Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX FX-300 - Jakie wymiary?

v1ck 06 Cze 2013 11:24 1350 3
  • #1 06 Cze 2013 11:24
    v1ck
    Poziom 13  

Witam,
    Zaczynam robić swoje pierwsze kolumny DIY, wybór padł na STX FX-300 ale od samego początku mam dość trywialny problem ;)

Na podstawie rysunku http://www.stx.pl/fx-300-diy.html chciałem zamówić wycięte płyty pod wymiar.

Nie mam pojęcia jakich wymiarów mają być wewnętrzne ściany ( te skośne )?

Czy boki kolumny mają być od wewnątrz czy od zewnątrz?

Pozdrawiam.

• #2 06 Cze 2013 18:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

v1ck napisał:
    Nie mam pojęcia jakich wymiarów mają być wewnętrzne ściany ( te skośne )?
    Mnie w gimnazjum uczyli czytać rysunek techniczny. Kolega tam jeszcze nie dotarł? Wszystkie wymiary są podane. Wymiary przegród również, tylko nie wprost. Wystarczy policzyć z Twierdzenia Pitagorasa.
    v1ck napisał:
    Czy boki kolumny mają być od wewnątrz czy od zewnątrz?
    To jest zaznaczone na rysunku i chyba logiczne jest że aby zachować sztywność, należy front nakleić na całe pudło...

• #3 07 Cze 2013 09:30
    v1ck
    Poziom 13  

Dzięki, nie wpadłem na to ;)

Ps. pytając o boki miałem namyśli względem ściany górnej i dolnej bo to z rysunku nie wynika jednoznacznie - w zasadzie już mam wszystko przygotowane.

Wracając do skosów, to i tak muszę zamówić większe formatki, żeby kąty dociąć.

• #4 15 Gru 2013 13:35
    bango12
    Poziom 2  

Mała rada z mojej strony dla chcących wykonać własnoręcznie STX FX-300 wg.schematu podanego na stronach .Proponuję wycinać otwór na głośnik wysokotonowy mniejszy o około 5 mm.wzgęledm podanego wymiaru ,ponieważ przy montażu wkręty mocujące głośnik nie będą trafiały w płytę bądź wcale bądź jedynie będą zaczepiały o skraj płyty-podcięcia .Następną kwestią jest pochyła przegroda dolna, tutaj może spotkać nas mała niespodzianka przy montażu gotowej zwrotnicy z portem.Płytka zwrotnicy będzie kolidowała z przegrodą uniemożliwiając przykręcenie portu(nie włożymy portu i płytki zwrotnicy całkiem do obudowy) .Rozwiązanie jest dosyć proste .Płytkę zwrotnicy odkręcić i przesunąć do góry -dolne plastikowe kołki nie będą wykorzystywane. Same kolumny FX-300 polecam!Nie wygłuszać ścian bocznych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME