Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie telewizja INEA - GPON - instalacja multiroom'u

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Podłączenie telewizja INEA - GPON - instalacja multiroom'u
Autor
Wiadomość
rajubaju
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 01 Cze 2013 17:13   

Podłączenie telewizja INEA - GPON - instalacja multiroom'u

Witam serdecznie!
Wertując Internet, nie znalazłem niestety wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc może Wy, drodzy forumowicze, zdołacie mi pomóc. Zaznacze od razu, że noga ze mnie, jeśli idzie o sprawy techniczne, więc bądźcie wyrozumiali. ;)

Krótko i węzłowato:

Stare graty:
Tel. tepsa, internet orange, telewizja cyfra+.

Nowe graty:
Inea, jeszcze przed wizytą montażystów - domek jednorodzinny 3 kondygnacje - 4pak ekskluzywny (telewizja, internet, tel, ineternet mobilny) - GPON - multiroom na 2 dekodery i jeden moduł CAM.

Istniejąca instalacja to kable koncentryczne w ścianach, multiroom na 2 dekodery "rozprowadzony" z konwertera na strychu. 3 Tv podłaczony, ale bez dekodera, oglądam na nim to samo, co w telewizorze z dekoderem... Brak kabli ethernet w ścianach, światlowód za bramą ;)

Najbardziej nurtującą mnie kwestią, jest podłączenie telewizji, a mianowicie 3 dekoderów z Inei...

Czy będę mógł, wykorzystać do tego, obecną instalacje i kable koncentryczne?

Jak zostają podłączone 2 dekodery i jako trzeci telewizor z modulem CAM, skoro modem optyczny GPON, posiada tylko jedno wyjście na kabel koncentryczny? Czy stosuje się inne "urządzenia" by przejść ze światłowodu na koncentryk - np. optyczne konwertery wideo, a może coś zupełnie innego? Przepraszam jeśli wypisuje tu herezje...

Wdzięczny będę za wszelkie informacje, odpowiedzi na pytania które zadałem, jak i te które powinienem był zadać. ;)
Niestety nie dostałem od Inei numeru tel. do ekipy montażowej...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2013 17:13   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Podłączenie telewizja INEA - GPON - instalacja multiroom'u
Strona 1 z 1