Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Beats Audio - douszne - otworzenie obudowy

domar14 17 Maj 2013 20:11 3552 10
  • #1 17 Maj 2013 20:11
    domar14
    Poziom 8  

Witam, mam nietypowy problem. Posiadam douszne słuchawki Beats Audio od HTC Sensation XE, które są bardzo drogie a nie działa jedna ze słuchawek. Sprawdziłem miernikiem i wiem, że problem leży po stronie słuchawek, a nie po stronie mini jack'a. Nie mam kompletnie pomysłu jak otworzyć obudowę..
    Obudowa jest metalowa. Raczej na pewno jest podzielona na dwie części i czymś przyklejona. Ma ktoś pomysł jak się tam dostać? Kombinerkami trochę niewygodnie jest.

Pozdrawiam

• #2 17 Maj 2013 20:15
    Gunslinger
    Poziom 27  

Silikon jest zdejmowany? Bo zasłania trochę. Co do tego, to trzeba użyć odpowiedniej siły w odpowiednim miejscu. Na zdjęciu jednak nawet nie widzę miejsca klejenia.

• #3 17 Maj 2013 21:13
    flubber.trip
    Poziom 27  

Njaprawdopodobniej miejsce klejenia jest w miejscu które zaznaczyłem na zdjęciu. Spróbuj delikatnie dookoła podważać to nożem.

• #4 17 Maj 2013 22:20
    domar14
    Poziom 8  

Zaznaczyłem miejsce klejenia. Nożem odpada, obudowa jest metalowa i nie da rady zrobić tego nożem. Silikon można ściągnąć, ale to nic nie daje.

pozdr

• Pomocny post
    #5 17 Maj 2013 22:26
    flubber.trip
    Poziom 27  

To jest odlew prawdopodobnie aluminiowy lub podobny stop i powinno puścić. Nie twierdzę że będzie łatwo ale powinno się dać. Ewentualnie można by to spróbować potraktować jakimś rozpuszczalnikiem, np. acetonem albo nitro, ale wtedy istnieje duże ryzyko zalania i zdeformowania membrany przetwornika.

• #6 17 Maj 2013 22:31
    domar14
    Poziom 8  

Rozumiem, może to jest dobra opcja z tym rozpuszczalnikiem. A czy podgrzanie obudowy może spowodować osłabienie kleju?
    Osobiście mam pewną koncepcję. Solidnie złapać jakimś narzędziem z jednej i z drugiej strony i podważyć, ale nie mam pojęcia czym. Kombinerki odpadają, bo się obsuwają i niszczą obudowę.

• #7 17 Maj 2013 22:38
    flubber.trip
    Poziom 27  

Podgrzanie odpada, membrana to cienka folia która moment się odkształci. Jak wcześniej już pisałem najlepszą opcją wydaje się nóż (już kilka podobnych słuchawek tak otworzyłem). Trzeba najpierw dookoła "objechać" profilując rowek, a potem delikatnie podważać z każdej strony aż puści.

• #8 18 Maj 2013 00:36
    domar14
    Poziom 8  

Udało się otworzyć (kombinerkami i obcęgami), ale teraz mam kolejny problem. Jedna słuchawka działa dobrze, a druga znacznie ciszej. Ma ktoś jakiś pomysł? Najprawdopodobniej coś z kablem, w którymś miejscu być może jest przerwany, ale jak to sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc,
    pozdr

• #9 18 Maj 2013 15:00
    flubber.trip
    Poziom 27  

Są chyba tylko 3 możliwości dla czeo gra ciszej. Albo jest gdzieś lekkie zwarcie (np. jeden drucik przewodu mający dość znaczny opór), albo cewka jest uszkodzona (porównaj rezystancje obu słuchawek miernikiem), albo uszkodzenie mechaniczne (np. odkształcona membrana).

• #10 18 Maj 2013 15:38
    domar14
    Poziom 8  

Dokonałem odpowiednich pomiarów i wnioskuję, że albo jest gdzieś małe zwarcie tak jak pisałeś, albo w którymś miejscu w kablu jest przerwane prawie całkowicie jedno z połączeń między przyciskami a głośnikiem. Druga opcja jest bardziej prawdopodobna, ponieważ przy wczorajszym majsterkowaniu okazało się, że ten drugi głośnik nie działał, bo było całkowicie przerwane jedno połączenie w kablu, jakieś 5cm od głośnika. I może podobnie jest z drugim, tyle że może jest nie do końca przerwane i dodatkowo w tym miejscu jest małe zwarcie. Jest jakiś sposób na zlokalizowanie miejsca przerwania pod kablem?

• #11 10 Gru 2013 14:56
    niemawolnychnickow
    Poziom 9  

Witam kolegę, nie wiem czy już się uporałeś z problemem, i przepraszam, że odkopuje temat ale znam chyba rozwiązanie :)
    W tulejke na której jest gumka jest mała gąbeczka, która mogła się dosunąć do membrany, zdejmij gumkę, zdejmij tą siatkę która tam jest i małym drucikiem/śrubokrętem wyciągnij gąbkę, poturlaj ją trochę w palcach i włóż z powrotem. Co do rozklejania słuchawki, wystarczą dłonie i trochę cierpliwości, ewentualnie dookoła klejenia można pojeździć śrubokręcikiem :) Pozdrawiam, Kamil.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME