Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje konstrukcje z tanich glosników o nieznanych TS

toadi 28 Lut 2005 14:27 13434 33
  • Witam
    na prosbe jednego z uzytkowników elektrody przedstawiam kilka subów i kolumn br i bp zbudowanych z glosników na tanich ktorych ostatnio coraz wicej na wszelakich bazarach i allegro sie pojawia kuszac niskimi cenami i paramtrami wyssanymi z palca.

Konstrukcja n1 zestaw zyrafa.

Suby glosnik 30cm Uniserwis .
    Obudowa BP wymiary wys 59cm szer 40cm gl 40cm.
    Obudowa podzieloma na dwie komory za glosniem (zamknieta) stanowi 40% objetosci otwarta 60%. 2 Otwory o srednicy 10cm i dlugosci 4,5cm dobrane eksperymentalnie.
    Brzmienie no duzo nie mozna bylo sie zpodziewac pasmo prznoszenia przy wyraznym spadku od 60Hz gorna granica ok 250Hz. Wystepuje wyrazne podbicie w okolicy 100Hz zdejmowalem charakterystyke na osi ale metoda byla dosc prywmitywna wiec wyniku nie bede przedstawiał.
    Ogolnie kolumna gra bardzo glosno ba nie jest za piekny ale jest go duzo przypomina troche HD15.
    Do tego nadstawka zbudowana na glosniku hannsena 20cm (zdjecie) symbol hh20/60 8 om. W malej obudowie br trapezowej wymiary 44x30x33cm. W tylniej sciance rura br fi6,5cm dlugosci 7cm.
    Glosnik wysokotonowy piezo.
    Graja dosc przywoicie biorac pod uwage glosnik piezo.

Suby posiadaja wbudowan pasywna zwrotnice nastrojna na ok 150Hz.
    Suby i satelity maja grzybki dzieki ktorym mozna polaczyc je drazkiem tworzac "zyrafe"
    Testy odsluchowe przeprowadzone na wmzaniaczu Elmuz 2158 (kilka dni) po 6 godzin muzy na pelnej mocy w otwartej przestrzeni, test zdany glosniki zyja. Na otwartej przestrzeni brzmia lepiej niz w pomieszczeniu.
    Co ciekawe spzedalem to w allegro (z rok temu) ostnio sie pojawilo z powrotem do sprzedarzy o 150zł drozej

Konstrukcja nr 2

Sub BP na glosniku 18" Trifonik 300W 8om.
    Glosnik tez pochodzi z gieldy ale juz nie z gatunku tanich (ok 500zł)
    W br 150L gral nie za ciekawie wiec postanowilem pokombinowac.

Wyszlo z tego mnije wiecej to:
    Obudowa o wymiarach 80x60x60cm
    Tworzy dwie rowne komory.
    Glosnik napedza otwarta komore przodem.
    Otwor jest dosc nietypowy bo tylko na grubosc plyty.
    Wymiary otworu 44x13cm
    Oczywiscie strojenie tez daje to dosc wysokie do pomiarem wychodzi rezonans ok 65Hz .
    Paka przenosi w miare dobrze od 50Hz do ok 200Hz.
    Co jest bardzo cieszace to bardzo wysoka efektywnosc przekracza spokojnie 100dB/w/m. Przy urzycie koncówki 150W potrafi solidnie podeprzec kolumny na gammie 15. Brzmienie nie audiofilskie ale kop niesamowity (gra glosniej na tej samej mocy niz odwrotki elestry na gł 18").

Skrzynia wazy okolo 80 kilo jest bardzo nieporeczna i ciezko to gdzies wziac ze soba :D.

Konstrukcja nr 3
    Kolumny 2 drozne br oparte o 10" glosniki hannsena HH25/40.
    Glosnik posiada ludzaco podobny koszt do tonsilowskich GDN25/60.
    Membrana twardo zawieszona.
    Kolumny zbudowane w obudowie o wymiarach 85x32x35cm.
    Jako wysokotonowe 2 szt GDWT9/80 tonsila.
    Podzial 4kilo glosniki wysokotonowe zabezpieczone dodatkowo zarowka.

Kolumny graja dosc przyjemnie bas jest dosc twardy ale jest go w miare duzo. Graja podobnie do altusów75 ale znacznie glosniej.

Moc pojedynczy glosnik potrafi wytrzymac katowanie 100W wzmacniczem.
    Producent podaje bajki typu 220W ale realnie oceniam ten glosnik na 100-120Wa calal kolumne na 200W.

Jako br wyciete dwa otwory o sr 7cm bez rur o dlugosci rownej drubosci plyty.

Tych kolumn zrobilem 9 par (w dokladnie tym wykonaniu) i graja w roznych miejscach w Polsce. Jedna para jeszcze zostala u klijenta w moim miescie
    Podobne 4 sztuki mialy wysokotonowy GDWT12-19/100 i jedna para piezo.
    Roznily sie wykonczeniem zalenie jak klient sobie zyczył
    Ogolnie nadaj sie dobrze na mala salke 50-60m2 albo do baru i do tego glownie je brali. Po jakimś czasie je olałem bo nei chce mi sie juz na giede jeździć.

Kilka innych konstrukcji na www.toadi.prv.pl Strona strasznie chamsko wykonana (i dlugo sie ładuje) no cóż nie jestem webmasterem :D.

Fajne!
  • #3 28 Lut 2005 23:46
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

No te 4 paczki robia wrazenie:) Tylko jakas ochrona glosnikow by sie przydala. Gratuluje dobrej roboty:) Jaka maja sprawnosc?

• #4 01 Mar 2005 16:24
    micho a
    Poziom 35  

mnie by no1 konstrukcja interesowała na tym 30 cm uniserwis jaką mocą to katowałeś ??

mógłbyś chociaż opisowo poprównać z kilkoma innymi konstrukcjami granie ( zejście i efektywnośc )

może sie skusze na jakiś buroku na małych tubach już sie przejechałem bp jedno robiłęm na lw1200 ale też kicha a może tu sie skusze :d

• #5 01 Mar 2005 20:26
    toadi
    Spec od akustyki

2x150W rms ale w takim ukadize na basa przypadalo ok 100W :D
    a jest od nowa na allegro to cos :D.
    Ten glosnik uniserwis kosztuje jakies 50 zyli i ma taki fioletowy resor stylizowany na twarde zawiszenie ale to pianka. chyba pisze moc max 160W ale w tej pace jest naprawde wytrzymaly magnes jest dosc cieply po dluzszym graniu ale glosnik niec sobie z tego nie robi

Co do tych kolumn na 2x10" efektywnosc oceniam na jakies 94-95dB graja naprawde glosno jak na takie badziewia, przy tym dosc przyjemnie.

Mam na swoim koncie duzo ronych konstrukcji na firmowych glosnikach ale rownierz na badziewiach i sie nie wstydze :D szkoda ze wtedy jak robilem najciekawsze konstrukcje posiadanie aparatu cyfrowego uchodzilo za snobizm i szpanerstwo wiec o zdjeciach nie ma mowy.

• #6 02 Mar 2005 16:13
    micho a
    Poziom 35  

ok ok rozumien ja też bym sie nie wstydził bardzo ładnie wykonane głośnika nie widać

bo smutna prawda jest taka żę chyba zostaną mi 2 stx 30-100-8sc a spl 87 nie predysponuje je do zastosowań dyskotekowych :D:D:DS:D dlatego myśle nad bp pokombinuje w winisd

odwrotki typu hd15 odpadają 2 robiłem i full klapa i ciche i zero basu :(
    bo ja mam pomieszczenia do 100mkw i tyle :D

• #7 04 Mar 2005 19:10
    ZoLT
    Poziom 17  

Tych 4 zlaczonych chetnie bym posluchal jak to idzie :) Przydalyby sie jeszcze firmowe dobre glosniki to juz w ogole :) Pozdrawiam

• #8 04 Mar 2005 22:44
    _eddie_
    Poziom 32  

W tych 4ch paczkach dosc ciekawie wygladają te BR :D

• #9 05 Mar 2005 11:38
    kiepol
    Poziom 16  

ZoLT powiedz mi kochanie po co Ci do tego jeszcze firmowe (drogie) głośniki skoro autor pisze że same te badziewia grają wystarczająco dobrze ?

I jeszcze pytanie do autora, gdzie można kupić te hannsen'y 25/40, bo na allegro nigdzie ich nie widze, a w sklepie w moim mieście śa tylko 30 cm... ? (Planuje zrobić sobie takie trumny :D)

------------------
    Hmmm, ładniejszy niższy i wogóle, ale kosztowałby ze 2x więcej, to pierwsza sprawa. Druga jest taka, że autor napisał (i zresztą opisał)dźwięk jako zupełnie wystarczający, pisał równierz o tym że zrobił już kilka takich konstrukcji, które rozjechały się po świecie i ludzie są z nich zadowoleni, ale żeby to wiedzieć to trzeba umieć czytać !!!

Pozdro

____
    Panowie - czulosci prosze na PW! Tym razem bez ostrzezenia...
    tom

• #10 05 Mar 2005 14:13
    toadi
    Spec od akustyki

No tak ale policzmy ile kosztowalo mnie wykonanie jednej pary takich kolumn 2x10"

Glosniki HH25/40 45złx4 180zł (i to jest powod dla ktorego nie ma lepszych w tym glosników najtansza dobra 10" firmowa to min 160-180zł a tu mam 4 calkiem niezle)
    Wysokotonowe 4x20zł 80zł (po cenie giełdowej)
    Obudowy 50zł + 50zł okleina klej i wkrety.
    Elementy zwrotnicy 20zł (bardzo prosta zwrotka z zarowka do zabezpiecznie wysokotonowego).
    Razem ok 380/para moze nawet mniej.
    W tej cenie nie kupic najbadziewniejszych kolumn pseudoestradowych a takie za 600zł/pare maja piezo ale glosniki ktore nie wytrzymaja 150W przy efektywnosciach ok 90dB.
    jak pisalem te graja jak na takie badziewie naprawde rewelacyjnie, jak sprzedalem pierwsza pare w allegro z 4 lata temu to poznije przy kolejnych wysylalem maila do zainteresowanych ktorego dostalem od kupujacego. Wiem ze dwie pary siedza w jakims barze na slasku i graja na nich dyskoteki . Co do wykonczenia i braku rur br w niektórych byly w niektórych nie ot jak pisalem bardzo budżetowa konstrukcja.

• #11 05 Mar 2005 18:47
    micho a
    Poziom 35  

eeeeee to tańuśkie te hansenny mówisz 45 zł sztuka :D??? daj namiar na to zarąbista sprawa takie kolumienki jeszcze jak mówisz że przy 70-80 hz kopa mają ( czyli jakiś bas jest :D:D i głósny)

50-60mkw no tak 7m x 7m mniej więcej idealnie piwnica qmpla :D to daj namiar na te hansenny i ja też robie jak bede miał przypływ kaski :D

• #12 05 Mar 2005 19:47
    kiepol
    Poziom 16  

No i kurcze piękniutko, jak widzisz toadi Twoje konstrukcje nabywają nowych konstruktorów :D Pozytywne...

Co do namiarow na te hannsen'y to też o nie pytalem i toadi podesłał mi link www.admar-firma.com.pl Głośniki stoją tam po 42 pln za sztukę (znajdziesz je w cenniku spakowanym zip'em). Mam nadzieje że toadi sie nie pogniewa za odtajanie jego źródeł nabywania Hannsen'ów...

Pozdro dla wszystkich...

• #13 05 Mar 2005 19:56
    micho a
    Poziom 35  

no akurat nie daleko mnie to pewnie wysyłka ofdejdzie dzięki wam (kiepol i toadi )

za 2 miechy powinienem sobie też 4 sztuki zrobić :D

one po dodaniu vatu wychodzą 50 zł sztuka nie 42

aż mnie dziw bierze że to tak gra ta sama firma sie bawi w aldy 888 i 999 :D

toadi a mógłbyś porównać brzmienie tych kolumn na hansennach do hwc8-12ma300 alpierda lub hw1000 ??? bo te obecnie mam i bym je wziął na pukt odniesienia w wyznaczaniu brzmienia :D:D:D:D

na allegro śą te same chyba po 39 zł

• #14 05 Mar 2005 20:47
    kiepol
    Poziom 16  

:]

Tak właśnie mi się przypomniało, bo wcześniej zapomnialem zapytać, te hannseny są 8 ohmowe i łączone równolegle, żeby całość wyszla 4 ohm (no i 3 db do przodu OFC :D), czy wymyśliłeś jakiś inny dobry sposób ???

Wogóle jeżeli możesz, to napisz jak łączyłeś wszystkie głośniki i opisz troszkę zwrotnice (tą prostą :D:D:D)

• #15 06 Mar 2005 02:31
    toadi
    Spec od akustyki

Te hannseny sa i 4 i 8 om wersje :D ja na gieldzie w krakowie kupowalem bezposrednio od nich przy zakupie 4 lub wiecej po 45zł od sztuki do lapy bez faktór z raczki do raczki.
    Alfred 8Hwc ma 2 pietra do przeskocznie zeby sie do tego modelu zrownał.
    Moze ciagnie wyzej ale duzo slabiej hansena trzeba wspomoc juz przy 3-4 kilo (bo sie tu gubi) a alfreda wystarczy przy 6-8 kilo.

Linku do strony nie chowam :D i polecam ta firme mimo ze tandeta chandluja :D ale z oferty hannsena mozna wybrac 3 do 5 w miare dobrych i bardzo taniechglosnikow. M.in HH25/40 HH20/60 HH 1039 (do domu) i jeszcze HH 12xx nie pamietam dokladnego symbolu ale to glosnik na koszu odlewanym 12" cena ok 100zł mozna na nim niezlego suba bp zmontowac ma moc ok 250WRMS i wazy z 6 kilo cewka 3". Poza tym maja taniej ta tandete niz kto kolwiek inny

• #16 06 Mar 2005 04:47
    radocha
    Poziom 28  

Toadi, dziękuję :)

Kiepol, Zolt , opanujcie się trochę to nie chat

• #17 06 Mar 2005 10:29
    ALTON
    Poziom 38  

Toadi aż ucho się cieszy że ktoś poleca hanseny :).Jednak taniocha nie zawsze musi byc zła.... .Osobiście miałem głośniki Hannsen HH1021 taki estradowe niby 220W sztywne zawieszenie itd ale grał dość ładnie.Lepiej niz np EW100 Alpharda.Swoją droga dużo wytrzymywał... dopuki sie stałe 50V na niego nie dostało......

• #18 06 Mar 2005 11:55
    kiepol
    Poziom 16  

Ale toadi chodzi mi o to w jaki sposób łączyłeś głośniki w Twoich konstrukcjach. Ja bym to połączył tak 2 x Hannsen 8Ω równolegle i pod zwrotnice (zwrotnica 4Ω), tonsile również równolegle i pod zwrotnice...
    Wtedy całość byłaby 4Ω. Jeżeli połączyłeś to jakoś inaczej, to proszę napisz jak :D

• #19 06 Mar 2005 17:28
    micho a
    Poziom 35  

2 piętra wyżęj to znaczy :D przepraszam ale wiesz

kupiłęm hwc alfreda wydawały sie super wyszło dno........

kupiłęm hw1000 kolejny pseudostradowy wynalazek też kaszana .........

miąłem jeszcze kilka wynalazków których zamierzeniem była kolumna o spl 93-95 db możliwie najtańsza waląca ns prawde głósno 80-100hz basem i resztą moc ok 100wat i na razie efekty mizernie a portfel to sie kończy :D...........

dlatego pytam żeby sie upewnić czy mnie to zadowli :D tzn 2 piętra głósniej i bas lepszy tak ??

• #20 08 Mar 2005 23:10
    toadi
    Spec od akustyki

Nie mialem okazji porownac jeden kontra drugi jednoczesnie te kolumny byly dawno alfredy mialem nie dawno i bylem bardzo rozczarowany.

Kolumny wlasnie nie wala basem 100Hz jesli juz to raczej 60-70Hz srednie tony sa nie rewelacyjna ale znośne

Na tych kolumnach nie jedna impreza zagrana zostala i nie nazekam na male disco powiedzmy 100m2 jedna para sie spisze na wieksza sale nie bardzo juz. Jest tylko sprawaze trzeba je dobrze zasilic nie jakims badziewiem jak ładowalem w nie elmuzami (2x150, 2x200) i git.
    Te kolumny na zdjeciu sa 4 omy czyli normalnie 2 8om rownolegle to samo sie tyczy wysokotnowych.
    Ale jak mowilem robilem je w roznych wersjach tez 8m 2 czteroomowe szeregowo, do tego szly 2xGWT9/80 8om laczone szeregowo albo GDWT12-19/100 z gieldy ponaprawowe 45zł/szt, jak i raz piezaki co jest na ktorym ze zdjec,

• #21 19 Mar 2005 02:36
    bocian90
    Poziom 27  

Bardo ładne konstrukcje :!: I mam jedno pytanko : czy ktokolwiek zamawiał te hansseny w firmie: ADMAR? Pytam bo sam bym chętnie zrobił takie małe kolumienki 1 hansen i gwizdek tylko od dłuższego czasu niemogę sie zdecydować na odpowiedni głośnik a że mój budżet
    nie jest największy to zastanawiam się nad tym przetwornikiem ale nie wiem czy można zaufać tej firmie. ( można u nich zamówić pocztą?) Pozdrawiam wszystkich elektrodowiczów!!!.. dziwnie to zabrzmiało heh

• #22 19 Mar 2005 17:19
    toadi
    Spec od akustyki

nie wiem wlasnie czy da sie poczta bo ja zawsze bralem bezposrednio od nich na gieldzie

• #23 26 Mar 2005 00:36
    Tremolo
    Poziom 43  

Przezyłem tak: Hanseny, Alphardy od 16 do 25 cm, Raydeny, YD78, 888,777,999 Kensoniki, Głosniki z rubina... no prawie wszystko... Jesli chodzi o takie mało markowe
    I musze powiedzieć że znalazły się wśród tych przetworników perełki. Np. Głośniki Kensonik... NIesamowicie szerokie pasmo i wysoka skutecznosć z 16-centymetrowca na gumowym zawieszeniu...

Co Do Raydena to sie zawiodłem sprzedałem za 2 i pól flaszki.

No ale nigdy nie chciałoby mi się robić obudowy, która bedize droższa i bardziej udana niż same głośniki :)

Ten rzad czterech jeźdźców apokalipsy robi na prawde wrażenie.

• #24 01 Kwi 2005 00:04
    toadi
    Spec od akustyki

A ciekawe co bys powiedzial jak bys widzial ze na poczatku bylo ich 8 (tyle najwiecej razem jak wiozlem plyty maluszkiem to byl po dach wypakowany i ledwo jechał) :D:D:D ale niestety jak pisalem aparat cyfrowy wtamtym czasie byl rarytasem niedostepnym dla kazdego :D:D

• #25 08 Kwi 2005 21:18
    plik4
    Poziom 26  

moge poprosic jakies namiary na glosniki hansena ?? Strone www czy cos bo ta kotora byla podana sprzedaje tylko glosniki Boshmana. Aha Sluchajcie mam kolejne kolumny eltrona i nie ma w nich glosnikow mam wiele eltronów na GDS i graja swietnie ale mam tez jedna pare na hwc8 i te alpierdy puchna. NApiszcie mi takei jakies tanei glosniczki grajace bobrze srednimi do tych eltronów. Aha jak ktos ma GDS,y to pisac na PW bo to sa glossniki Naajlepsze na swiecie (jak na cene i tamte czasy). ICH Siermiezna robota sprawia ze sa niesamowicie sprawne i nei do zajechania.

• #26 08 Maj 2005 23:57
    kiepol
    Poziom 16  

A ja tam obstaje przy tych Hannsenach :D Pdobają mi się ye estradówki i będę takie robił, tylko hajsiwa troszkę brak, ale planowany jest przypływ gotowki, więc w niedługim czasie być może się pochwalę :D Chciałbym je ukończyć przed początkiem sierpnia, bo zbliża się osiemnastka koleżanki i możnaby je ładniutko przetestować, wrażenia opisze po osiemnastce i po wyleczeniu kaca :D:D:D (O ile zdąże z pieniążkami i zrobieniem tych cudeniek :P)

• #27 19 Maj 2005 00:01
    Kyzak
    Poziom 13  

Przydałby mi się takie na jednym Hanssenie.
    Myślicie, że ten głośnik jest lepszy od STX GDN-30-200-8-AE ??
    Bo taki mam teraz projekt w głowie, żeby coś takiego zrobić na wakacje.
    Konstrukcje na STX'ach są bardzo częste i aż kusi aby skorzystać.
    Ale ja wolałbym sam...
    Myślałem o:
    Front: 2x 16mm
    reszta 24mm
    wymiary: 700x400x300
    fb=42,5Hz 1br 115x250mm mocno wytłumiona

Ale może ten Hanssen..........

• #28 05 Cze 2005 17:05
    bocian90
    Poziom 27  

Witam!Mam pytanie do Toadiego.Czy sądzisz że ten hansen jest lepszy od tesli ARZ66XX? Pozdrawiam!!!!

• #29 13 Lip 2005 14:22
    168931
    Usunięty  
  • #30 13 Lip 2005 18:01
    Głośnik
    Poziom 11  

Plik4 ta strona z której toadi zakupił hansseny to w cenniku jak masz oznaczenie HH to właśnie jest hannsen wiem bo sam sobie kupiłem HH8039 i przepłaciłem w sklepie elektronicznym o 18 złotych ale no cóż trudno się mówi jakoś przeżyje a najprawdopodobniej dzisiaj albo jutro zaczynam prace nad kolumnami na podanych wyżej hanssenach.pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME