Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do mniejszego pokoju ~~1500 zł 32"+ (?)

epil0g 03 Cze 2013 13:55 1347 6
  • #1 03 Cze 2013 13:55
    epil0g
    Poziom 2  

Witam, widziałem podobny temat, ale nie było tam konkretnej odpowiedzi i jak wiadomo liczy się podejście indywidualne w kwestii wyboru więc zakładam swój topic.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,30m x 3,30m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,80m - 2,00m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1 - 2, często nawet do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Z fotela mogę oglądać na wprost, z łóżka lekko pod kątem, więc wolałbym żebym coś widział a nie jak w laptopach :)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Musi wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno zachodnie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam, oglądam filmy w laptopie
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Koniecznie HDMI, nie potrzebuje w nim SMARTa i innych zbędnych rzeczy bo nie do tego służy telewizor (jeśli będzie miał to okej,ale nie jest to konieczne), fajnie jakby miał opcje odtwarzania filmów z USB i możliwość nagrywania na pendriva, FullHD oczywiście
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena do naziemnej cyfrowej, w przyszłości UPC cyfrowa
    10 .Jakie urządzenia? Laptop do filmów i gier przez HDMI, amplituner Yamaha, w przyszłości konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Kilka godzin, wieczorami do filmów, w ciągu dnia do gier 6-7 godzin ?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania, niech wypowiedzą się znawcy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe, filmowe z akcją, zależy mi żeby nie smużyło też ze względu na gry
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, jeśli telewizor będzie ze smartem nie będzie mi to przeszkadzać ale nie jest to niezbędne
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 50% z użytkowania telewizora to będą gry
    16. Preferencje co do marki? teraz chyba wszyscy są siebie warci, byle nie jakiś Funai albo OK
    17. Preferencje co do wielkości? Coś żebym nie musiał błądzić wzrokiem po ekranie z odległości w jakiej będe siedział (na leżąco to ok 3m od telewizora)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy telewizor ma słabe kąty widzenia, gdy przy szybszej akcji pojawiają się smugi, oraz gdy czerń to szarość
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 zł nie więcej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Przeglądam telewizory już od jakiś 3 tygodni i nadal nie mogę się zdecydować, osobiście wolałbym coś z sieciówek żeby nie było kłopotu z transportem (chyba że macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kurierzy nie rzucają telewizorami jak workami z ubraniami jestem otwarty na propozycje). 32" to chyba takie minimum (a może i maximum) do mojego pokoju żebym tak jak powiedziałem nie musiał błądzić wzrokiem po ekranie. Na razie na oku miałem Philipsa 32PFL3258 i Szajsunga UE32F5300 ale to takie pierwsze typy więc nic poważniejszego, dlatego pytam Was i liczę w tej kwestii na pomoc w wyborze.

Pozdrawiam :)

• #2 03 Cze 2013 14:35
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Samsung 32F5300, ES 5500, Panasonic TX-L32E5E, Philips 32PFL4258H.

• #3 03 Cze 2013 18:17
    epil0g
    Poziom 2  

Ten pierwszy wymieniony Samsung nada się do oglądania filmów ? Nie oczekuję wodotrysków za kwotę 1500 zł ale też tak jak wcześniej wspomniałem nie chcę jakości taniej koreańszczyzny.

• #4 03 Cze 2013 23:05
    Pablo1964
    Moderator

epil0g napisał:
    nie chcę jakości taniej koreańszczyzny.

Co Kolega rozumie pod tym pojęciem?

• #5 04 Cze 2013 13:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 04 Cze 2013 18:08
    epil0g
    Poziom 2  

Pablo1964 napisał:
    epil0g napisał:
    nie chcę jakości taniej koreańszczyzny.

Co Kolega rozumie pod tym pojęciem?

A rozumiem to że miałem i widziałem już kilka telewizorów marek typu OK czy innego ustrojstwa (nawet kilka modeli samsunga właśnie), które aż bolały w oczy przy oglądaniu, często lekki odchył od stopnia 0 względem telewizora kończył się słabą widocznością tego co się dzieje na ekranie.

Co do Philipsa to wykracza trochę ponad budżet jak i reszta telewizorów oprócz właśnie tego 1szego Samsunga, dlatego pytam czy nie zawiodę się oglądając np. mecz czy film akcji gdzie ekran nie będzie nadążał smugi i te sprawy.

• #7 04 Cze 2013 21:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme