Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań

mentol1250 25 Maj 2013 20:34 1689 3
  • #1 25 Maj 2013 20:34
    mentol1250
    Poziom 1  

Witam, zostałem posiadaczem głośników MILDTON 80W ;] Dużo czytałem o nich reasumując to klasyk nad klasykami! Z tego powodu za bardzo nie chce od raz pchać się i naprawiać tego cacka bez wcześniejszego potwierdzenia.
    Do pobrania 6 zdj.

http://www11.zippyshare.com/v/59651190/file.html

Sprawa 1.
    Na 4 i 5 zdj są dwa głośniki 60 W 8 om. Brak zewnętrznej membrany. Czy da się je uratować? Jakiś sprawdzony sposób objaśnienie?
    Sprawa 2.
    Zdj. 6 trochę wgnieciony głośnik, czy przekłada się to na słabszy dźwięk? Jak ją najlepiej wybrzuszyć?
    Sprawa 3. NAJWAŻNIEJSZA
    Na zdj. 1 i 2 widać zwojnice, coś się z nią stało;] Da się to naprawić?
    Sprawa 4. DZIWNA
    Na 1 i 3 zaznaczyłem żółtą strzałką tą "dziwotę" mianowicie podłączenie w jednym głośniku tak a w drugim inaczej! *(bardzo prawdopodobne że tak musi być a ja się nie orientuję-z góry sorki)

Będę ogromnie wdzięcznym za pomoc. W razie gdyby ktoś nie mógł pobrać zdjęć piszcie...

• #3 26 Maj 2013 00:45
    House System
    Poziom 18  

Witam.
    Co do głośników średniotonowych (bo o nie chodzi) da się je "uratować" wymieniając zawieszenia na nowe (oryginalne!). Jak je wymienić jest dużo tematów na owym forum.
    W głośniku wysokotonowym, gdzie nastąpiło wgniecenie membrany, można by "wybrzuszyć" to wgniecenie poprzez użycie odkurzacza, ale nie powiem w 100 procentach czy to pomoże. Może ktoś będzie mieć inne pomysły.
    Co do cewek które zastosowano w tych zwrotnicach i są zepsute, to radziłbym je wymienić na te o tych samych parametrach. Nie wiem czy udało by ci się to zrobić. Możliwe że sklejenie coś dało ale ja wolałbym owe cewki wymienić.
    Zwrotnica i jej połączenia wyglądają na dobre ponieważ jeśli zwrotnica na zdj. 1 jest z jednej kolumny a zwrotnica na zdj. 3 jest z drugiej kolumny to są tak samo wykonane i podłączone. Z tego co widać to wymienione są kondensatory.

Pozdrawiam.
    House System.

• #4 28 Maj 2013 15:59
    Brivido

Poziom 27  

Pozwoliłem sobie wrzucić za autora:

Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań
    Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań Głośniki MILDTON 80W - kilka pytań

1. Do wymiany obie membrany z kopułkami. Pewnie będzie ciężko usunąć je bez uszkodzenia karkasu cewki, więc to dodatkowe około 10zł/szt (Zależy gdzie) za cewkę z resorem dolnym. Tutaj jest trochę trudniej niż w przypadku głośników basowych.

2. Można zdjąć ją z magnesu i od drugiej strony palcem poprawić. Masz frontowe plastiki z nich?

3. Najlepiej do wymiany całe cewki, koszt raczej do 10zł/szt

4. To już do dokładniejszego sprawdzenia wg schematu, przy naprawie.

Warto robić http://audiospa.pl/odnowione/tonsil-mildton-80 ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME