X
  • #1 01 Jun 2013 17:13
    rajubaju
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam serdecznie!
    Wertując Internet, nie znalazłem niestety wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc może Wy, drodzy forumowicze, zdołacie mi pomóc. Zaznacze od razu, że noga ze mnie, jeśli idzie o sprawy techniczne, więc bądźcie wyrozumiali. ;)

Krótko i węzłowato:

Stare graty:
    Tel. tepsa, internet orange, telewizja cyfra+.

Nowe graty:
    Inea, jeszcze przed wizytą montażystów - domek jednorodzinny 3 kondygnacje - 4pak ekskluzywny (telewizja, internet, tel, ineternet mobilny) - GPON - multiroom na 2 dekodery i jeden moduł CAM.

Istniejąca instalacja to kable koncentryczne w ścianach, multiroom na 2 dekodery "rozprowadzony" z konwertera na strychu. 3 Tv podłaczony, ale bez dekodera, oglądam na nim to samo, co w telewizorze z dekoderem... Brak kabli ethernet w ścianach, światlowód za bramą ;)

Najbardziej nurtującą mnie kwestią, jest podłączenie telewizji, a mianowicie 3 dekoderów z Inei...

Czy będę mógł, wykorzystać do tego, obecną instalacje i kable koncentryczne?

Jak zostają podłączone 2 dekodery i jako trzeci telewizor z modulem CAM, skoro modem optyczny GPON, posiada tylko jedno wyjście na kabel koncentryczny? Czy stosuje się inne "urządzenia" by przejść ze światłowodu na koncentryk - np. optyczne konwertery wideo, a może coś zupełnie innego? Przepraszam jeśli wypisuje tu herezje...

Wdzięczny będę za wszelkie informacje, odpowiedzi na pytania które zadałem, jak i te które powinienem był zadać. ;)
    Niestety nie dostałem od Inei numeru tel. do ekipy montażowej...
  Search 4 million + Products
Browse Products