Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny filtr do subwoofera z płynną regulacją fazy i auto power. Pytanie

Mario_Gdynia 03 Cze 2013 11:25 2007 2
  • #1 03 Cze 2013 11:25
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Witam serdecznie,przy budowie sybwoofera aktywnego chciałbym zastosowań poniższy schemat ,krótko na prawde krótko omawiany u nas na forum: Aktywny filtr do subwoofera z płynną regulacją fazy i auto power. Pytanie
    Czy z Szanownych Kolegów ktoś wykonywał przypadkiem ten filtr,jeśli tak to prosze o opinie w odnośnie jego działania,lub zalecanych modyfikacji,oraz uśmiechnąłbym sie o schemat płytki. Chyba ,że moge liczyć na jakiś inny sprawdzony model.Dziękuje serdecznie.

• #2 03 Cze 2013 13:13
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

wydaje mi się, że na DIYAudio.pl ktoś planował zrobienie tego filtra. Z tego co pamietam, to jest kłopot ze zdobyciem potencjometru 4X100k. Były pokazane patenty z przeróbkami ale temat chyba utknął bo nie przypominam sobie jakiejś finalnej wersji z dokumentacją.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #3 03 Cze 2013 13:59
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Hey,dziękuje za odpowiedź.Też zastanawiałem sie nad tym Potencjometrem. Mam jeden takowy,lecz nie pamiętam jego charakterystyki. Stosowane były w starym radioodtwarzaczach samochodowych Sony. Ale patrząc na zasugerowany front do tego filtra,widać tam osobne potencjometry do regulacji,więc sądze że autor miał w zamyśle dwa podwójne potencjometry,przez co,poza jakby regulacją częstotliwości mielibyśmy dodatkowo pseudo regulacje jakby stromości zbocza Q factor, czyba dobrze sie wyraziłem. Wysłałem zapytanie na priv,do osób które rozgryzały ten wątek przede mną .Nic,czekam i szukam sam przede wszystkim.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme