X

DT-GAS BASIC+ - Podczas jazdy na LPG spala też benzynę

robert73-6 31 May 2013 15:01
  • #1 31 May 2013 15:01
    robert73-6
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Posiadam Passata 1.8 75km z 91 r. z lpg II-gen.firmy dt-gas.Od jakiegoś czasu podczas jazdy na lpg zaczęło mi znikać paliwo z baku, żadnych nieszczelności w układzie paliwowym nie posiadam.W zeszłym roku podpiąłem z godnie z instrukcją odcięcie wtrysku paliwa( gazownik podpiął nie pod ten pin co trzeba) wymieniłem też przekaźnik co odcina wtrysk paliwa ale niepotrzebnie bo stary okazał się dobry.Po zmianie odcięcia wtrysku paliwo przestało mi znikać ale tylko na krótki okres czasu.Instalację ma podpięta zgodnie z instrukcją montażu już nie wiem gdzie mam szukać przyczyny.Gazownicy w mojej okolicy nie chcą się tknąć tego badziewia a ten co mi to zakładał to twierdzi że wszystko jest w porządku.CO mam robić :?:
  • #2 01 Jun 2013 16:53
    bzorekak
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    zamontuj sobie odcięcie pompki paliwa to jest najlepsze jak żaden gazownik nie chce ci to zrobić to jedz do elektryka lub pobierz sobie schemat z netu i sam zamontuj nie jest trudne
  • #3 01 Jun 2013 17:17
    ladamaniac
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Odcięcie pompki nie jet rozwiązaniem na tę przypadłość. Sprawdź, czy nie puszcza regulator ciśnienia paliwa.
  • #4 24 Jun 2013 23:09
    robert73-6
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Po wymianie kompa od gazu na staga 100 problem znikł. Temu gazownikowi co mi zakładał dt-gasa to bym nakopał do du..... za tą partanine.
  • #5 25 Jun 2013 06:56
    Strumien swiadomosci swia
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Przecież nie zakłądają już II generacji . Ciekawe co to za gaziarz.
  • #6 25 Jun 2013 17:49
    robert73-6
    Level 12  
    Instalacje miałem założoną w 2008 a jest taki jeden w mojej okolicy i to się chwalił że jako pierwszy zaczął zakładać instalacje gazowe w latach 90. Może jest dobry ale w instalacjach I-gen. bo jak już jest trochę elektroniki to już się mota. Taki mi popier......ił instalacje elektryczną samochodu oraz tą od lpg że trzy godziny wycinałem stare kable od dt-gasa i poprawiałem instalację elek. auta.Przez te lata od założenia nie było dnia bez jakiś jaj z instalacją lpg mam nadzieję że teraz będę miał spokój z instalacją lpg i samochodem.
  • #7 14 Jul 2013 15:11
    robert73-6
    Level 12  
    No i za szybko się cieszyłem że po problemie jak sprawdzić że puszcza regulator ciśnienia paliwa.
  • #8 27 Nov 2013 11:08
    krismat33
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    paliwo przecieka przez wtryskiwacze trzeba je przeczyścić bo czasem ich odłączenie nie pomaga, co ciekawe miałem przypadek kiedy nawet po odłączeniu pompy paliwa paliwo było zasysane
  • #9 04 Dec 2013 15:05
    Thakma
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Hm. Jeep Grand Cherokee 5.2 V8. Miałem kiedyś takiego z 95 roku. Pojechałem na filtry, regulacje i takie tam. Pół baku benzyny. Po wyjechaniu z warsztatu sprawdziłem, czy działa wszystko, trochę przyjemności na działce - bo piach i dziury po jego wydobyciu. I co!? Przyjechałem do domu a tu nie ma benzyny i nie ma gazu! Skurczybyk tak coś mi w tym warsztacie porobił, że spalał mi jedno i drugie paliwo... Reszty już nie opiszę, bo bez wulgaryzmów by się nie obeszło. Dwa dni stało auto i doprowadzane było do stanu używalności.
  • #10 19 May 2014 19:21
    robert73-6
    Level 12  
    Problemu nie rozwiązałem raz paliwo znikało raz nie podczas jazdy na lpg, w końcu dałem sobie z tym spokój. Auto sprzedałem niech się tym martwi nowy właściciel.
  Search 4 million + Products
Browse Products