Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mikrofon do nagrywania na YT, podcastów, audycji live

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Technika studyjna -> Mikrofon do nagrywania na YT, podcastów, audycji live
Autor
Wiadomość
Tumidaju
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 02 Cze 2013 19:02   

Mikrofon do nagrywania na YT, podcastów, audycji live

Witam serdecznie! Zajmuję się tworzeniem filmów z gier na YT, nagrywaniem podcastów oraz audycji live. Nagrania tworzę na zwykłym mikrofonie za kilka zł, ustawionym na statywie. Musze przyznać że oferuje on stosunkowo dobra jakość, jednak chciałbym w miarę możliwości poprawić jakość swojego głosu. I tu pojawia się moje zapytanie: Dysponuje budżetem 150zł (takie totalne max to 200 ale mam też inne wydatki więc trzymam margines bezpieczeństwa), czy opłaca mi się za tą cenę inwestować w jakiś porządniejszy mikrofon, a jeśli tak to czy wybrać pojemnościowy czy dynamiczny (ten 2 pożyczałem od kolegi, jakoś dźwięku ciut lepsza ale bez wzmacniacza to kicha) Proszę o jak najszybszą i konstruktywną odpowiedź, pozdrawiam :)

PS Moja karta dźwiękowa to w tej chwili Realtek HD Audio, ale jak tylko jakieś pieniądze wpadną zamierzam przyinwestować w coś z pułapu 150-200zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Cze 2013 19:02   

Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 03 Cze 2013 12:16   

Re: Mikrofon do nagrywania na YT, podcastów, audycji live

Jeżeli mikrofon ma służyć wyłącznie do rejestracji głosu - lektorki chyba najwygodniejszym dla Ciebie będzie mikrofon nagłowny, pojemnościowy. Może być np JTS CX504 który ma stosunkowo dużą kapsułę albo miniaturowy JTS CM-801, powinieneś się zmieścić w kwocie zakupu.

Dlaczego nagłowny, dlatego że jest zawsze w stałej odległości od ust, i nie będziesz potrzebował dodatkowych urządzeń (przedwzmacniaczy/interfejsów). Generalnie większość mikrofonów dedykowanych systemom bezprzewodowym korzystają z zasilania BIAS podobnie jak mikrofony do komputera, i są w większości kompatybilne. Czasem tylko wymagane będzie zastosowanie przejściówki lub zarobienie kabla mikrofonu wtykiem jack 3,5mm.

Jeżeli kupisz standardowy mikrofon profesjonalny pojemnościowy (z XLR) będzie potrzebny dodatkowy przedwzmacniacz z zasilaczem (sporadycznie mikrofony mają zasilanie bateryjne). Jeżeli dynamiczny to o ile ruszy bez przedwzmacniacza, będzie podatny na szumy z zasilacza komputera. I ma ciemniejszą bardzie stłumioną barwę. Barwę możesz porównać w FAQ gdzie zamieściłem próbki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2013 12:16   

Powrót do góry

Tumidaju
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 03 Cze 2013 14:12   

Dzięki za tak szybka reakcję :) Jeżeli miałbym coś kupić wybrałbym JTS CX504, ale zastanawia mnie jedna rzecz: praktycznie zawsze jak siedzę przy komputerze mam na głowie dosyć spore słuchawki, konkretnie Genius Lychas HS-G550. Czy byłaby możliwość połączenia mikrofonu nagłownego z tymi słuchawkami?

Poczytałem wczoraj trochę o mikrofonach do nagrywania na YT i interesująca opcja są mikrofony na USB. Nie mówię tu o blue Yeti który jest całkowicie poza moimi ramami budżetu ale np. o Sinn7 DasMic 1, którego jakość podobno jest przyzwoita.

Wspomniałeś o zasilaniu bateryjnym w mikrofonach pojemnościowych - czy jest to wydajne i opłacalne? (czy nie trzeba baterii zmieniać co kilka godzin itp.)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2013 14:12   

Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 05 Cze 2013 12:20   

Tumidaju napisał:
Dzięki za tak szybka reakcję :) Jeżeli miałbym coś kupić wybrałbym JTS CX504, ale zastanawia mnie jedna rzecz: praktycznie zawsze jak siedzę przy komputerze mam na głowie dosyć spore słuchawki, konkretnie Genius Lychas HS-G550. Czy byłaby możliwość połączenia mikrofonu nagłownego z tymi słuchawkami?

To tylko kwestia mechaniczna, jak przymocujesz mikrofon do słuchawek czy głowy.
Tumidaju napisał:
Poczytałem wczoraj trochę o mikrofonach do nagrywania na YT i interesująca opcja są mikrofony na USB.

Przy tak małym budżecie nie proponowałem mikrofonu na USB. O takowym w miarę fajnym można myśleć przy podwojeniu budżetu. Tak jakość jest przyzwoita. Na pewno preamp mikrofonowy jest lepszy niż w standardowej karcie muzycznej.

Tumidaju napisał:
Wspomniałeś o zasilaniu bateryjnym w mikrofonach pojemnościowych - czy jest to wydajne i opłacalne? (czy nie trzeba baterii zmieniać co kilka godzin itp.)

Czy opłacalne? Kwestia potrzeb. Jak masz no przenośny rejestrator czasem to jedyna opcja zastosowania lepszego mikrofonu. Jak często trzeba zmieniać? Zależy od mikrofonu. Przykładowo AKG C1000 pobiera prąd ok 3mA. Ma baterię 9V. Typowa bateria alkaiczna 9V ma pojemność około 565 mAh. 565mAh/3mA=188,3h = 7 dni 20 godzin ciągłej pracy.
Powrót do góry

Tumidaju
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 05 Cze 2013 16:11   

Podziękował :D Chyba zdecyduję się jednak na Sinn7, bo nie lubię mieć za dużo na głowie :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Technika studyjna -> Mikrofon do nagrywania na YT, podcastów, audycji live
Strona 1 z 1