Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Robi 281 - Przerwany przewód

Jam_Belfegor 02 Cze 2013 15:01 2673 1
  • #1 02 Cze 2013 15:01
    Jam_Belfegor
    Poziom 1  

Witam, mam taki mały problem. Podczas wymiany kółek zębatych z przekładni ślimakowej w mikserze Zelmer Robi typ 281.1. zauważyłem, że oderwał mi się przypadkiem czarny cienki przewód z uzwojenia stojana. Nie bardzo wiem gdzie był oryginalnie wlutowany. Przepatrzyłem wszystkie luty i żaden nie wygląda na naruszony i nie wystają z nich fragmenty przewodu. Zgłupiałem, nie bardzo wiem teraz gdzie go z powrotem wlutować. Na logikę wydaję mi się, że powinien trafić pod przewód zasilający, tak jak ten mały plastik który spina dwużyłowy przewód zasilający, od którego odchodzi zółty do przełącznika obrotów. Dokładniej pod niebieski. Brązowy przechodzi w żółty i idzie do regulacji obrotów więc mniemam, iż to zasilanie. Z niebieskiego nie odchodzi nic, no może poza odejściem chyba redukcji zakłóceń, gdzie drugi koniec spina również brązowy. Niemniej nie jestem pewien, nie chciałbym zrobić zwarcia i usmażyć całości :) Proszę o pomoc dobrze myślę czy się mylę?

Zelmer Robi 281 - Przerwany przewód

Dodano po 49 [minuty]:

Udało mi się znaleźć ogólny schemat tego modelu:

Zelmer Robi 281 - Przerwany przewód Zelmer Robi 281 - Przerwany przewód

I jestem przekonany w 99% że czarny o którym pisałem to przewód z cewki uzwojenia C1 a w związku z tym powinien iść do przewodu niebieskiego skoro brązowy (a dalej zółty) podpięty jest z cewkami C2, C3, C4.

Dobrze myślę?

• Pomocny post
    #2 02 Cze 2013 18:34
    tom71
    Poziom 19  

Dobrze myślisz! Ja na zdjęciu widzę, że urwał się przy niebieskim. Jak będziesz lutowal, to wtedy Ci się ukaże jak nagrzejesz cyne.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme