Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Renault Clio I - amortyzatory przednie

dev20 21 Maj 2013 15:17
  • #1 21 Maj 2013 15:17
    dev20
    Poziom 9  

Witam, piszę ponieważ zakupiłem ostatnio dwa nowe amortyzatory do Clio I z roku 1995. Po otwarciu przesyłki, sprawdzałem je i mam problem, gdy biorę i wysuwam tłoka to idzie troszkę ciężko ale bez większych oporów, a gdy go wsuwam idzie tak lekko że jednym palcem to robię. Pytanie mam czy to prawidłowe zachowanie amortyzatora? Jest to typ Olejowy. "KAMOKA"

• #2 21 Maj 2013 16:00
    ToJestNick
    Poziom 29  

Raczej zachowuje się prawidłowo, po zamontowaniu sprężyny będzie pracował jak należy.

• #3 21 Maj 2013 16:13
    carrot
    Moderator Samochody

Amortyzator olejowy musi chwilę popracować w pozycji roboczej, żeby zaczął tłumić, po wyjęciu z paczki olej niekoniecznie jest tam gdzie powinien

• #5 21 Maj 2013 20:39
    ToJestNick
    Poziom 29  

Są sprawne, odpuść sobie gdybania tylko montuj i ciesz się jazdą :) Tyle w temacie.

• #6 21 Maj 2013 21:28
    kortyleski
    Poziom 39  

A może kup KYB albo SACHS czu MONROE a nie jakies tanie chiny. I wtedy nie zastanawiaj się i montuj

• #7 27 Cze 2013 00:30
    jedras
    Poziom 10  

Podłączę się do tematu.
    Kupiłem niedawno KYB do mojej 406 i... teraz jak zjeżdżam ze spowalniacza to słyszę metaliczne stuknięcie, na starych (raczej sprawnych, ale leciwych) amortyzatorach tego nie było.
    Ponadto, jak zabujałem pojazdem w miejscu, to przez pierwsze dwa wychylenia amortyzatorów jakby nie było, przy trzecim wychyleniu myślałem, że mi ktoś auto na cegłach postawił.Czyli moje nowe gazowo-olejowe amortyzatory KYB tłumią, ale dopiero po drugim cyklu, czy to podstawa do reklamacji? Czy może to dzisiaj normalne? Przejechałem już ponad tysiąc km.

Pozdrawiam
    Jędras

• #8 27 Cze 2013 08:30
    kortyleski
    Poziom 39  

Bujaniem auta niewiele sprawdzisz. Podjedź na dowolną stację diagnostyczną, tam za kilka złotych sprawdzisz sprawność amortyzatorów i reszty zawieszenia.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty