegłego wieku, ale powiem tyle ze sprężone powietrze jest potrzebne w serwisie elektroniki chodzi o dzisiejsze czasy a w tamtym czasie używany był do malowania obudów urządzeń elektronicznych i czasem pompowania kół w simson-ie

Tak zgodzę się z tym ze różne firmy robią podobne rozwiązania ale jedno co rożni twoja konstrukcje od tych wykonanych przez firmy to:

1 - sprężarka wygląda podobnie jednak nie jest to agregat stosowany w lodówkach, a wykonany na zamówienie firmy i rozwiązano tam problem smarowania silnika i tłoka
2 - rozwiązano problem chłodzenia silnika wewnątrz obudowy

Jak zachowały mi się jeszcze zdjęcia na dyskach MO (dawno nie używałem tego napędu) to umieszczę je w tym temacie albowiem porównywałem budowę sprężarki w uszkodzonym agregacie z lodówki i stosowanym w fabrycznych kompresorach jakiego przykład podałeś na zdjęciu.
Powrót do góry

kaziowichura
Poziom 14
Poziom 14

Post#44 13 Sie 2013 17:34   

Różnic z tego co wiem praktycznie nie ma - olej dostaje się małą spiralą wydrążoną w wale silnika i spryskuje całe wnętrze kompresora. Do obejrzenia na paru filmikach na YT gdzie rozcinają obudowy agregatów.
Najcieplejsza zawsze jest górna część urządzenia bo to właśnie na górną sciankę wpada olej. Problematyczna jest jedynie stosunkowo niska powierzchnia zewnętrzna agregatu więc nie oddaje on ciepła tak efektywnie jakby mógł gdyby miał ożebrowanie na zewnętrznej powierzchni.

Eksperymentowałem nawet z aktywnym chłodzeniem powietrzem a nawet umieszczaniu kompresora w pojemniku z płynem. ta ostatnia metoda jest najlepsza ale wymaga płynu nieprzewodzącego prąd
Powrót do góry

mirek301
Poziom 16
Poziom 16

Post#45 15 Sie 2013 02:05   

kaziowichura napisał:

Eksperymentowałem nawet z aktywnym chłodzeniem powietrzem a nawet umieszczaniu kompresora w pojemniku z płynem. ta ostatnia metoda jest najlepsza ale wymaga płynu nieprzewodzącego prąd

Tu można z powodzeniem zastosować olej transformatorowy.

Zgodzę się z tym co napisałeś ale widziałeś rozcinany agregat od lodówki, a budowa agregatu stosowanego w przedstawionym na zdjęciu fabrycznym kompresorze jest nieco inna. podobny jest tylko z zewnątrz.
Powrót do góry

elkjotexxl
Poziom 6
Poziom 6

Post#46 13 Wrz 2013 17:42   

Skoro o kompresorach z lodówki to wrzucę tu swój projekt może ktoś coś podpatrzy . Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2

A tu link do filmiku dokladniej wszystko widac https://www.youtube.com/watch?v=mpk-yaf5k4c
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu   [ + ] [ - ]    Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> Kompresorek do malowania ze sprężarką z lodówki 2
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12