Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór wzmacniacza audio do własnego projektu

screeno 19 Maj 2013 12:23 1533 6
  • #1 19 Maj 2013 12:23
    screeno
    Poziom 6  

Witam od jakiegoś czasu "konstruuje" docka do iPoda nano 6gen. jako prezent dla siostry na urodziny zamieszczam zdjęcia z góry przepraszam za jakość zdjęcia robiłem przed chwilą, cała konstrukcja jest dość ładna i pomysłowa wykonana z włókna szklanego polakierowana lakierem samochodowym i przyozdobiona złotymi i mosiężnymi elementami. Sterowana z pilota, posiada bluetooth audio reciver i neony widoczne na zdjęciach, które świecą w rytm muzyki. Wszystko idzie dobrze części skompletowane ale mam jeden problem dopiero teraz to widzę myślałem że nie będzie z tym problemu a jednak. Głośniki pochodzą z kina domowego LG(4x70W 8ohm) i głośnik basowy z głośników komputerowych Logitech X-530 (25W RMS 4ohms 100Hz). Chyba przesadziłem bo głośniki dobierałem dlatego że takie miałem i ładnie wyglądają już nie mogę ich zmienić z powodów konstrukcyjnych, a nie potrafię ich napędzić. Mianowicie okazuje się że ciężko o taki wzmacniacz na 220V a o taki mi chodzi próbowałem podłączyć samochodowy pod 12V bo mam zasilacz ze starego laptopa (6A 12V 120W) ale nic i tu pojawia się moja prośba może ktoś zna sposób na podłączenie tych 5 głośników (fajnie by było żeby dodać zwrotnicę do basu). Może ktoś za rozsądne pieniądze podjął by się skonstruowania czegoś takiego. Każda pomoc jest mile widziana. Może problem wyolbrzymiam albo się nie znam.

P.S. Spróbuje odpisać dopiero w weekend po powrocie z pracy z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
    Dobór wzmacniacza audio do własnego projektu Dobór wzmacniacza audio do własnego projektu

• #2 19 Maj 2013 13:08
    Shadowix
    Poziom 25  

Ja bym to zrobił tak:
    Połączył głośniki z przody równolegle po dwa (co daje 4om) i zasilił to 2x TDA2050 układ mały, prosty w budowie, natomiast do niskotonowego jakiś filtr do subwoofera + TDA7294. Do tego odpowiednie trafo (około 100-150W 2x 15V, 2x 22V) + zasilacze i gra :)
    Scalone końcówki mocy są tanie, i nawet laik sobie poradzi ;)

• #3 19 Maj 2013 13:19
    screeno
    Poziom 6  

Dobry pomysł z poskładaniem czegoś takiego ale mam pytanie sprawdzam i widze ze TDA7294 ma 100W a układ TDA2050 2x35 czyli 70W i jeśli dam dwa takie bedzie 140W i teraz pytanie czy 100W do 25W głośnika basowego to nie za dużo i czy nie szkodzi że troszkę mocy zabraknie do tych z przodu 140W na zapotrzebowanie 2xwiększe. Ja sam kupiłem układ NE 078N i NE069 może one napędzą głośniki z przodu ale czy to szkodzi że to tylko 100W?

• Pomocny post
    #4 19 Maj 2013 14:35
    Shadowix
    Poziom 25  

Nie musisz wykorzystywać 100% mocy głośników. Nawet lepiej, bo zagłuszyłyby głośnik basowy. Zrób jak mówię. Połącz głośniki równolegle po dwa i do dwóch głośników jeden TDA2050. Co do basowego przy tym napięciu będzie jakieś 50-60W więc od razu nie powinien się uszkodzić ;)

• #5 20 Maj 2013 14:18
    screeno
    Poziom 6  

Może jeszcze ostatnie pytanie czym można to zasilić też jakieś zestawy czy kupić jakiś zasilacz z allegro ile mocy ile amp potrzeba?

• #6 20 Maj 2013 17:01
    Shadowix
    Poziom 25  

Ale chaotycznie kolego piszesz...
    Jeśli chcesz kupić gotowe to może być ciężko, ale zawsze możesz komuś to zlecić.

• #7 20 Maj 2013 17:41
    screeno
    Poziom 6  

komu mogę to zlecić?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME