Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 32 cale + uchwyt max 1500 zł (bez 3D i smart TV)

grykon 26 Maj 2013 20:06 2127 6
  • #1 26 Maj 2013 20:06
    grykon
    Poziom 2  

Witam, najpierw może odpowiem na pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3mx3m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    TV będzie miał 2 tryby ... tak jak teraz siedzę (jako drugi monitor więc blisko), oraz na kanapie za mną kiedy będę chciał obejrzeć jakiś film więc powiedzmy raz jakieś hmmm 50 cm a raz jakieś 2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    raczej na wprost ewentualnie troszkę od dołu (tak jak teraz na niego bym patrzył to tak troszkę w dół dlatego chciałbym kupić od razu z uchwytem który ma delikatną regulację w płaszczyźnie pionowej i móc dać go pod lekkim kątem w dół)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    ano dość świeci, ale mam rolety w pokoju i jak coś to robię ciemność i nie ma z tym problemu

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie wart wspomnienia

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    FullHD (1080p), wejścia HDMI, czytał txt i filmy mkv itp. miał dobrą jakość obrazu i oszczędzał energię elektryczną

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy z anteny analogowej oraz cyfrowy z komputera jako drugi monitor, ewentualnie również z konsoli

10 .Jakie urządzenia?
    pyt 9.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    różnie ale lepiej uwzględnijmy że nawet więcej niż 8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    preferują matrycę błyszczącą (lepsza jakość obrazu), a problem ze słońcem niweluje roletami

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    oj różne

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak, ale wtedy kiedy będzie działał jako drugi monitor wieć jeśli to pytanie odnośnie smartTV to nie jest mi to potrzebne bardzo

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    w gry pewnie tak ... ale raczej będę grał na obecnym monitorze

16. Preferencje co do marki?
    Sony,LG,Philips,Samsung,Panasonic

17. Preferencje co do wielkości?
    32 cale i tutaj muszę jeszcze zaznaczyć - z szerokości telewizorek nie może przekroczyć 80 cm (84 to by było na styk styków)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    telewizory z reguły mnie nie denerwują

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    raczej wieczorem ale jeśli zamierzam go używać również jaki dodatkowy monitor więc w dzień też pewnie by było

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    chcę się zmieścić w kwocie 1500 zł razem z uchwytem więc liczmy za TV 1400 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie jest mi to potrzebne do szczęścia. Jak będzie no to ok a jak nie to też przeżyję.

Podsumowując:
    TV LED 1080p z uchwtem za łączną sumę max 1500 zł (już z przesyłką :P ) uchwyt z możliwością regulacji odchylenia. TV max 80 cm szerokości. 3d i smartTV nie obowiązkowe gdyż będzie działał jako drugi monitor i jak coś będę chciał rzucić na TV to zrobię to po kablu HDMI.

Być może nie jest to kwota jakaś wygórowana i pewnie wolelibyście podpowiadać TV za 6000 zł ale to jest taki "drugi" telewizor tylko do mojego pokoju. Główny jest w dużym pokoju.

Proszę o dobre rady jak maksymalnie wykorzystać te pieniążki żebym nie czuł że zmarnowałem choćby 1zł z podanej kwoty.

• #3 28 Maj 2013 14:01
    grykon
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:

okej ... jednak mam pewne "ale":
    -50Hz
    -brak wejścia audio (jak podłączę do kompa to dźwięk do tv też chciałem żeby szedł) ... a potem z TV dźwięk wychodził do moich głośniczków 5.1 (oczywiście opcjonalnie prawda) dlatego potrzebuję żeby do TV szedł obraz i dźwięk z TV (jakbym oglądał filmik jakiś) oraz żeby była możliwość potem ten dźwięk puścić do głośników przez jack (myślę że najlepiej będzie do tego wykorzystać SCART)

a co myślicie o:

LG 32LS5600 :
    -bardzo dużo pozytywnych opinii
    -model na zeszły rok
    -brak smartTV

PHILIPS 32PFL3517H :
    -obraz podobno rewelacja o ile można w to wierzyć
    -jest smartTV
    -model na zeszły rok
    -podobno długo przełączają się programy i się wieszają

• #4 28 Maj 2013 14:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W tej klasie wszystkie bez wyjątku są 50Hz. Ale mają lepsze lub gorsze matryce KL A, B ,C
    Ten ma super skalowanie obrazu.

Z Twoich brałbym Philipsa, nic się już nie wiesza .
    Ale do skalowania tylko nowy Sharp.

• #7 31 Maj 2013 12:18
    Doradca LG
    Poziom 12  

Witam,
    Podobnie polecam model LG 32LS5600 w tej klasie cenowej. Poza doskonałą jakością Full HD, posiada on czujnik, który dostosowuje parametry telewizora do obecnego oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki systemowi oszczędzania energii, oferuje możliwości sterowania poziomem oświetlenia ekranu, do jego całkowitego wyłączenia (włączony pozostaje tylko dźwięk).

Pozdrawiam,
    Doradca LG

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme