Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 09 Cze 2013 01:34
    kaem
    Poziom 26  

Na laptopie mam Windows Vista i IE9. Od pewnego czasu (chyba od ostatniej automatycznej aktualizacji) nie mogę niczego pobierać np. pdf do otwarcia, ponieważ od razu pojawia się alarm "Plik zawierał wirusa i został usunięty". Moim zdaniem to fałszywe alarmy. Czy można jakoś wyłączyć ten dodatek, który blokuje ściaganie czegokolwiek z internetu? I dlaczego tak się dzieje? Na jakiej podstawie system (IE?) twierdzi, że jest wirus? Antywirus nic nie sygnalizuje, są to ewidentnie komunikaty od IE.

• #2 09 Cze 2013 09:05
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ogólnie to radzę przejść na inną przeglądarkę, IE nie jest dobrą lepiej korzystać z Mozilla Firefox, Opera czy Chrome.
    Podaj jaki masz program antywirusowy.
    Zrób na początek skan Malwarebytes Anty Malware i ADW Cleaner.

• #3 09 Cze 2013 19:53
    kaem
    Poziom 26  

Avira Free Antivirus. Kilka dni temu zrobiłem skan systemu i jeden plik poszedł do kwarantanny. Jakoś właśnie od tego czasu jest ten problem, bo też właśnie wtedy napatoczyła mi się jakaś aktualizacja.

• #4 10 Cze 2013 14:58
    kasiunia7777
    Poziom 39  

To zrób skan w trybie awaryjnym najlepiej przez:

kasiunia7777 napisał:
    Malwarebytes Anty Malware i ADW Cleaner.

• #5 11 Cze 2013 00:22
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Jakiś screen tegoż błędu by się przydał. Ponieważ objawy mogą dotyczyć antywirusa, wirusa, dodatkami jakimiś do IE.
    Oczywiście przeskanowanie systemu nikomu nie zaszkodzi. Zawsze to czyściejszy system.

• #6 15 Cze 2013 16:21
    kaem
    Poziom 26  

Przeskanowałem Malwarebytesem i poniżej log.
    Jest jeszcze jeden problem, być może związany z tym powyższym. Mianowicie, nie można też zapisywać załączników z maili. Przy próbie zapisania załącznika (np. na pulpit) pojawia się okienko "Wykonanie polecenia nie powiodło się".

• #7 15 Cze 2013 16:44
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Można prosić o screena tego błędu? Może to bardzo pomóc w diagnostyce tegoż błędu.
    I proszę o przeskanowanie komputera tym programem: AdwCleaner

• #8 22 Cze 2013 22:36
    kaem
    Poziom 26  

Przykładowo wygląda to tak:

"Plik zawierał wirusa i został usunięty" - nie można pobierać plików

• #9 25 Cze 2013 00:09
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Proszę sprawdzić ustawienia zapory systemu Windows lub antywirusa.
    I proszę pokazać screena z aktualnej działalności programu antywirusowego, tzn co gdzie i na jakiej stronie usunął.
    Następnie proszę wyłączyć antywirusa i następnie pobrać tylko ten zaufany plik i później sprawdzić czy aby nie zawiera wirusa.
    Np poprzez tą stronę.

Link

• #10 26 Cze 2013 20:34
    kaem
    Poziom 26  

Niestety, nie mogę wejść do ustawień zapory z następującego powodu:

"Plik zawierał wirusa i został usunięty" - nie można pobierać plików

Poza tym: zmieniłem przeglądarkę na Firefoxa i... kolejny dziwny problem. Plik PDF w przeglądarce otwiera się poprawnie, ale gdy chce zapisać go np. na pulpicie, to zamiast pliku o oryginalnej nazwie, na pulpicie zapisuje się... pusty folder "Pulpit" :D
    Co jest do diabła? Czy w tej Viście już nic nie może działać normalnie?

• #11 04 Lip 2013 16:30
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Witam, Problem z tego co widzę leży w Zaporze Systemu Windows. I mówiąc krótko nie będę powtarzał mądrzejszych ode mnie. Dlatego proszę te dwa linki powinny pomóc w rozwiązaniu problemu.

Link

Link

Proszę uważać przy rejestrze, i radzę przed wykonaniem jakiekolwiek akcji w rejestrze zrobić kopię zapasową rejestru.
    Dobrze domyśliłem się, że system na którym pracujesz jest XP?

• #12 04 Lip 2013 19:32
    kaem
    Poziom 26  

lukasz18dg napisał:
    Dobrze domyśliłem się, że system na którym pracujesz jest XP?

Nie. Problem dotyczył Visty. Dotyczył, bo już po reinstalce. Obawiam się tylko, że za jakiś czas problem się powtórzy.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty